Главата ми горииии :(

  • 3 610
  • 21
  •   1
Отговори
  • Sofia
  • Мнения: 4 726
Мъча се да боря пърхут и последно шампоанът на Виши ми действаше много добре, но свърши и не можах повече да намеря в аптеките, които обиколих. Аптекарките казаха, че не го внасяли вече или нещо подобно. И една ме подлъга да си купя някакъв български шампоан.
Нямам думи да опиша на какво заприлича главата ми от 2 пъти измиване с тая отврат, но сърбежите са ужасни!! Осъзнавам, че вече е наложително да отида на кожен лекар, но до края на седмицата няма как да стане. Моля, моля, кажете как да успокоя тоя скалп и да не се дръгна непрекъснато! Сега ползвам Dove и ми харесва как измива косата и не се омазнява бързо, но главата ми е много разранена. Cry Мажа се и с една течност на Фито за успокояване на скалпа, но не действа.

# 1
  • СОФИЯ
  • Мнения: 4 144
Чувала съм добри отзиви за Низорал / пак от аптеките/

# 2
  • Sofia
  • Мнения: 4 726
Низорал е бита карта Sad

# 3
  • Мнения: 1 205
Чувала съм добри отзиви за Низорал / пак от аптеките/

Да, но на хапчета. При мен действа много добре и то само след няколко измивания.

# 4
  • Мнения: 15
пробвй с  тетра,деиства противоваспалително,изписаха ми я когато ми се бе6е вазпалил скалпа от една боя за коса. Peaceдано да ти помогне Simple Smile

# 5
  • Мнения: 750
Спасението ти е само в Дюкре-френска серия за коса-скалп...и тем подобни!
Брат ми го ползва...едно такова като мехлем,втрива се в скалпа.Той даже и по веждите имаше! ooooh!Голям ужас!Само това му помогна!
Сигурна съм,4е ще ти помогне и на теб!Опитай!Това е нова серия!И пиши после дали се оправи! Peace

# 6
  • Мнения: 276
Попитай в някоя аптека.Те ще те насочат най -правилно(докато отидеш на лекар). Naughty

# 7
  • Мнения: 2 936
 смрадлика.... newsm78

# 8
  • София
  • Мнения: 3 328
Само тетра /смрадлика/ не слагай, моля те! Така яко ще стегне кожата на главата ти, че освен, че ще се чешеш, ще почнеш и да виеш. Ако си решила лечението да е билково, купи си от някой супермаркет /в БИЛЛА има, доколкото знам/ сушена коприва, или си набери, ако има откъде, свари я и си облей главата с отварата.
ткога не си ползвала шампоана на Виши? Ако е по-отдавна, можеш да опиташ със Селсън блу - активната съставка е същата, като при противопърхотния шампоан на Виши.
Друг вариант е Ноде Д. С. на Биодерма. От Дюкре не съм възхитена, както и от Низорал в шампоанната му форма. Правила съм си го, като съм стривала таблетки и така - стрити, съв ги слагала в шампоан. Имам усещането обаче, че кетоконазолът помага само в първите две-три седмици. След това наистина е бита карта.
С ръка на сърцето ще ти кажа какво ми помогна да спра да се чеша в края на миналата седмица, след като пак бях започнала. Купих си от аптеката, в която съм редовен клиент, полски шампоан с брезов катран - "Мисис Потър". Гадничко мирише, ако не си свикнал с мир измата на катран, но аз съм ползвала и преди години българския шампоан "Алгопикс", та не се впечатлих. Този последният обаче вече не е същият или поне за мен не е.
Успоредно с избора на шампоан се спри и на продукти за почистване и мазане на лице. Изключи за седмица-две употребата на всякакъв сапун - дори само за миене на ръце да го ползваш, себореята може да пламне и да се поддържа.
Никакви почистващи средства са лице със спирт - лосиони, тоници и пр.
Вземи и за вътрешна употреба - кварц и селен /селениево съединение е основната съставка в Селсън блу и Деркос/.
За седмица спри да ядеш месо и производните му, както и изобщо мазни храни. Ако ти понася на стомаха, хапвай само череши. Не ягоди.
И спри да пипаш раните.

# 9
  • СОФИЯ
  • Мнения: 4 144
Само тетра /смрадлика/ не слагай, моля те! Така яко ще стегне кожата на главата ти, че освен, че ще се чешеш, ще почнеш и да виеш. Ако си решила лечението да е билково, купи си от някой супермаркет /в БИЛЛА има, доколкото знам/ сушена коприва, или си набери, ако има откъде, свари я и си облей главата с отварата.
ткога не си ползвала шампоана на Виши? Ако е по-отдавна, можеш да опиташ със Селсън блу - активната съставка е същата, като при противопърхотния шампоан на Виши.
Друг вариант е Ноде Д. С. на Биодерма. От Дюкре не съм възхитена, както и от Низорал в шампоанната му форма. Правила съм си го, като съм стривала таблетки и така - стрити, съв ги слагала в шампоан. Имам усещането обаче, че кетоконазолът помага само в първите две-три седмици. След това наистина е бита карта.
С ръка на сърцето ще ти кажа какво ми помогна да спра да се чеша в края на миналата седмица, след като пак бях започнала. Купих си от аптеката, в която съм редовен клиент, полски шампоан с брезов катран - "Мисис Потър". Гадничко мирише, ако не си свикнал с мир измата на катран, но аз съм ползвала и преди години българския шампоан "Алгопикс", та не се впечатлих. Този последният обаче вече не е същият или поне за мен не е.
Успоредно с избора на шампоан се спри и на продукти за почистване и мазане на лице. Изключи за седмица-две употребата на всякакъв сапун - дори само за миене на ръце да го ползваш, себореята може да пламне и да се поддържа.
Никакви почистващи средства са лице със спирт - лосиони, тоници и пр.
Вземи и за вътрешна употреба - кварц и селен /селениево съединение е основната съставка в Селсън блу и Деркос/.
За седмица спри да ядеш месо и производните му, както и изобщо мазни храни. Ако ти понася на стомаха, хапвай само череши. Не ягоди.
И спри да пипаш раните.


Ей това се казва полезна информация /  за всеки случай /

# 10
  • София
  • Мнения: 3 328
Опит, Шуши, опит - много и доста болезнен.
А-а-а...искам къса косица като твоята. Знаеш ли как се чисти глава от пърхот при дълга до средата на гърба коса? Sick

# 11
  • Sofia
  • Мнения: 4 726
Огромно благодаря за съветите! Добре, че прочетох последния, преди да хукна за смрадлика Laughing.
Преди 1-2 години ползвах Селсън блу, но и той изчезна след първата ми опаковка. Close Вишито допреди около месец го ползвах.
Низорал и на мен ми действаше добре в началото преди 6-7 години, после спря да има ефект.
А точно от този Алгопикс се получи цялата трагедия!! Май беше много агресивен, знам ли и аз. Thinking
Сега ще впрегна мъжа ми да пазарува коприва и ще се квася тази вечер, пък дано се пооправя.

# 12
  • СОФИЯ
  • Мнения: 4 144
Огромно благодаря за съветите! Добре, че прочетох последния, преди да хукна за смрадлика Laughing.
Преди 1-2 години ползвах Селсън блу, но и той изчезна след първата ми опаковка. Close Вишито допреди около месец го ползвах.
Низорал и на мен ми действаше добре в началото преди 6-7 години, после спря да има ефект.
А точно от този Алгопикс се получи цялата трагедия!! Май беше много агресивен, знам ли и аз. Thinking
Сега ще впрегна мъжа ми да пазарува коприва и ще се квася тази вечер, пък дано се пооправя.

Успех скъпа и отиди на лекар и ако е себорея се подложи на диета   bouquet

# 13
  • Мнения: 137
С ръка на сърцето ще ти кажа какво ми помогна да спра да се чеша в края на миналата седмица, след като пак бях започнала. Купих си от аптеката, в която съм редовен клиент, полски шампоан с брезов катран - "Мисис Потър". Гадничко мирише, ако не си свикнал с мир измата на катран, но аз съм ползвала и преди години българския шампоан "Алгопикс", та не се впечатлих. Този последният обаче вече не е същият или поне за мен не е.
Успоредно с избора на шампоан се спри и на продукти за почистване и мазане на лице. Изключи за седмица-две употребата на всякакъв сапун - дори само за миене на ръце да го ползваш, себореята може да пламне и да се поддържа.
Никакви почистващи средства са лице със спирт - лосиони, тоници и пр.
Вземи и за вътрешна употреба - кварц и селен /селениево съединение е основната съставка в Селсън блу и Деркос/.
За седмица спри да ядеш месо и производните му, както и изобщо мазни храни. Ако ти понася на стомаха, хапвай само череши. Не ягоди.
И спри да пипаш раните.
Хей, това за диетата с череши откъде го знаеш?

# 14
  • Мнения: X
Селсън блу ще го намериш по аптеките, гаранция! Брат ми само него признава и не остава без него, а живее в Шумен и все пак го намира. Та мисълта ми е - малко по-упорито търсене Simple Smile

Общи условия

Активация на акаунт