За ваксината Полиомиелит?

  • 532
  • 9
  •   1
Отговори
  • Мнения: 537
Здравейте, мамчета  Hug
Пуснах темата във форума на д-р Нивеа Бейби, но искам и вас да попитам:
миналата сряда (на 16.05) сложиха на дъщеря ми ваксина за Полиомиелит, втори прием. Както и ми казаха след това до края на деня мястото се беше зачервило и леко подуло. Имаше температура до около 37.4, вечерта стана 37.5 и й сложих свещичка. През следващите няколко дни зачервеното започна да намалява и спадна подутината леко. Но от 2-3 дни си стои на едно положение, мислех че вече трябва да е изчезнало зачервеното. Освен това поддържа температура от 37 градуса или 37.2 през деня и 37.5 вечер. Снощи й сложих пак свещичка. До колко дни би трябвало да изчезне подутината и зачервяването? Трябва ли да продължавам да й слагам свещички или да я оставя сама да я смъкне? И още, от няколко дни акото е сиво, понякога с жълто слузесто, но повечето пъти е сиво. От температурата ли е или нещо стомахчето не е добре. Иначе е захранена само с плодови пюрета - ябълка, морков и тиква съм давала досега. Много ме притеснява това сивото, знам че от храната се променя, но освен тези 3 плода друго не съм давала, на смесено хранене е, да не би да от това, че се смесва кърмата с АМ?  newsm78 Дали няма да с еналожи да се взема посявка?  Rolling Eyes
Ще  много благодарна на всички отговори, моля успокойте ме малко, тъй като знам, че тук има доста майки с много по - голям опит   bouquet

# 1
  • Мнения: 41
не се притеснявай. това зачервяване не е опасно. при нас то продължи почти цял месец. за температурата не давай нищо.до 38 не е висока при бебенцата . ние след ваксина вдигнахме 39 - и тогава вече сложихме свещички. а за акането - незнам , тъй като ние не сме захранени нашето ако си беше зелено и жълто. но ако има слуз това не е хубаво. внимавай за  разтройство - това наистина е повод за притеснение. надявам се да сам ти била полезна!!!!

# 2
  • Мнения: 537
Благодаря ти, Кейти,
наистина се бях попретеснила, но сега виждам, че не сме само ние така:) и аз съм чувала, че до 38 градуса не се дава нищо ама знам ли. А и моята лекарка все като ни слага ваксина и казва да съм й слагала свещичка след това на всеки 3-4 часа има няма температура, което на мен не ми се вижда много редно  newsm78 още веднъж ти благодаря, едно главоболие по - малко ще видим какво ще правим с акото  Sad

# 3
  • Мнения: 9 050
Извинявай за въпроса, обаче Полиомиелита не е ли на капки? Да нямаш предвид ДТК ваксината?

# 4
  • София
  • Мнения: 6 011
Извинявай за въпроса, обаче Полиомиелита не е ли на капки? Да нямаш предвид ДТК ваксината?
От миналия месец е умъртвена и е в инжекционна форма,по Здравна каса.

# 5
  • Мнения: 9 050
Не знаех. Извинявам се. Ние също слагахме умъртвена, не по здравната каса, но пак си беше на капки. Затова се зачудих.

# 6
  • София
  • Мнения: 6 011
Не знаех. Извинявам се. Ние също слагахме умъртвена, не по здравната каса, но пак си беше на капки. Затова се зачудих.
И аз не знаех.Бебето ми нямаше нито една ваксина до 6-месечна възраст заради различни инфекции.Педиатърката сама отказа да му бие ваксините.През това време здравната каса е поела и доставила тази умъртвена инжекционна форма,но аз вече бях купила Пентаксим.

# 7
  • Варна
  • Мнения: 2 942
Пентаксим ли се бие на 14 месеца? На сина ми му предстои след 2 седмици, че се чудех  bouquet В имунизационния пише само за полио, а тази не е ли комбинирана?

# 8
  • Мнения: 9 050
Комбинирана е. Пентаксима е ДТК ваксина с полиомиелит.

# 9
  • Мнения: 537
Извинявай за въпроса, обаче Полиомиелита не е ли на капки? Да нямаш предвид ДТК ваксината?

Да, наистина като отидох на консултация ни сложиха 2 инжекции и аз останах с впечатлението, че ДТК-то е било на капки досега, на първия прием ни дадоха капки и ни биха инжекция, а сега на втория ни биха 2 инжекции и аз разбрах, че полиомиелита е този, от който се вдига температура и се подува. Затова питах за нея, да не съм с грешка, все ги бъркам двете  Embarassed Та тази ваксина дето е на ръката и се подува и зачервява и вдига температура от нея, още сме подути. Дано да няма проблем, както е казала Кейти.

Общи условия

Активация на акаунт