Слушайте Моцарт :)

  • 806
  • 12
  •   1
Отговори
  • Мнения: 2 467
"Крави слушат Моцарт за по-качествено мляко

Не само качеството, но и количеството на млякото се увеличава. Влиянието на произведенията на австрийския композитор било открито от монаси във Франция и често се използва в Израел. 
 
Фермер от покрайнините на Мадрид използва новаторска система, за да получи възможно най-качествено мляко.

Животните получават отношение като към ВИП персони. Стопанството прилича на петзвезден хотел - водни легла, електрически четки за галене и пръскачки за охлаждане. Всичко това под съпровода на Моцартовата музика.

Концерт за арфа и флейта се пуска на кравите точно по времето за доене. В резултат животните се успокояват, а млякото им е най-доброто - богато е на здравословни протеини и мазнини.

700-те крави се редят на стройна опашка, без хаос, без стрес и мучейки доволно, обяснява собственикът на фермата.  "

БТВ Новините 


При нас дали ще действа?

# 1
  • София
  • Мнения: 167
Моцарт си слушам аз, ама как да се снабдя и с
... отношение като към ВИП персони ... водни легла, електрически четки за галене и пръскачки за охлаждане ...


 Wink

# 2
  • София; Дружбето
  • Мнения: 2 208
Нов начин за увеличение на млеконадоя? Mr. Green Не пречи да се опита

# 3
  • София
  • Мнения: 1 057
 Е, нямам думи...
smile3532

# 4
  • Мнения: 5 026
Гледах го  Grinning За съжаление вече не кърмя и няма как да пробвам  Confused

# 5
  • Мнения: 1 896
Ми аз слушам, явно за това така ми спори млеконадоя вече сумати време.

# 6
  • Мнения: 2 159
ще се пробва, само мъжа ми да не ме изгони от вкъщи Mr. Green

# 7
  • София
  • Мнения: 2 493
Незнам на млякото как действа (това съм го чувала доста преди тази емисия на бТВ), обаче при малката ми Боянка, която се сдоби с колики от няколко дена, много добре действа за успокояването им.

# 8
  • Мнения: 919
петзвезден хотел - водни легла, електрически четки за галене и пръскачки за охлаждане

 Joy това ми хареса

мм не знам за музиката но ми се иска да пробвам дали пък почивка в 5 звезден хотел няма да ми се отрази благотворно на млекодоя Blush

# 9
  • Мнения: 851
петзвезден хотел - водни легла, електрически четки за галене и пръскачки за охлаждане
мм не знам за музиката но ми се иска да пробвам дали пък почивка в 5 звезден хотел няма да ми се отрази благотворно на млекодоя Blush
и аз искам да пробвам. Ама да има и масажи и джакузита и хубави коктейли!/за жалост ша трябва да са безалкохолни ма ш`са прежаля/. Пък Моцарт ще е бонус!

# 10
  • Мнения: 2 467
Пък четката за галене може и да не е електрическа...  Mr. Green

# 11
  • София
  • Мнения: 372
Не само Моцарт прави чудеса.Класическата музика като цяло се отразява много добре на децата и може би ги стимулира да са по-активни в доенето  Joy  Ние се храним предимно на Mezzo и ни е голям кеф

# 12
  • Мнения: 4 242
Определено всичко радващо душата на майката увеличава млякото й!  Peace Кърменето е хормонален процес и е от основно значение спокойствието и доволството на кърмачката Grinning

Общи условия

Активация на акаунт