Кърмене и работа

  • 1 149
  • 23
  •   1
Отговори
  • Мнения: 66
Здравейте,мами.

Искам да попитам тези майки,които са се върнали на работа, дали успяха да се справят с кърменето. Много ми е чудно как се прави Confused. На мен сега ми разправят "ами ще се цедиш" Shocked. До тук добре, но аз сутрин като стана не мога да изцеда 1 литър все пак. Аз мога да изцедя толкова колкото да нахраня бебо сутринта. Ако тръгна на работа бебо трябва да яде АМ а аз да се побъркам от болки в гърдите. Кажете ми как го правите???

# 1
  • Мнения: 153
И аз пуснах такава тема преди няколко дни! "Връщам се на работа след три месеца, как да организирам захранването на бебчо"! към настоящия момент се намира на страница 3 от форума. Виж какво ми отговориха. Лично за себе си ще ти кажа, че и аз не съм решила още как точно ще се справя. За сега започнах захранване, пък ще видим до къде ще я докарам. newsm12

# 2
  • Мнения: 3 591

Цедим се на работа , а не преди работа Simple Smile

А и не ти трябва 1 литър а около 300 мл мялко за деня. Ако въобще детето ти иска да го пие от биберон. Иначе просто денем не папка /но ти ще трябва да цедиш, ако детето ти е под 10 месеца/ и наваксва млякото нощем.
Върнах се на работа рано, бебето ми нямаше месец, захранено е на 7 месеца, нило е само на кърма. Явно е възможно Simple Smile
Но без да цедиш на работа няма да стане

# 3
  • Мнения: 66
Добре де, но на работа кърмата къде да я прибирам. В хладилник не става. Моето бебе е на 3 месеца и спи по цяла нощ. Как така ми трябват 300мл на ден. Ние се храним 6 пъти по 130мл.

# 4
  • Мнения: 526
Трябва да си осигуриш запаси от кърма в камера на хладилник. Това ще стане, ако след всяко кърмене на бебето се доизцеждаш и двете гърди, независимо от коя е сукал. Когато тръгнеш на работа е просто почти невъзможно, ако не се изцеждаш поне 2 пъти.

Аз съм студентка 4 курс. Бебко се роди на 1 октомври, а  аз тръгнах на лекции на 17 октомври. За всеки 3 час се прибирах, докато не осъзнах, че мога да се изцеждам и така си осигурявах 6 часа присъствие там и кърма за бебето. Преди това имах нужните запаси, ако нещо се случи да закъснея, бебко да не стои гладен. Така карам и до сега. Кърмя го  още на поискване. Първите 4 месеца бяхме само на кърма.

Първите три месеца бебко спеше и през нощта по 12 часа. От както стана на 4 месеца, започна да се буди доста често през нощта и нямах грам покой та до сега сме така.
Друг страничен елемент се появи, че бебко започна да наддава по-малко - по 400 г средно на месец, което сега си обяснявам с напрежението, на което съм била подложена.  От април месец съм си вкъщи и си пиша дипломната работа и бебко пак започна да наддава нормално - +600-800г на месец.
Така, че добре обмисли кое ще е най-добре за теб и бебко.

А какви са ти мотивите да започнеш работа? Помисли и върху това - сега бебко спи и ти е по-спокойно, ами като започне да се буди през нощта, ти как ще ходиш на работа недоспала, недояла и т.н. Като се върнеш бебко пак ще си иска своето. Кърмата, която той не получава през деня, ще започне да я търси през нощта и това щ е е изключително трудно и за теб и за него. (извинявай ако звучи малко грубо, но това бяха неща върху  които не бях помислила и малко съжалявам, че не е имало кой да ми ги каже)

Моят съвет е че щом имаш кърма и бебко я търси, да не започваш с АМ, защото само ще си вгорчиш живота.

# 5
  • Мнения: 66
Да уточня: Аз и сега давам АМ. Тъй като изцеждам по 100мл , давам 30мл АМ. След като нахраня бебо не мога да изцедя нищо повече  Confused. И аз мисля че за бебето е най-добре мама да си е вкъщи, но има хора които това ни най-малко не ги вълнува за съжаление. Лошото е че хем не мога да изцедя нищо допълнително така че да имам запас хем ако не се изцедя веднъж и гърдите започват много да ме болят и да текат.

Последна редакция: ср, 23 май 2007, 14:33 от irina

# 6
  • Мнения: 196
Да уточня: Аз и сега давам АМ. Тъй като изцеждам по 100мл , давам 30мл АМ. След като нахраня бебо не мога да изцедя нищо повече  Confused. И аз мисля че за бебето е най-добре мама да си е вкъщи, но има хора които това ни най-малко не ги вълнува за съжаление. Лошото е че хем не мога да изцедя нищо допълнително така че да имам запас хем ако не се изцедя веднъж и гърдите започват много да ме болят и да текат.
  ми тогава се цеди по-често

# 7
  • Мнения: 630
Добре де, но на работа кърмата къде да я прибирам. В хладилник не става. Моето бебе е на 3 месеца и спи по цяла нощ. Как така ми трябват 300мл на ден. Ние се храним 6 пъти по 130мл.
Кърмата може да се съхранява в хладилник, мисля че беше до 24 часа без проблем. Нашата кърма беше само от шише, така че се налагаше да се цедя и накрая когато вече много намааля се цедях през час, за да събера макар и малко количество, та съм питала педиатрите за съхранението. Няма проблем, просто трябва да е добре затворено.

# 8
  • Мнения: 66
И това пробвах. Ако се цедя не на 3 часа а на час и половина 2 изцеждам по 40-50 грама. Което ще рече че за 3 часа пак събирам колкото да я нахраня Confused.

# 9
  • Мнения: 630
За увеличаването на кърмата мога да кажа, че при мен нищо не подейства. когато започна да намалява и да не мога да изцедя необходимото количество за едно хранене, редувах кърма с адаптирано мляко, защото така събирах по-голямо количество. После като съвсем намаля и изцеждах през час, навивах си часовник да се цедя в 5 сутринта, че нали тогава производството било най-голямо, никакъв ефект. пиех и двата вида чай, пиех вода, боза, бира и нища не се увеличи. Изводът, до който стигнах е, че с помпата колкото и да помпаш, не можеш да осигуриш нужната стимулация и че  явно е много важно да си почиваш, а пък моето бебе имаше ужасяващи колики и въобще не спеше през деня, така че никаква почивка за мен. А и по начало май си имах малко кърма, но цяло чудо е, че и толкова имах.
Успех с работата и кърменето. Simple Smile

# 10
  • Мнения: 3 591
Кърмата може да държиш в хладилна чанта и да си я носиш у дома вечерта. няма проблем и на стайна Т да стои 8 часа, но не и в горещините.

Аз бих те посъветвала да върнеш бебето на гърдата преди да се върнеш на работа, защото така ще ти е много по-лесно. А за увеличиаване на кърмата трявба да цедиш наистина по-често - опитай за 48 часа да цедиш на всеки 1 - 1 и половина часа и виж на 3тия ден резултата. Вечерта между 3 и 8 сутринта цедиш задължително на всеки 1 час. Защо не будиш бебето през ноща 2-3 пъти да суче? вероятно ще засуче докато спи и това ще реши проблема с количеството кърма.
А за 300мл - напълно са достатъчни, ако храних детето си преди и след работа + 2 пъти нощем - ето ти 6 хранения с 2те през деня по 150 - точно 300мл ти трябват.

моето дете си ме чакаше да се върна от работа за да яде и пак си наддаваше./моя работен ден е 10 часа/

# 11
  • Мнения: 66
С цеденето през 1 час за няколко дена ще го пробвам. Ако знаеш на мен колко ми се иска да върна бебето на гърда Cry...ама то не иска и не иска. Малкото пъти в които е било в настроение за кърмене ми е било винаги много приятно. Обикновено обаче сядаме да се кърмиме, почва да реве, да се дере, да бута гърдата. След известно време така не мога да слушам повече как плаче и започвам да се цедя. Изцеждам се давам и ....о тишина Grinning.
Иначе от това цедене не е за разправяне на какво ми заприличаха зърната...имам някакви синини по тях. Но като не иска моето маймунче нямам изход....цедя и давам.

# 12
  • ville de Quebec
  • Мнения: 509
И аз цедя на работа и то в тоалетната - някой, преди време, не го беше приел това за вариант, ама като няма друго място, там. Сравнително удобно и поне е чисто. За щастие разполагам и с хладилник и слагам там изцедената кърма, която е и в хладилна чанта де. Наистина, трябва да цедя около 300мл, които ги цедя на 2 пъти по 10 мин, просто не мога да отделям повече време. Гледам да цедя по повече от 300мл, просто да съм изцедила повече, отколкото бебо е изял, ама това май не е задължително, правя го за мое успокоение, че няма да ми спре кърмата като цедя. Ами, това е, общо взето нямам проблем с кърменето и работата, по-скоро работата доста ме лишава от контакта с малкия, но какво да се прави....

Цеденето е супер неприятна работа, отнемаща много сили и време и нерви.... На мен ми се е налагало да храня като цедя  и ..... шапка свалям на майките, които го правят.... Може да пробваш и различни пози... Аз, моят юнак като се задърпа така и реве и го кърмя права, докато се успокои. Или пък, както са ти казали, в полусънено състояние.

# 13
  • Мнения: 3 591
опитай да го кърмиш докато спи през ноща - ммного е вероятно да засуче тогава.

# 14
  • Мнения: 526
Нощното кърмене помага за стимулиране на лактацията, изключително много.
Само където е неприятно.

Общи условия

Активация на акаунт