Спешна консултация - пак за кърмата-суче като залъгалка

  • 446
  • 4
  •   1
Отговори
  • Бургас
  • Мнения: 289
Отново сте ми нужни, защото се чувствам притеснена-стомаха ми се е свил. Или отново ми намаля кърмата или е скок в растежа. от 2-3 дни суче през 1,5 до 2,5 ч. След 20 ч се събужда около 2 и около 5-6 ч.Проблема е в това че в началото започва като залъгалка - не дърпа и кърмата ми трудно слиза - след няколко минути Тази вечер след като хапна малко в 17,30 ч в 19,30 ч. не сука а заспа - предполагам защото днес спа малко - 3 пъти по 0,5 ч. и мисля че много му се спи - сега спи. Мисля че когато е гладен реве вече а не както първия месец - или по-скоро се надявам. Днес ака веднъж - предните 2 дни не- може би защото 5 дни беше на Ентерол. Следобед ми се струва че не епишкал много. Не съм изцеждала сега защото не мога - много слабо тече. Иска ми се пак да се справим но се чувствам притеснена

# 1
  • Мнения: 393
Здравей!
Първо се успокой, колкото повече се стесираш, толкова по-трудно ще ти слиза кърмата. Опитай да сложиш бебето на гърдата след като заспи, обикновено инстинктивно започват да сучат и го правят много по-правилно отколкото когато са будни. А предполагам , че е било с някаква чревна инфекция щом сте били на Ентерол? Съветвам те да се опиташ да го храниш по-често, да успокоиш себе си най-вече Hug Постепенно ще се нормализират нещата, можеш да увеличиш течностите ,които приемаш, да спреш да даваш вода на бебчо-ако даваш , и да се помъчиш да се изцедиш поне малко ,за допълнителна стимулация. За честия интервал на сукане - може да е по много причини. Ако го е боляло коремче- така се успокоява, или е  скок в растежа, както сама предполагаш.Най-важното е да се водиш по бебето- давай му да суче колкото иска и количеството кърма ще се увеличи-бъди сигурна Heart Eyes Heart Eyes Успех, ще се справиш!!

# 2
  • Велико Търново
  • Мнения: 8 500
http://www.bg-mamma.com/index.php?board=8.0-тук ще намериш адекватен съвет

# 3
  • София
  • Мнения: 1 056
Не се притеснявай, давай да суче когато поиска, колкото по-често, толкова по-бързо ще се увеличи  кърмата. Предполагам вече си прочела, че цеденето не показва колко кърма има в гърдата, а и  тя се образува в процеса на сукане.
Щом досега сте само на кърма на поискване, едва ли ей така ще започне да ти спира кърмата. Ако бебето прави големи интервали може да се поизцеждаш ако искаш.
Между другото моето мляко също много трудно слиза, понякога Мъри дърпа по 5-7 минути докато слезе, а като изпие предното докато слезе задното започва да ръмжи, дърпа, удря гърдата с ръчичка, приплаква даже понякога.
Може да пробваш и още нещо - преди да дадеш да суче поизцеди малко колкото да тръгне кърмата и едва ли ще дъвче без да пие.

# 4
  • Мнения: 4 915
Как е бебокът?

Мисля, че първото и най-важното е да се поуспокоиш малко, защото безпокойството ти се отразява на лактацията.

Пробва ли първо с компресия и леко поизцеждане и тогава да даваш да суче?
Следиш ли дали суче активно - чуваш ли го да преглъща?
Колко време го държиш на едната гърда и предлагаш ли после другата?

Общи условия

Активация на акаунт