как включихте ягодите и другите подобни след година?

  • 514
  • 10
  •   1
Отговори
  • Мнения: 568
Въпросче: тези храни, които са алергоопасни - sorry за измислената думичка - и се включват след годинка - трябва ли да се представят и да се изчаква 3 дни както при другите?
Защото ние изведнъж започнахме безразборно да лапаме всичко като станахме на 1.

# 1
  • Мнения: 1 949
записвам се да следя отговорите!

# 2
  • Мнения: 374
Според мен не е нужно да се изчаква, но все пак като храна за първи път, трябва да се дава по-малко в началото. Иначе, при положение, че детето си е здраво и няма алергични прояви по принцип, аз давам смело всяка нова храна, вкл. и ягоди.

# 3
  • Мнения: 5 026
Преди седмица дадох ягода-понесе я добре. Месец преди това-портокал.

# 4
  • Мнения: 22 782
Започнах да му давам нормални количества от алегрорисковите храни след годинката.

# 5
  • Мнения: 3 886
Като плод си го дадох в нормални к оличества.След ставане винаги хапваме плодове.Днес яде череши и кайсий.Много и харесаха Peace

# 6
  • Варна
  • Мнения: 737
Преди около седмица за първи път ядохме ягоди и на Били много му харесаха. Дадох му да хапне колкото пожела, вече не му давам по мъничко и да чакам дали има реакция, той не е съгласен така, лапа човека, докато му се услаждат.

# 7
  • София
  • Мнения: 3 610
На големия му дадох за първи път ягоди на 1г и 9-10мес.На вилата бяха тръгнали горските ягоди и малините.Набрахме в една голяма купа и му дадох да опита,А  той като почна...едвам сварихме да ги опитаме Joy.Доста се притесних да не му стане нещо,но освен еднократно по-рядко изхождане,друг проблем нямаше.

# 8
  • Мнения: 4 451
Бебето ми е на 9м. и от скоро започнах да и давам пюре от ягоди (от готовите). На нея много и харесва, реакция няма, слава Богу. Приема го добре. Но пресни ягоди ще дам след годинката.

# 9
  • Мнения: 441
На малкият от 2 дена му давам по 1 ягода,за сега няма проблеми.След няколко дена пак ще му купя(че каката ги изяде),но той определено предпочита черешите.

# 10
  • Мнения: 2 614
Ягоди още не съм дала, и май и това лято ще пропуснем! Цитруси давам от зимата, всъщност по-често откакто започна ясла преди 1,5 месеца

Общи условия

Активация на акаунт