колко пъти на ден

  • 398
  • 5
  •   1
Отговори
  • Мнения: 58
Здравейте, кърмещи на поискване мами!От скоро захранвам сина си,които до този момент беше само на кърма.Въвела съм 3плода като съм правила паузи между тях, по време на които е бил само на кърма.Питам се как се процедира:по колко пъти на ден трябва да му давам от плодовете и в какво количество?и като въвеждам нов, мога ли в същия ден да дам нещо от въведените?

# 1
  • Мнения: 306
библиотеката на форума ще ти даде отговор на тези, а и на много други въпроси Wink

аз лично ползвам за ориентир ето този наръчник

# 2
  • Мнения: 58
благодаря ти, но въпреки че съм прочела всичко пак нямам яснота по някои въпроси.Например в посочената от теб статия пише че за бебета на 6-8месеца се дават 3-9с.л.каша,освен това плодово пюре и зеленчуково.Всичко това в един ден или се редуват по някакъв начин и по какъв?

# 3
  • Мнения: 306
благодаря ти, но въпреки че съм прочела всичко пак нямам яснота по някои въпроси.Например в посочената от теб статия пише че за бебета на 6-8месеца се дават 3-9с.л.каша,освен това плодово пюре и зеленчуково.Всичко това в един ден или се редуват по някакъв начин и по какъв?

в посочената от мен статия, над изброените от теб неща пише "колко за деня" Wink
дават се според това дали си ги въвела вече самостоятелно т.е. ако си въвела кашата и плодове, можеш да добавиш към дневното меню на бебето и зеленчук, но по правилата за въвеждане
аз карам по-полекичка, ползвам я само за ориентир схемата

повярвай, и аз "изтърбуших" библиотеката, полезна е до немай къде Grinning

# 4
  • София
  • Мнения: 2 162
Аз лично давах пюрето наведнъж между две хранения (както дойдеше, някой път преди обед, друг път следобед), но можеш да ги разделиш и на два, три приема. Количеството в началото (след пълното въвеждане) беше ограничено до 50 гр., а като мина 10ти месец и по 100 съм давала в зависимост от желанието й, но аз по принцип й ограничавах твърдата храна, за да не намалее желанието й да суче, защото споделям правилото, че детето трябва до годинката да бъде предимно на млечна храна.
След като си въвела вече една храна и не е имало проблеми, можеш да я даваш в каквито искаш комбинации, т.е. можеш да даваш от вече въведените в същия ден, в който даваш от новия.

П.П. по принцип плодовите се дават като десерт, т.е. спокойно можеш да даваш в един ден и зеленчуково и плодово.

# 5
  • Мнения: 215
smilei , плодово пюре не замества хранене , за разлика от кашата или зеленчуците . Колко ти е голямо детето ? Аз почнах плодовете едва към 8-мия месец . На току -що захранено дете бих давала не повече от половин бурканче от малките по 125 гр. на ден между 2 кърмения . Даже май и това е много  newsm78

Общи условия

Активация на акаунт