Как върви захранването - част 15

  • 11 074
  • 264
  •   1
Отговори
  • Мнения: 179
Мили мами време е за нова темичка,не мислите ли? Hug
А ето и останалите теми:
Част 1
Част 2
Част 3
Част 4
Част 5
Част 6
Част 7
Част 8
Част 9
Част 10
Част 11
част 12
част 13
част 14

# 1
  • Мнения: 1 081
Ами аз хем да се запиша, хем да се включа, че досега само четях:)

Та въпроса ми е с какво рапичната мазнина е по-добра за бебетата от зехтина?  Защото масово пюретата са приготвени с нея, а всъщност не е никак скъпа суровина(към 3-4 лева е литъра). Поради тази причина се усъмних де newsm78 Не е ли по-добре домашно приготвените храни да са със зехтин???

# 2
  • варненка от София
  • Мнения: 4 880
Ами аз хем да се запиша, хем да се включа, че досега само четях:)

Та въпроса ми е с какво рапичната мазнина е по-добра за бебетата от зехтина?  Защото масово пюретата са приготвени с нея, а всъщност не е никак скъпа суровина(към 3-4 лева е литъра). Поради тази причина се усъмних де newsm78 Не е ли по-добре домашно приготвените храни да са със зехтин???

И аз да се разпиша, а по темата със зехтина и рапичната мазнина, аз не знаякое е по-добре, но лично аз готвя с рапично олио за шушето. Зехтин не съм ползвала. Зехтинът ми се струва по-тежък, но това е лично мое мнение все пак.

# 3
  • Мнения: 277
Рапицовото олио е без холестерол!!!
Хайде на новата темичкааааааааааааа Mr. Green

# 4
  • София
  • Мнения: 688
я и аз да се запиша

зехтинът е студенопресован и затова не е за предпочитане, по-безопасно за бебешките стомахчета е рапичното олио

# 5
  • София
  • Мнения: 12 201
   Моите мадами не изпитаха никакъв дискомфорт от лещата и дори им хареса. Аз мазнина досега не съм им слагала.

# 6
  • София
  • Мнения: 1 941
да се запиша и аз Simple Smile

# 7
  • Düsseldorf
  • Мнения: 503
Да се запиша и аз да следя - въпроси тепърва вероятно ще имам... Simple Smile

# 8
  • Мнения: 314
записвам се и аз и използвам да попитам какво да му давам на моя юнак да яде.засега е захранен с тиква,тиквичка,оризова каша,овесена каша,морков,картоф,ябълка,круша.с животинските продукти мисля да изчакам,но се чудя какво мога да дам друго.а и той яде изключително малко,основно е на кърма.

# 9
  • Мнения: 505
И аз да се запиша Simple Smile

# 10
  • Мнения: 241
Susu, може да дадеш и друг вид каша - елда, царевица , а щом си захранила вече и със глутен/овес/, може и другите зърнени.От зеленчуците -  примерно броколи, карфиол, пащърнак, чушка,зелен боб.Скоро ще излязат пресните черешки, после и другите летни плодове.А защо те притеснява да дадеш месо на почти 10 месеца?? Всички дават заек, пуйка, пиле.

# 11
  • на странно място ......
  • Мнения: 493
Здравейте, тъй като не съм много запозната с темата, но попаднах тук и се записвам, аз съм захранила с тиква, картоф, морков, ябълка, банан и днес пробвахме тиквичка, както и оризова и царевична каша. Първо не съм наясно дали ми е правилен подхода и въпроса ми е плодовете пресни ли се дават, защото аз ги давам пресни /необработени/ и черешите рано ли е да ги давам или мога спокойно да и дам на мишонката? Също така прочетох за рапичната мазнина, а масло мога ли да използвам или е за препоръчване рапично олио? Глутена също към кой месец може да се дава?
Аз всичко и готвя, до сега не съм ползвала готови пюрета, та следващият ми въпрос е продават ли заешко в магазините и къде, ако отговора е да или трябва да и купувам готови пюрета?
Извинявайте за многото въпросчета, но нещо не мога да се ориентирам правилно в захранването newsm78

# 12
  • Пловдив
  • Мнения: 512
Сабрани и аз мисля да захраня с ппесни плодове(череши),когатостанат българските.Намирам подхода ти за правилен. Мисля, че заешко не се продава по магазините. Глутен-10м

# 13
  • варненка от София
  • Мнения: 4 880
Здравейте, тъй като не съм много запозната с темата, но попаднах тук и се записвам, аз съм захранила с тиква, картоф, морков, ябълка, банан и днес пробвахме тиквичка, както и оризова и царевична каша. Първо не съм наясно дали ми е правилен подхода и въпроса ми е плодовете пресни ли се дават, защото аз ги давам пресни /необработени/ и черешите рано ли е да ги давам или мога спокойно да и дам на мишонката? Също така прочетох за рапичната мазнина, а масло мога ли да използвам или е за препоръчване рапично олио? Глутена също към кой месец може да се дава?
Аз всичко и готвя, до сега не съм ползвала готови пюрета, та следващият ми въпрос е продават ли заешко в магазините и къде, ако отговора е да или трябва да и купувам готови пюрета?
Извинявайте за многото въпросчета, но нещо не мога да се ориентирам правилно в захранването newsm78


Относно захранването можеш да прочетеш много насоки и теории, относно с какво да започнеш, кое кога да даваш, кои са алергени и т.н.
Аз мисля, че се справяш добре със захранването. Аз мога да споделя моя опит. Аз лично започнах да давам пресни плодове на близо 8 месечна възраст, до тогава или варях на пара или бланширах.
Редувам рапичното олио с масло. А масло започнах на давам в началото на 8-ми месец.
За череши и аз бих те посъветвала да изчакаш да излезнах хубавите българските, тъкмо и ще сте поотраснали. Глутен дадох на 9 навършени месеца и малко.
Заешко принципно продават по магазините, но не знам с какъв произход е, а и е замразено, аз не обичам да пазарувам замразени меса.

# 14
  • Мнения: 1 081
Аз да ви питам какво давате за закуска на бебоците си?Сигурно сте коментирали в старите теми, ама не ми е било на дневен ред, и честно казано не съм обърнала внимание. Само да споделя, че моят син е с АБКМ, и всичко му е без мляко, масло, сирене и т.н. Та  вече се чудя какво да му готвя- правих грис с вода и плодово пюре, нишесте с вода и плодово пюре, овесени ядки, елдата не я хареса. Готовите инстантни каши давам за следобедна закуска. Направо не знам вече с какво да го храня тоя дивак. Чудя се кус-кус мога ли да му сваря?Има един диетичен с коприва и чушки, пълнозърнест, на МАКРИН. Вие какво ще кажете?

Общи условия

Активация на акаунт