ХИПНОЗАТА

  • 15 755
  • 27
  •   1
Отговори
  • Мнения: 82
 PraynigНЕЗНАм ДАлИ ТУК Е мЯСТОТО ДА ПИТАм НО СПЕШН СЕ НУЖДАЯ ОТ ПОВЕчЕ мНЕНИЯ ПО ВЪПрОСА.мОлЯ ВИ.ОТНАСЯ СЕ ЗА мОЕТО мОмчЕНцЕ.ТОЙ Е НА 14 И ПОлОВИНА Г.ВмОмЕНТА ПИЕ рИСПОлЕПТ И ПОСЕЩАВА ПСИХОТЕрАПЕВТ И ПрАВИ ИГлО ТЕрАПИЯ.ПСИХИАТАрЪТ мУ ПОСТАВИ ДИАГНОЗА НЯКАКВИ НАТрАПчИВИ мИСлИ И КАЗА НЯКАКВО рАЗТрОЙСТВО.НО ТАКА И НЕ мОЖАХмЕ ДА рАЗбЕрЕм ТОчНО.мНОГО лОШО ОТНОШЕНИЕ ВСЕ ЕДНО НЕ СЕ ОТНАСЯ ЗА ДЕТЕ.КАЗА чЕ ТрУДНО СЕ лЕКУВАлО И ДрУГИ НЕУмЕСНИ НЕЩА.ПСИХОТЕрАПЕВТА мИ ПрЕДлАГА ХИПНОЗА.мОлЯ ЗА ВАШЕТО мНЕНИЕ.ОПИТВАм СЕ ДА СЕ ДЪрЖА НО ПОНЯКОГА ГУбЯ НАДЕЖДА И СИлИ.мОлЯ ВИ Praynig

# 1
  • Мнения: 365
Заведи го при друг специалист. Важно е да чуеш какво ще е другото мнение.
Към хипнозата съм малко скептично настроена, особено щом се отнася за тийнейджър.

# 2
  • София
  • Мнения: 1 095
Ние ходихме на хипноза. Детето беше на 10, но изглееждаше на 13-14.  ooooh! Доволна съм. Все пак зависи при кой го водиш.
Трябва да имаш пълно доверие на психолога. Не си там и не знаеш какво се случва. Принципно на подсъзнанелно ниво се записва вменена информация.

Страшничко си е.  Наистина трябва да имаш голямо доверие.

От къде сте? Ако искаш пиши ми на лични.

# 3
  • Мнения: 4 414
хипнозата е опасно нещо...трябва много добър психотерапевт да я проведе. иначе може да навреди повече отколкото да помогне...същото важи и за иглотерапията, между другото.
не знам как се отнасяш към подобен род лечения, но бих те посъветвала да пробвате с хомеопатия. ако искаш пиши ми на лични.
дано се справите с проблема  bouquet

# 4
  • Мнения: 1 737
хипнозата е опасно нещо...трябва много добър психотерапевт да я проведе. иначе може да навреди повече отколкото да помогне...същото важи и за иглотерапията, между другото.

Аз мисля, че и за хомеопатията все пак важи същото. Трябва внимателно да се избира.
Не познавам хипнозата и нямам идея какво може да излекува, но аз се оттървах от натрапчиви мисли след хомеопатично лечение.

# 5
  • Мнения: 4 414
Аз мисля, че и за хомеопатията все пак важи същото. Трябва внимателно да се избира.
абсолютно съм съгласна!

# 6
  • Мнения: 55
Задължително потърси менението на още някой ДЕТСКИ психолог или психотерапевт. Аз все си мисля, че първото условие един психолог, психиатър, психотерапевт или какъвтиюо и да е друг психо-, е да бъде внимателен и търпелив, особено когато става дума за деца, нали? Confused

# 7
  • София - Варна - Бургас
  • Мнения: 4 107
Dino
Цитат

  Не си там и не знаеш какво се случва. Принципно на подсъзнанелно ниво се записва вменена информация.

 Записване на вменена информация!... звучи доста плашещо!

 Хомеопатията не "вменява" - тя само нормализира.  Peace

# 8
  • Мнения: 4 392
PraynigНЕЗНАм ДАлИ ТУК Е мЯСТОТО ДА ПИТАм НО СПЕШН СЕ НУЖДАЯ ОТ ПОВЕчЕ мНЕНИЯ ПО ВЪПрОСА.мОлЯ ВИ.ОТНАСЯ СЕ ЗА мОЕТО мОмчЕНцЕ.ТОЙ Е НА 14 И ПОлОВИНА Г.ВмОмЕНТА ПИЕ рИСПОлЕПТ И ПОСЕЩАВА ПСИХОТЕрАПЕВТ И ПрАВИ ИГлО ТЕрАПИЯ.ПСИХИАТАрЪТ мУ ПОСТАВИ ДИАГНОЗА НЯКАКВИ НАТрАПчИВИ мИСлИ И КАЗА НЯКАКВО рАЗТрОЙСТВО.НО ТАКА И НЕ мОЖАХмЕ ДА рАЗбЕрЕм ТОчНО.мНОГО лОШО ОТНОШЕНИЕ ВСЕ ЕДНО НЕ СЕ ОТНАСЯ ЗА ДЕТЕ.КАЗА чЕ ТрУДНО СЕ лЕКУВАлО И ДрУГИ НЕУмЕСНИ НЕЩА.ПСИХОТЕрАПЕВТА мИ ПрЕДлАГА ХИПНОЗА.мОлЯ ЗА ВАШЕТО мНЕНИЕ.ОПИТВАм СЕ ДА СЕ ДЪрЖА НО ПОНЯКОГА ГУбЯ НАДЕЖДА И СИлИ.мОлЯ ВИ Praynig
Значи Вие не сте разбрали каква е диагнозата или психотерапевтът Ви май не е наясно?! Обаче пък въпреки това има назначено лечение.. Thinking
Психотерапевтът ли предлага да направи хипнозата?
"Рисполепт" какъв медикамент е?
"ТОчНО.мНОГО лОШО ОТНОШЕНИЕ ВСЕ ЕДНО НЕ СЕ ОТНАСЯ ЗА ДЕТЕ"-  За кого говорите?Отношението на психотерапевтът към детето ли е лошо? Thinking

Скептична съм !!
Не бих оставила детето си в ръцете на психотерапевти, които не могат да ми обяснят, какво му има и  ми предлагат като лечение хипноза, която знаем, че е  нож с две остриета!!!!

# 9
  • Мнения: 1 942
И аз те съветвам да направите консултация с друг. Без да съм сексистка ми се струва, че жените са по-търпеливи с децата.

Би ли описала за какво лекувате детето така радикално?

# 10
  • Мнения: 201
Аз също те съветвам да пробвате с хомеопатия, но избери много добър класически хомеопат! Няма да съжалявате  Peace

# 11
  • Мнения: 4 585
PraynigНЕЗНАм ДАлИ ТУК Е мЯСТОТО ДА ПИТАм НО СПЕШН СЕ НУЖДАЯ ОТ ПОВЕчЕ мНЕНИЯ ПО ВЪПрОСА.мОлЯ ВИ.ОТНАСЯ СЕ ЗА мОЕТО мОмчЕНцЕ.ТОЙ Е НА 14 И ПОлОВИНА Г.ВмОмЕНТА ПИЕ рИСПОлЕПТ И ПОСЕЩАВА ПСИХОТЕрАПЕВТ И ПрАВИ ИГлО ТЕрАПИЯ.ПСИХИАТАрЪТ мУ ПОСТАВИ ДИАГНОЗА НЯКАКВИ НАТрАПчИВИ мИСлИ И КАЗА НЯКАКВО рАЗТрОЙСТВО.НО ТАКА И НЕ мОЖАХмЕ ДА рАЗбЕрЕм ТОчНО.мНОГО лОШО ОТНОШЕНИЕ ВСЕ ЕДНО НЕ СЕ ОТНАСЯ ЗА ДЕТЕ.КАЗА чЕ ТрУДНО СЕ лЕКУВАлО И ДрУГИ НЕУмЕСНИ НЕЩА.ПСИХОТЕрАПЕВТА мИ ПрЕДлАГА ХИПНОЗА.мОлЯ ЗА ВАШЕТО мНЕНИЕ.ОПИТВАм СЕ ДА СЕ ДЪрЖА НО ПОНЯКОГА ГУбЯ НАДЕЖДА И СИлИ.мОлЯ ВИ Praynig
За разстройството - най-вероятно става въпрос за ГРР /генерализирано разстройство на развитието/. Натрапливите мисли трябва да се овладеят. Това не е ли работа за психиатър? В детско психиатрично отделение, под наблюдение. В България има две такива в болница "Св Марина" във Варна и в Княжево, в София - май било в някакква вила във вилната зона. За ГРР има тема в "Деца с увреждания и хронични заболявания".

# 12
  • Мнения: 468


КАКВО Е ХИПНОЗАТА / САМОХИПНОЗАТА?

Хипнозата, по определение е, заобикаляне на критичния фактор на съзнателния ум и установяване на приемливо, селективно мислене. Тя е нормално и спонтанно състояние на ума, което всички хора са изпитвали поне хиляди пъти. Съществуват обаче множество страхове и заблуди относно хипнозата. Те трябва да бъдат изяснени, за да се преодолеят от желаещите да се подложат на това невероятно приятно изживяване. Някои от най-често срещаните, за които специално трябва да се говори, са следните:
# Хипнозата не е сън. Напротив състоянието на хипноза дава релакс само на физическото тяло, докато ума работи на много по- високи обороти, отколкото нормално. По време на хипноза човек чува, усеща мирис, вкус, а ако е с отворени очи, дори вижда до 10 пъти по-добре от нормалното си състояние. Тъй че хипнозата в никакъв случай не е сън.

# Хипнозата е естествено състояние на съзнанието. Изпитвали сте някакъв тип състояние на хипноза например, когато сте замечтани; пропуснете да слезете на спирка; плачете, защото гледате филм; страхувате се от прочетеното в книга и много други.

# Хипнотизатора не може да ви контролира. Колко добре би било да можеше, така би ви помогнал без да изисква каквото и да е ваше участие. Но, за жалост не може. Независимо в колко дълбока хипноза сте, вие трябва да сте съгласни с всяко едно нещо на 100%, за да достигне то до подсъзнанието ви и да предизвика желаните промени. И най-малкото несъгласие просто ще ви изведе от състояние на хипноза.
Така, че хипнотерапевта не би могъл да се "възползва" от вас, ако вие нямате желание той да се възползва Simple Smile.

# Няма опасност да останете в хипноза. Дори и нещо да се случи на хипнотизатора, това не означава, че ще останете в хипноза. В момента, в който усетите, че става нещо нередно, веднага можете да излезете от състояние на хипноза, или ако предпочитате можете да преминете в състояние на най-обикновен сън и след това да се събудите абсолютно безпроблемно.

# Никой никога не е бил по какъвто и да било начин наранен от това, че е бил в хипноза.

# Всъщност хипноза не съществува, това което наистина съществува е самохипноза. Хипнотерапевтът не прави нищо друго освен да играе ролята на ваш водач, който ви помага по-лесно да постигнете необходимата ви самохипноза, за да постигнете желаните от вас промени. Нищо, което не бихте могли да направите и съвсем сами.

# Най-лошото, което може да ви се случи е да заспите, вместо да влезете в хипноза.

Всеки човек с нормална интелигентност, който е в състояние да следва инструкциите на хипнотерапевта, желае да бъде хипнотизиран и не изпитва неоправдани страхове, във връзка с това приятно състояние – може да бъде хипнотизиран. Нещо повече, голяма част от проблемите се решават обикновено с 1 до 3 сесии. Някои от най-успешните области на приложение на хипнотерапията и хипнозата са:

# техника за контрол на болката и стреса
# отказване от тютюнопушене, алкохол и други зависимости;
# за нормализиране на теглото;
# при всякакви фобии;
# корекция на неорганична импотенция;
# регресивна хипноза и хипноанализа за връщане в миналото, за осъзнаване и освобождаване на негативни психоемоционални модели;
# хиноза за раково болни;
# за подобряване на спортните резултати;
# предоперативна и постоперативна хипноза за по бързо възстановяване и др.

Да хвърлим един до известна степен "технически" поглед върху начина по който функционира мозъкът.

Той оперира чрез честотни цикли, които от своя страна са измерими. Тези честоти отговарят за определен тип дейности. Започвайки с най- ниската честота и продължавайки във възходящ ред, те са както следва:

ДЕЛТА
Честотна мозъчна активност от 0- 4 цикъла в секунда. Това е нивото на абсолютното безсъзнание

ТЕТА
Честота между 4- 7 цикъла в секунда. Това са дълбоките нива на подсъзнанието. В Тета е приложима "дълбока" хипноза. В Тета започва светът "отвъд хипнозата", издигането до състояние на метасъзнание- светът на парапсихичните феномени.

АЛФА
Честотен диапазон от 7-14 цикъла в секунда. Сферата на подсъзнанието. В този обхват се осъществява хипноза. Освен това, човек влиза в АЛФА и когато медитра, и когато мечтае, и когато сънува.

БЕТА
От 14 цикъла нагоре. Това е сферата на съзнателния разум. В тази област ние мислим и осъществяваме повечето извършвани от нас действия в "будно" състояние.

Мозъка постоянно сменя честотите на които функционира и това се случава милиони пъти на ден, без дори ние да забележим.
И тъй като нас ни интересува хипноза/самохипноза ще разгледаме само преминаването Бета-Алфа.

Всичко което прави хипнозата/самохипнозата е да се възползваме от тази естествена способност да преминаваме от Бета в Алфа и обратно. Както казах вече това се случва милиони пъти на ден. Представете си, че Бета е активното състояние на компютър, а Алфа е режим на скрийнсейвър. Simple Smile Алфа се включва периодично, за да може да почиваме, релаксираме, да пестим енергия. Това разбира се става за периоди максимум няколко секунди. Чрез специфични техники на хипноза/самохипноза ни еможем да удължим тези периоди в които сме в Алфа. Точно това се случва и вечер когато заспим. Мозъка автоматично превключва от Бета на Алфа и после за кратки периоди влиза в Тета и Делта. По голямата част от съня е в Алфа.
Хипнозата и самохипнозата са естествено състояние за човек. И тъй като всеки жив човек има мозък, който функционира чрез посочените цикли- всеки жив човeк може да влиза в хипноза и самохипноза и също така да излиза – в това няма нищо “извънземно”, още по-малко пък „страшно”.

Ще продъжа утре с терапевтичното приложение на хипнозата, че сеге е вече време за сън

Последна редакция: ср, 17 сеп 2008, 02:08 от Nial

# 13
  • Мнения: 2 761
Моят съвет е да не си губи6 времето с хомеопатия-като не попадне6 на "то4ния" само 6те вло6и6 не6тата,което не е добре нито за теб,нито за детето.По-добре опитай с не6то билково-6лемник байкалски примерно,но след консултация със специалист.

Вместо хипноза пробвай с холотропно ди6ане-специалистите за Бг са ограни4ени,така 4е се позаинтересувай внимателно.Усе6танията не са от най-прияатните,но резултата е впе4атлява6т-необходими са минимум 4-5 сеанса.

# 14
  • Мнения: 468
Холотропното дишане, „рибърдинга”, пранаяма са дихателни техники за идукция в трансова формация. Хипнозата е ментална техника за индукция в трансова формация. С други думи, хипноза или дишане е все едно и също – те са само пътя към променено състояние на съзнанието, къде е достъпен травматичния материал за терапия.
Дихателните индукции имат известни противопоказания, тъй като все пак става дума за хипервентилация. Хипнозата като път към променено състояние на съзнанието е съвсем безопасен – нищо страшно не може да ти се случи, докато лежиш и слушаш как някой ти разказва приказки...
 Grinning

Общи условия

Активация на акаунт