Бързо.....много лошо разстройство

  • 2 288
  • 11
  •   1
Отговори
  • Остров Приятелство
  • Мнения: 648
От няколко дена синът ми се опитва да има разстройство.Казвам опитва, защото не беше чак толкова течно, по скоро беше меко с цвят на горчица.Но до днес - за около 3 часа се изходи 3 пъти, като първият път беше меко, но премина в много течно, следващите пъти беше няма и една минута след вечеря.Като го попитам къде те боли и ми посочва коремчето си, от ляво на пъпа ниско.Иначе се закача, не е сънлив, не кашля, няма сополи единственото което е, че иска да спи при нас, което не е в негов стил и не ни изпуска от поглед буквално.
Ооох въпроса конкретно ми е какво може да му давам да папка освен картоф.Имайте предвид, че е на 1г. и 8 месеца т.е. не сдъвчи кой знае колко.
Благодаря Ви за своевременната подкрепа!

.....А всъщност какво може да е?

# 1
  • в мъжки прегръдки
  • Мнения: 3 574
Така като чета най-вероятно е вирус.
Можеш да му даваш спокойно и ориз да яде. Най-добре свари ориз да се развари добре, сложи му малко джоджан (много е добър при разстроено стомахче) и му дай да пие водата. След това можеш да му дадеш да изяде и ориза. Можеш да му направиш чай от джоджан - в чаена чаша вода една супена лъжица се запарва 5 мин. и се прецежда. Можеш да му дадеш и прахче ентерол или смекта (най-добре ги редувай) в малко водичка. Направи му за ядене супа от ориз, картофи, маркови и джоджан. Давай му бисквити да яде. Ако имаш компот от дренки или шипки му дай да пие. Нека не пие чиста вода, ако е жаден сложи във водата няколко капки лимон.  Може да пие чай от шипки. Можеш да му купиш лечебна хумана и да я яде като каша или да я пие вместо мляко.
Успех!

# 2
  • Остров Приятелство
  • Мнения: 648
Докато чаках да ми отговорите, купихме оризова каша и ентерол.Дадохме ги и резултата беше повръщане на фонтан.Иначе пак казвам много е бодър и весел.Просто не знам.

Благодаря ти, ще направя всичко което си описала.



Всъщност нещо за посилване освен глюкоза иама ли, например шоколад ли що ли?

# 3
  • ГОре на черешата...
  • Мнения: 11 511
Явно е гадния и често срещан вирус с повръщане и разстройство.
За разстройството - Смекта.
За повръщането - Вомитусхил - капки - действат безотказно. Банка глюкоза. Компот от кайсии. Но - течност се дава само с лъжичка - на 5 мин. по чаена лъжичка. Ще иска да пие много от шишето, защото стомахчето изгаря от киселини, но това само отключва рефлексът на повръщане.
За ядене - сухарчета, солети, обикновени бисквити, ориз, картофено пюре, препечени филийки.

Дано бързо се оправи Peace!

# 4
  • София
  • Мнения: 481
Шоколад не давай в никакъв случай. Избягвай всякакви силни храни. По-голяма опасност от НЕяденето е НЕприемането на течности. Течностите трябва да пие в големи количества, но бавно- ако е необходимо, по глътчица на минута- за да не ги повръща.
Колко пъти си давала Ентерол? За първите дни, когато е била най-зле, обикновено са ни изписвали по 2 или 3 на ден.
Друго, което винаги е оказвало положително, регулиращо и стабилизиращо действие на стомахчето- нещо с бифидус ефект (като беше малка взимах каши Блевит, а последния път ни препоръчаха такава хранителна добавка)
ПП: Да не би да ви растат зъби в момента? Кътници?

Последна редакция: пн, 21 май 2007, 23:00 от Пух

# 5
  • Мнения: 2 910
Миналата седмица и Марти я хвана гадния вирус. От разтройството и повръщането, общо взето бързо се оправи, за почти 2 дни. Но след това вдигна и Т и така вече 2 дни, по 3-4 пъти на ден вдига Т.
За разстройството и повръщането лекарката на дъщеря ми, препоръча да й направя супа само от моркови, картофи и ориз, да й давам солети, сухари и обикновени бисквитки и най- важното да поема много течности. Тъй като тя отказа да пие Ентерола и глюкозата чисти, разреждах глюкозата във водата и така си изпи почти цялата банка. За повръщането ни изписа Натриев Цитрат.
Пожелавам ви бързо оздравяване!

# 6
  • София
  • Мнения: 6 477
Ако видиш, че детенце става вяло, повръща и ака много, а не поема течности - идете на лекар. Обикновено правят инжекция Деган, но казвам - недейте сами без мнението на лекар! За диетата другите мами са ти казали. За водата - също, чаена лъжичка на 5 мин.

# 7
миналото лято 2 пъти изкарахме гадния вирус плюс мн. висока температура .Разстройството ни държа 10 дена Ентерола и Смектата нямаха никакъв ефект,най мн. ни помогна Нормофлор това са живи бактерии за нормализиране на чревната флора ,но мн. трудно се намират.Също и пюре от шипки на Ганчев и чаи от кори на нар това ми го каза една аптекарка.Дано бързо да се оправи. Praynig

# 8
  • Остров Приятелство
  • Мнения: 648
Здравейте,
Ноща беше тежка - много плака, много го боля корема, ставахме седяхме на гърне с часове, но нищичко.Спа върхо корема ми и само така се унасяше.Пихме на лъжички сокче - компот от кайсии  разреден с малко водичка/мисля, че много му помагаше - някак си се успокояваше след 3/4лъжичка/.Явно на нас ни е помогнал ентерола.Аз дадох вчера 2 почти едно след друго, защото както казах по горе повърна и се налижи да дам друго.сутринта дадох още един и до сега не се е изхождал, нито е повръщал.Закуси попара с сухар, обикновена бисквитка и мъничко сиренце.Изяде я с охота, сега гризка солетки и е много весел, бодър, скача, вика крещи, замеря ме защото говоря по телефона/ревнува/пу пу не е приревавал, не се е стискал за коремчето което ме кара да съм малко по-спокойна.Продължавам да меря температурата, ще обядва пюре от картофки, морков и ориз - сега ги готвя.

Много Ви благодаря за съветите.Много сте мили!Помогнахте ми много

# 9
  • ГОре на черешата...
  • Мнения: 11 511
Браво на детето Peace! диетата я продължавай още някоко дни, дори да е спряло разстройството.

# 10
  • София
  • Мнения: 481
Чудесно, добре сте се справили Simple Smile 
И Ентерола можеш да продължиш още няколко дни (по 1 саше)- ще мине време, докато се нормализира чревната микрофлора, а Ентерола ще помогне за това.

# 11
  • Mediterraneo
  • Мнения: 38 204
Хидрасекът е по- добрият избор от Ентерола, според мен  Peace

Общи условия

Активация на акаунт