Упражнения и кърмене

  • 948
  • 14
  •   1
Отговори
  • Мнения: 385
Момичета,
кажете какво мислите за това дали физическите упражнения с цел отслабване или стягане на тялото се отразяват на кърмата. В  смисъл дали може да ми намалее или спре  newsm78

# 1
  • София, Младост 2
  • Мнения: 8 374
Няма никакъв проблем да спортуваш умерено Grinning
Някои бебета може да се мръщят, ако прекалиш с тренировката и кърмиш веднага след това заради натрупващата се млечна киселина, която може да промени леко вкуса (но не и качествата) на кърмата - но на повечето изобщо не им прави впечатление.

# 2
  • Мнения: 2 309
Щом имаше желание - прави упражнения Peace

# 3
# 4
  • Русе
  • Мнения: 170
Ето още инфо за кърменето и спорта :
http://www.bb-team.org/articles/1324.
Лично при мен, спортът дори ми помага да кърмя. Разтоварва ме, така да се каже Laughing

# 5
  • Мнения: 10 983
Днес за първи път след раждането си направих една голяма, потна тренировка и сега се чувствам нов човек Sunglasses
Една активно спортуваща мама от форума ме посъветва да увелича течностите и лактогонния чай, както и да не тренирам повече от 1 час без прекъсване.
Надявам се кърмата ми да не намалее.  Praynig Praynig

Лично при мен, спортът дори ми помага да кърмя. Разтоварва ме, така да се каже Laughing
Вярно е Hug Сега нямам търпение беба да се събуди да яде, толкова ми е хубаво.

# 6
  • всъщност в Габрово, а в сърцето си в Берлин
  • Мнения: 2 975
Днес за първи път след раждането си направих една голяма, потна тренировка и сега се чувствам нов човек Sunglasses
Една активно спортуваща мама от форума ме посъветва да увелича течностите и лактогонния чай, както и да не тренирам повече от 1 час без прекъсване.
Надявам се кърмата ми да не намалее.  Praynig Praynig
Гигилче, дай съвет за тренировка вкъщи, или ти ходиш в зала?
Аз играя гимнастика по 15 мин. на ден.

# 7
  • Мнения: 1 111
ох,как имате време и за спорт #Crazy
има моменти,в които не мога да стигна и до тоалетната,а да не говорим за хапване...че какво ли октава за спортуване Cry

# 8
  • София, Младост 2
  • Мнения: 8 374
Така е първия месец - но само след седмица-две ще забележиш промяна Hug Няма винаги да е такова положението и постепенно ще се отвори време и за твои занимания Grinning

# 9
  • Мнения: 10 983
Не се притеснявай. Първия месец мислех само как да се наспя или да полежа Sunglasses После нещата се нормализираха Peace

# 10
  • Мнения: 3 718
Ходя на каланетика, играя и по някое хорце за тонус и кърмата си ми е ок. А и определено се чувствам по добре. Много се чудя обаче, дали мога да ходя на плуване? В смисъл, че в басейните можеш да хванеш какви ли не гъби и гадости, дали не е опасно да се предаде нещо на бебче? Кажете ако някой знае. Извинявам се, че задавам въпрос в чужда тема.

# 11
  • София, Младост 2
  • Мнения: 8 374
Стига да си миеш гърдите след излизане от басейна (което не се съмнявам, че правиш Mr. Green), не би трябвало да има проблем Laughing

# 12
  • Мнения: 1 081
Iv4e, след 18 години по басейните хич, ама хич не ти препоръчвам! Няма такова нещо като чист басейн в БГ! Последно се закичих с такива упорити "бели късмети", че не искам да си спомням. Сега просто си чакам лятото и плувам в морето. Иначе за кърменето не мисля, че може да има проблем. Обаче, ако не дай боже, лепнеш нещо, после лекарствата може да пречат на кърменето. А се лепва в почти 100% от  случаите Sad

Последна редакция: пн, 04 юни 2007, 07:50 от desiteam

# 13
  • Мнения: 163
От упражненията в никакъв случай,но от диета със сигурност може да ти намалее,така че си хапвай и спортувай

# 14
  • Мнения: 319
А бе спортът е велико нещо, поне според мен. И не вярвам да има ситуация, в която да пречи, ако се спортува умерено.

Общи условия

Активация на акаунт