Искам де се оплача!!!

  • 1 390
  • 16
  •   1
Отговори
  • Мнения: 2 336
Бременна съм! До тук добре - не се оплаквам, а много се радвам.
Когато постъпих на работа ни осигуряваха но това, което взимахме. Преди един месец обаче ни сервираха, че вече ще ни осигуряват на минималното за длъжността :: :: ::!!!
Голямо прецакване особено за мен като след 5 месеца в майчинство трябва да излизам.
Още нищо не съм подписала, защото сега съм в болнични. Ама като се върна ще е неизбежно. Просто такава ни е оправията! #2gunfire

# 1
  • Мнения: 9 050
Работодателят няма право да намалява възнаграждението без съгласие на служителя. А на практика, по документи, точно това правят - намаляват ти възнаграждението. Ако не подпишеш - ще продължат да те осигуряват на стария ти доход. А ако си и на постоянен договор - не могат и да те уволнят. Само си вземи един документ от наблюдаващия гинеколог, който документ да връчиш на работодателя ( така се прави официалното уведомяване, че си бременна ) и толкова.

# 2
  • Мнения: 779
Наистина това е отвратително..нямам думи... #2gunfire

# 3
  • София
  • Мнения: 3 359
Зина ти е казала как се процедира, а ако искаш дори можеш да проведеш един разговор със прекия си шеф, за да няма усложнения.

# 4
  • Мнения: 41
Правилно са ти казали-да говориш с шефа си за това. Но и да не подпишеш промяната над охода си-вярвай ми-те ще те подпишат. Аз от 2 години работа в частна фирма и съм изумена от осигуряването върху един доход, плащане на други суми, подписване на договори и тем подобни.

# 5
  • БГ
  • Мнения: 1 158
Най-добре проведи незабавен разговор с шефа ти, предвид състоянието ти и скорошното излизане в отпуск по майчинство! Ако не срещнеш разбиране, предложи вариант да те оставят на старото възнаграждение като разликата в сумата за осигуровките бъде за твоя сметка, ако можеш да си го позволиш разбира се.

# 6
  • Мнения: 2 336
Фирмата е голяма - викат те в личен състав и ти връчват директно новия договор. Сега ако направя проблем в момента, в който се върна от майчинство веднага ще се отрази. ПРОСТО ТАКАВА НИ Е ОПРАВИЯТА. По принцип няма как да тръгнеш с изпълнителния директор да се разправяш  #Cussing out

# 7
  • Мнения: 9 050
Връчват ти го, но ти трябва да го подпишеш, за да влезе в сила. Никой не може да те принуди. Имаш си права. Дали ще се възползваш от тях - ти си решаваш. Ти няма да спориш с шзпълнителния директор. Просто отказваш да подпишеш нещо, което не ти харесва. Те утре може да те извикат в личен състав и да ти връчат да си подпишеш заповедта за напускане. Ще подпишеш ли?
Ако се притесняваш, че атмосферата няма да е благоприятна - бременна си, излез в болничен. Толкова майки го правят. Можеш и цялата бременност да си изкараш в болничен.

А ти ще се върнеш от майчинство след 2-3 години. До тогава може и изпълнителния директор да е друг и начините на осигуряване да са други......За 2 години в една голяма фирма може и целия отдел личен състав да променят.

# 8
  • Мнения: 498
Защо да няма?Давай смело,ти имаш права!!!!Ако сама не си кажеш,дори никой няма да разбере.Поискай среща с шефа си и се опитай да поговориш с него човешки....обясни му как стоят нещата.Дано шефът ти е Човек,ако не...направи както са те посъветвали мамите. Peace

# 9
  • Мнения: 2 336
Благодаря Ви, маминки!
Аз бях се примирила, но сега като размисля може и да не подпиша.
Все пак трябва да си отстояваме правата.

# 10
  • Мнения: 9 050
Само така!   bouquet

Ако имаш проблеми - тук сме  Laughing

# 11
  • Между гори и планини
  • Мнения: 9 374
Не се връщай на работа, а си продължавай болничните до край. Така няма да се връщаш на работа и няма да могат да те притискат да подписваш нищо. И нямат право да те уволнят, защото си бременна  Wink

# 12
  • Мнения: 4 965
Съветвам те да послушаш Зина.
Сега е важно на каква сума те осигуряват, защото от нея ще зависи и сумата на майчинството ти. Това е важно за детето ти.
А след 2-3 г. - я камилата, я камиларя. Може дори да си на друг акъл и сама да поискаш да си смениш работата (това го знам от личен опит).
Ако се опитат по някакъв начин да те принудят да подпишеш, подай оплакване срещу фирмата. Така или иначе, действията им вече са незаконни.
Никой не може да те принуди да приемеш нещо, което е неизгодно за теб самата.
Успех!

# 13
  • Мнения: 475
Фирмата е голяма - викат те в личен състав и ти връчват директно новия договор. Сега ако направя проблем в момента, в който се върна от майчинство веднага ще се отрази. ПРОСТО ТАКАВА НИ Е ОПРАВИЯТА. По принцип няма как да тръгнеш с изпълнителния директор да се разправяш  #Cussing out

Как така?Длъжна си най-вече заради собственото си самочувствие да си търсиш правата.Не могат да те задължат да правиш нещо,с което не си съгласна.Плесни им Кодекса на труда на бюрата да вземат да се образоват малко. Sunglasses

# 14
  • Мнения: 1 931
Най-добре проведи незабавен разговор с шефа ти, предвид състоянието ти и скорошното излизане в отпуск по майчинство! Ако не срещнеш разбиране, предложи вариант да те оставят на старото възнаграждение като разликата в сумата за осигуровките бъде за твоя сметка, ако можеш да си го позволиш разбира се.
Това е и моето мнение.

Общи условия

Активация на акаунт