Вчера любовница, днес - съпруга

  • 26 538
  • 277
  •   1
Отговори
  • Мнения: 13 512
http://www.fema-bg.com/index.php?m=861&lang=1
какво мислите вие по въпроса?
з имам наблюдения, че това че е изневерявал на първата, не означава ,че е ще го направи и след като се ожени за нея

# 1
  • Мнения: 4 380
Зависи от човека. Била съм любовница, на която предлагаха брак и отказах, въпреки че много го обичах. Абсолютно бях сигурна, че нямаше да се спре женкар мръсен Laughing- на физиономията си му е написано. Мачо.

Обаче далеч не за всички важи разбира се. Някои изневеряват защото вече са изгубили чувства към половинката си. По този начин си търсят един вид нова съпруга. Едва ли ще и изневеряват ако я обичат.

# 2
  • Мнения: 13 512
То май всички казват,че нямат чувства към съпругата си newsm78

# 3
  • София
  • Мнения: 3 781
Важното е уважение да имат, пък чувствата отминават с времето.

# 4
  • Мнения: 4 380
То май всички казват,че нямат чувства към съпругата си newsm78

Имаш впредвид че го казват на любовницата? Нямах впредвид какво казват, а какво чувстват в действителност.

Съвсем не всички казват така между другото. Някои открито си казват, че семейството им е неприкосновено и дори признават за чувствата си към съпругата си. Други отбягват темата по принцип.
Не казвам, че мъж, който наистина обича съпругата си не би могъл да се влюби едновременно в друга и съответно да е доста раздвоен в чувствата си. Ако такъв силно влюбчив принципно човек напусне първата съпруга за поредната жертва на чувствата му, то новата жена също рискува да бъде напусната поради следваща... Може и да не е силно влюбчив, но да се случи един единствен път.

Абе с една дума, анамнезата е от голямо значение. Grinning

# 5
  • Мнения: 4 380
Важното е уважение да имат, пък чувствата отминават с времето.

 Shocked Shocked Какъв начин на мислене от млад човек! Ти самата би ли могла да живееш с някой без чувства?

# 6
  • София
  • Мнения: 3 781
Не мога да отговоря еднозначно на този въпрос. Понякога браковете, които не се крепят на чувства, са по-устойчиви на времето. За да бъда с някого, трябва да имам причина да бъда точно с него. Но не държа той да изпитва чувства към мен. Държа обаче да ме уважава.

# 7
  • Мнения: 4 380
Не мога да отговоря еднозначно на този въпрос. Понякога браковете, които не се крепят на чувства, са по-устойчиви на времето. За да бъда с някого, трябва да имам причина да бъда точно с него. Но не държа той да изпитва чувства към мен. Държа обаче да ме уважава.

 Shocked Причини за съжителство може да има много. Жалост, страх от самота, деца, лъжливи разни скруполи за дълг и т.н. Устойчивостта не е характеристика на качеството на един брак. Уважението не е любов. Може да уважавам шефа си, но няма да легна с него.
По-добре къс, но хубав брак, отколкото цял живот с човек, когото не обичаш и който не те обича. Малка си още- ще разбереш. Надявам се не на подобен опит.

# 8
  • Мнения: 13 512
Ако всички,които са спрели да се обичат, се разведат...няма да останат женени на  земята, освен младожениците! Laughing
Защо да не могат да съжителстват хората без любов? Това е все пак едно съжителство..

# 9
  • Мнения: 4 380
Ако всички,които са спрели да се обичат, се разведат...няма да останат женени на  земята, освен младожениците! Laughing
Защо да не могат да съжителстват хората без любов? Това е все пак едно съжителство..

Могат. И съжителстват. Но това не е брак.

# 10
  • София
  • Мнения: 3 781
Всичко опира до приоритети. Ако за някого любовта е на първо място, тогава избира да бъде с нея. С или без брак. Аз си се обичам достатъчно. Не държа да ме обичат от отсрещната страна. Виж, аз държа да обичам човека отсреща, но бих могла да бъда и с човек, когото не обичам толкова, колкото би ми се искало. Но при всички случаи ще държа той да ме уважава. В днешно време, за жалост, любовта девалвира. И то много. Браковете се превърнаха в сделка. И на мен ми е гадно от това. Но поне вече не живея с илюзии и не градя живота си върху тях, както правех преди време. Обичала съм, да, и то много, но не тези хора, с които бих могла да свържа живота си. Затова сега преосмислих някои неща и за зло или за добро, търся любовта другаде, не във връзките си с противоположния пол.

# 11
  • на кого му пука
  • Мнения: 923
Темата е вечна и едва ли има еднозначен отговор.
Доста мъже /и жени разбира се/изневеряват.
Всеки има своите причини,но не са толкова много тези които биха се развели за да се оженят за любовницата.
Повечето от тях според мен имат нужда от тръпка в живота си,а не от ново начало.
Поради тази причина аз лично смятам ,че щом мъжът е предпочел да се разведе и отново да се ожени/което не е задължително/за новата си изгора,то той наистина я обича и това не е само прищявка.
Мъжете обичащи разнообразието обикновенно не се женят втори път.

# 12
  • София
  • Мнения: 137
според мен е много важно също дали имат деца ,по мои наблюдения да се разведат тогава е много, много по-трудно. Иначе бягството и заменянето е най-лесно разбира се, вместо да се опиташ да поправиш нещата,често пъти хората се разделят като се изправят пред някакво изпитание и се изпокарват вместо да се опитат да обединят усилия и да се подкрепят Tired
п.с.мъжете са страхливо племе малко са наистина стойностните.Страх ги е че могат да покажат слабост а и гладат по-лесното разбира се....любовницата

# 13
  • Мнения: 9 894
Ако всички,които са спрели да се обичат, се разведат...няма да останат женени на  земята, освен младожениците! Laughing
Защо да не могат да съжителстват хората без любов? Това е все пак едно съжителство..

Могат. И съжителстват. Но това не е брак.
но е партньорство, което е много ценно.

# 14
  • Мнения: 2 270
То май всички казват,че нямат чувства към съпругата си newsm78

Нормално!
Какво да кажат на любовницата!?!  newsm78
Виж кво, вкъщи ме чака една много хубава, добра и мила жена, която много обичам!
Нормалния отговор от другата страна (поне за мен) би бил: Ми кво правиш тук, с мен?

Общи условия

Активация на акаунт