ориз пилаф

  • 2 252
  • 8
  •   1
Отговори
Как го правите това 4удо? Винаги ми става на тесто и не е ми е вкусен така.
Моля за помощ .

# 1
  • Мнения: 3 804
накисваш ориза за половин 4ас в топла вода след това в зависимост с какво ще го правиш,ако е за гарнитура с фиде
запържваш фидето в масло /забравих да отбележа водата е 1 ориз кам 1/2 вода/и заливаш с 1 вода като заври изсипваш изцедения ориз посоляваш и добавяш 1/2 вода и чакаш да заври,като заври намаляш огъня на минимум кодато остане без вода го сваляш от огъня и оставяш с закрит капак 10 мин.
по същият начин става и с зеленчуци ,само ги заменяш с фидето

# 2
  • Sofia
  • Мнения: 21 605
Аз запържвам ориза в повечко олио, да се оцъкли Simple Smile/ да стане прозрачен, наливам вода 3:1 и варя.

# 3
  • Мнения: 431
Аз запържвам ориза в повечко олио, да се оцъкли Simple Smile/ да стане прозрачен, наливам вода 3:1 и варя.
И аз така го правя , но водата знам че трябва да е вряла а не студена  Naughty

# 4
  • Мнения: 1 120
до колкото знам се прави много трудно
братовчедка ми е женена за афганистанец и майка ми 10г. не можеше да го направи,както той го правеше.е,вече успя  Laughing
само че е малко по-различен от тези,които са описани по-горе  newsm78
в нашия има стафиди,бадеми,моркови,лук,къри и още нещо.знам,че майка ми го прави в тенджера под налягане.прави ми някакви 5 дупки в ориза и такива щуротии.
ако искате мога да я питам и подробно да обясни.но знам,че специално при него трябва да се гледа как се прави.
да ни ви казвам колко пъти сме яли гадости  Sick
пропуснах да напиша,че има огромна разлика с какъв ориз се прави.ние го правим с някакъв,който братовчедът ни го носи от Азия.страхотен е.правил го е ис български ориз-е,не става същото

# 5
  • Sofia
  • Мнения: 21 605
.. водата знам че трябва да е вряла а не студена 
Аха ама мислех, че е ясно по дефолт. Simple Smile

# 6
  • Мнения: 11 747
Аз го правя винаги с вода със стайна температура и става много добре,ама ще пробвам и с вряла - щом казвате! Peace

# 7
  • Мнения: 422
Винаги си изпържвам ориза!Правя го като Морена и става страхотен.Никога не се е получавал като каша.

# 8
  • Мнения: 1 587
Днес точно това ще правя за гарнитура към месо.Аз първо запържвам зелен лук,нарязан на ситно.Прибавям измития ориз и продължавам да запържвам-ориза трябва да стане прозрачен.Добавям сол-разбърквам добре.Добавям вода(аз слагам студена вода) 1:4.Оставям го да се свари,но да не е напълно разварен.Махам го от котлона и го оставям в тенжера с капак отгоре поне за 15-20 мин.преди да го сервирам.Трябва да има по-вече вода преди да го махнеш от котлона.

Общи условия

Активация на акаунт