Ягоди и кърмене!?!

  • 6 252
  • 21
  •   1
Отговори
  • Мнения: 1 313
Моето момиченце е на пет месеца и все още изцяло се кърмим, та понеже сега е сезонът на ягоди и череши въпросът ми е мога ли да консумирам докато кърма ягоди или не ?newsm78
Знам, че на бебчетата не се дава до две години Peace
Благодаря предварително!!!  bouquet

# 1
  • Мнения: 5 253
Здравей!
Аз също бях заинтересувана от въпроса,защото много обичам ягоди ,но нашето педи ни каза,че има малка вероятност,но все пак я има децата да получат обрив или алергия и затова е по-добре да не рискувам,така че тази година ще пропусна,а догодина пак. По-добре да се лиша аз една година,отколкото те цял живот.

# 2
  • София
  • Мнения: 1 750
Когато се роди бебка вече имаше ягоди и хич не се замислих дали да ям или не. На нея не й се отрази по някакъв особен начин. Чак после четох, че ягодите са алерген и е добре да се избягват.
Ако ти или някой в семейството ти сте алергични, по-добре избягвай рисковите храни и напитки.

# 3
  • Мнения: 1 298
По време на бременността ми получих жесток глад за ягоди. Laughing Тъпчех се като невидяла буквално. Това продължава и досега, консумирам ягоди почти всеки ден. Кърмя почти 9 месеца и засега не съм видяла реакция.

# 4
  • Мнения: 226
Аз също ям ягоди доста често и то не малки количества, но не съм забелязала реакции в детето. Иначе и аз знам, че са алерген.

# 5
  • Велико Търново
  • Мнения: 8 458
Аз,също не спрях да ям ягоди и череши докато кърмех.То малко извън темата,но още в родилното след три дена глад ометох една адски лютива пица и чак като ми се насълзиха очите от лютото се сетих какво съм направила Blushразтреперана при неонатоложката и казвам и та ми каза,че мога да хапвам от всичко само да е едно за деня,ако се обрине бебето да знам от кое е!Така,че хапвай спокойно Peace

# 6
  • Мнения: 256
Хапвай си  Peace

# 7
  • София
  • Мнения: 480
Черешите не са проблем, но с ягодите не бива да се прекалява. Моя близка беше на урбазон след "злоупотреба" с ягоди (дотогава не беше имала проблеми). Няколкодневното и бебе също беше с уртикария и на лекарства, макар и в по-лека форма.
Може от да се яде всичко, но в умерени количества. И освен това- колкото по-голямо е бебето, толкова по-малък е риска за него  Peace

# 8
  • Мнения: 432
Черешите не са проблем, но с ягодите не бива да се прекалява. ...Може от да се яде всичко, но в умерени количества. И освен това- колкото по-голямо е бебето, толкова по-малък е риска за него  Peace
Да, точно така е, така че по-добре да се ограничаваш сега, защото още не сте много големи. Нашият педиатър ми беше казал да ограничавам и черешите (защото били газообразуващи  Sick), а ягодите наистина са силен алерген, недей да рискуваш.

# 9
  • Мнения: 1 290
Аз кърмя и ям ягоди - проблеми засега не съм забелязала.
Хапвам всичко което ми се яде (без алкохол, кафета и цигари)
Ограничавах се "по учебник" в първите 3-4 месеца

Последна редакция: нд, 20 май 2007, 09:30 от Gvendolin

# 10
  • Пловдив
  • Мнения: 1 405
Докато кърмех каката имах проблем след яденето на ягоди - отказа да се храни - та за това сега дори и не помислям за тях ...

# 11
  • Мнения: 5 026
Точно миналата седмица примомних на мъжът ми , как с нетърпение чаках да го накърмя вечер и да се намятам с ягоди и череши  Mr. Green Слава Богу нямаше нешриятни реакции.

# 12
  • Мнения: 568
Пробвай. Аз си ям всичко и кърмя, досега без проблем от храна - 1 година.

# 13
  • София
  • Мнения: 191
Ама черешите какво им е вредното newsm78
По малко от всичко - и няма проблеми.

# 14
  • Мнения: 888
А каката докато се кърмехме хапвах и ягоди и череши без да прекалявам и не е имало проблем, но с малката още не съм пробвала ягоди... Thinking малка ми се вижда, сигурно ще кусам, ама мъничко... Heart Eyes

Общи условия

Активация на акаунт