банан в комбинация със зелен4ук?

  • 794
  • 12
  •   1
Отговори
  • Мнения: 516
Ами този въпрос ме вълнува,защото днес съвсем спонтанно докато белех един банан,моят мъник много се впе4атли,поднесох го към устенцата му и запо4на да го ближе с кеф Stuck Out Tongue
Веднага пасирах банана,разредих го с кърма и... стой та гледай-моето злоядо хлапе/не харесва   картофи и тиква  Sad /,все едно е расло по палмите и е яло само  банани Shocked
Но,ми се ще да се захраним със зелен4уци,то ясно 4е банана е много вкусен.Банана може ли да се комбинира,например с картоф Embarassed и ли говоря небивалици,май няма и такива пюрета на пазара,но все пак да попитам.
Знам,4е може оризова каша с банан,но май първо трябва да опита само оризовата каша или ве4е щом му се понрави банана,може да опитаме и двете?
П.П.да под4ертая 4е ние се захранваме от миналата седмица,но през ден с по една,две едва изядени лъжи4ки картоф и тиква/домашно приготвени/ама не ги ще ooooh!

# 1
  • Мнения: 439
Тъкмо и аз щях да питам за банана Grinning . И ние сме от една седмица на тиква и картоф, слава богу яде ги, но се чудех дали мога да дам банан с мляко и може ли така да се замести цяло ядене.

Извинявай, че използвам темата ти, но щом ти си питала за банана по-добре да не пускам нова тема Simple Smile .

# 2
  • Мнения: 7 106
Има такива пюрета - картоф и банан и картоф, банан и още нещо, май морков беше, не помня вече, на Кечкемети мисля че беше фирмата(незнам дали я пиша правилно на БГ.).Виждала съм ги в Метро иначе аз съм ги купувала за Ева от едно магазинче до нас.Наистина бяха вкусни, впреки абсурдната комбинация.До колкото си спомням Ерика беше купувала тези пюрета, дано се включи в темата или и пишете на лични, от къде ги е купувала тя.

# 3
  • Sofiа
  • Мнения: 3 240
Ами аз вкъщи имам някакво зеленчуково пюре с банан. Не помня комбинацията на зеленчуците, но марката е Ам - ам.
Ще погледна и утре ще ти кажа точно какво съдържа  Wink

# 4
  • Мнения: 3 042
Бананът го комбинирам само с плодове (авокадо, ябълка, круша, праскова).  
По принцип не харесвам комбинациите картоф с ябълка и прочие чудесии.

# 5
  • Мнения: 4 244
Банан с ориз е страхотна комбинация.
Моите 2 звяра ядяха с охота.
И други съм правила - с овесени ядки, с сухар и към тях ябълки круши и каквото ми дойде наум.
Аз понеже готвя много с плодове и сега продължават да ядат банан примерно с пиле и сметана  разни други фантасмагории.
На малкия съм давала в началото пасирано, после с малки накъснати парченца и сега си хапва сам.
С броколи и картоф също можеш да пробваш, ако си приготвяш пюретата сама. Аз ползвах винаги замразени че са най добри за малките

# 6
  • Мнения: 2 807
Цитат на: villie
...Банана може ли да се комбинира,например с картоф Embarassed и ли говоря небивалици


Защо не, ако Бебо го хареса  Wink
Важното е захранването да продължава, а като свикне с вкуса на картофа постепенно може да увеличаваш количеството му за сметка на банана.
Предполагам, че харесва банана не толкова заради вкуса, колкото поради сладостта му   Wink

Аз лично не съм давала комбинации плод/зеленчук, като изключим тиква и ябълка - ама то и фирмите производители водят тиквата ту плод, ту зеленчук  Laughing

# 7
  • Мнения: 2 807
Цитат на: debelanata
Банан с ориз е страхотна комбинация.


ооо, напълно съм съгласна  Wink
Моят и до ден днешен (на годинка и девет месеца е) не харесва мляко с ориз без плод, като предпочита да е с банан Grinning

Debelanata,
предполагам че добавяш и мляко към банана и ориза?!

# 8
  • Мнения: 2 784
Тука някъде четох наскоро,че банана не се препоръчвал нито на деца под 1 година,нито на кърмачки,ама не разбрах защо.Май че беше в някаква преводна статия...

# 9
  • Варна
  • Мнения: 2 133
Плодове със зеленчуци не ми изглежда добра комбинация, отделно какво съм чела и т.н. за комбинирането на храните. Плодовете съдържат разни киселини, които се неутрализират при такава комбинация (това ми го е казвала педиатърка), а също и сладките храни се задържат по-малко в стомаха. Ако се дават с несладки може да се причини избутване на несмляна храна към червата, а може и киселини да се получат (при мен, например, се получават)
Когато моят не яде пюретата или не е гладен, или слагам малко натрошен сухар и той го "залъгва" - добавя някакъв нов вкус.  Но това по-нататък, защото, предполагам, все още не давате глутен-съдържащи храни. Може и сирене, когато детето вече яде, но то също трябва да се използва съответно вида на зеленчуците (сирене с картоф /въглехидрат/, например, може да доведе до киселини)
Разбира се, тези киселини не се появяват при всички.

# 10
  • Мнения: 516
Цитат на: Tsvety
Тука някъде четох наскоро,че банана не се препоръчвал нито на деца под 1 година,нито на кърмачки,ама не разбрах защо.Май че беше в някаква преводна статия...

Е това съвсем ме озада4и.Жалко,4е неможеш да покажеш конкретната статия.Аз кърмя ве4е 6 месеца.Ям много плодове,вклю4ително банани и за първи път 4увам 4е не са препоръ4ителни за кърма4ки.Детето ми досега е било само на кърма и от седмица  му давам да опитва разни неща през ден по една лъжи4ка,незабелязвам алерги4на реакция,пък и в библиотеката има статии в които е споменато,4е банана е подходящ,като първи плод.
Ина4е има логика,както е писала една мама,4е комбинирането на зелен4ук и плод не е много желателно-защото ще имат разли4на обработваемост от организма...

# 11
  • Sofia
  • Мнения: 694
Цитат на: Valery
Ами аз вкъщи имам някакво зеленчуково пюре с банан. Не помня комбинацията на зеленчуците, но марката е Ам - ам.
Ще погледна и утре ще ти кажа точно какво съдържа  Wink


моркови, каротфи,банани, брашно, домати, раст.мазнина,захар витамин с и вода.

Моя шушок как го лапа не е истина просто. Просто умира за нещо в което има банан. Тиква и моркови като са в комбинация само с още едно нещо не също иска.
На ам-ам висчки са плодово-зеленч. или зеленчук с един плод.
Ябълка с картоф също ни е фаворт.
А иначе си яде и чисто зеленчукови на Ганчев - там фаворит е картоф с чушка, а на Хип Различни зеленчуци.

# 12
  • Мнения: 4 244
Цитат на: Maminka
Debelanata,
предполагам че добавяш и мляко към банана и ориза?!

Естествено
Докато имах още кърма капвах по малко - след това хуманизирано мляко

Общи условия

Активация на акаунт