крем за премахване на спукани капилярчета

  • 147 594
  • 82
  •   1
Отговори
имам много спукани капилярчета по бузите до носа-малки са но са много и все изглеждм зачервена а и кожата ми е много бяла и тънка.Можете  ли да ми препоръчате някакъв крем,с който да се справя с този проблем
Благораря  bouquet

# 1
  • Мнения: 1 027
Аз също ще съм благодарна за такава информация, че след бременността имам доста по краката.

# 2
  • Мнения: 5 539
Не вярвам да има такъв крем Wink

# 3
а тогава знаете ли някаква процедура за премахване?за колко време се махат и др подробности?

# 4
  • Мнения: 10 758
Не вярвам да има такъв крем Wink
Уф, ти направо ме уби Cry
И аз имам спукани капиляри.

# 5
  • София
  • Мнения: 2 157
По принцип има такъв крем, но не в България. Във Франция , струва 9 EUR. Премахва спукани капиляри. За краката съм 100% сигурна. На една приятелка  и се оправиха краката с такъв крем. А , за лице ще ходя другата седмица при лекарят ,който го е изписал на нея и ще го питам, че  и аз имам и мисля да го ползвам. Само, че на мен ще ми го донесат от Франция ,чак след 2-3 седмици  Rolling Eyes

# 6
  • Мнения: 10 758
По принцип има такъв крем, но не в България. Във Франция , струва 9 EUR. Премахва спукани капиляри. За краката съм 100% сигурна. На една приятелка  и се оправиха краката с такъв крем. А , за лице ще ходя другата седмица при лекарят ,който го е изписал на нея и ще го питам, че  и аз имам и мисля да го ползвам. Само, че на мен ще ми го донесат от Франция ,чак след 2-3 седмици  Rolling Eyes
Моля те, сподели после, какво е казал лекаря.
А как се казва крема?

# 7
  • Пловдив
  • Мнения: 115
А били споделила  как се казва крема за краката и само във Франция ли го има?

# 8
  • Мнения: 893
Ейвън имат...Пуснали са в новия каталог. От серията Еню

# 9
  • Мнения: 6 607
Ползвала съм такъв крем на ТАЛИОН нямаше ефект.
Преди време направих една процедура с нещо като ток ги изгориха ,но бях в друг град и не повторих.
Тези, които третираха тогава се махнаха.

# 10
значи има такива процедури при козметик ..?или направо като отида и тя ще ми каже какви са възможностите за третиране

# 11
  • Мнения: 2 068

И аз имам спукани капиляри.

# 12
  • Мнения: 224
Това със спуканите капиляри не се ли нарича "розацея" или "купероза"? Доколкото знам на La Roche Posay имат серия за това - Rosaliac, мисля, че се казваше. Иначе във всяка аптека можеш да погледнеш за такъв крем - по-добре медицинска козметика.

# 13
  • София
  • Мнения: 276
Добра козметичка може да ги махне.

Моята прави такива процедури успешно.

Крем трудно ще помогне.

# 14
  • Мнения: 6 607
значи има такива процедури при козметик ..?или направо като отида и тя ще ми каже какви са възможностите за третиране
Или козметик или дерматолог самата процедура нямам спомен как се казваше ,но е ефективна.

# 15
  • Мнения: 10 758
Казаха ми,за спуканите капиляри, че крема за лице трябва да е с червени плодове.

# 16
  • Мнения: 56
Ох, ще следя темата с интерес, че и при мен положението е меко казано отчайващо...  Cry
Ще се радвам, ако има някакво спасение и споделите...

# 17
  • София
  • Мнения: 2 157
А били споделила  как се казва крема за краката и само във Франция ли го има?

Незнам дали само във Франция го има, просто аз имам възможност от там да си го взема.

Ще кажа когато отида на лекар дали става за лице  Peace Само , че другата седмица сигурно.
Дано темата да е активна още

# 18
  • Мнения: 10 758
Само , че другата седмица сигурно.
Дано темата да е активна още
Ще я поддържаме жива Peace

# 19
  • Мнения: X
Имам такива капилярчета по краката. И аз чакам информация Peace

# 20
  • Мнения: 3
Понеже и аз имам същия проблем реших да се включа в темата. Разпитвала съм за разни кремове но общо взето единствения изход маи е премахване с лазер. Поне аз смятам да направя тази процедура през есента. Казаха ми че понеже са повърхностни, сигурно ще се махнат с една процедура.

# 21
  • Мнения: 207
Момичета и аз имам същия проблем.Ще следя темата с интерес.

# 22
  • Мнения: 120
Дъщеря ми има такъв спукан капиляр на бузата. Ходихме на лекар, дадоха един крем, но нямаше никакъв ефект от него. Единствения вариант е третиране с течен азот от дерматолог. След първата процедура червеното петънце на бузата намаля чувствително, сега ще го третираме втори път. С лазер било много болезнено и се препоръчва само ако е навътре. Ако е повърхностно се препоръчва течен азот, не е много болезнено и има ефект.

# 23
  • София
  • Мнения: 1 936
Единствения вариант е третиране с течен азот от дерматолог.

Моя съседка махна спукан капиляр на бузата си точно с течен азот, така че явно върши работа  newsm10

# 24
  • Мнения: 170
И аз се записвам защото имам същия проблем, но освен спуканите капиляри като "бонус" имам и пигментни петна от слънцето. Козметичката ми обясни, че не може да махне петната с дермабразио ако не си оправя капилярите, защото киселината може да увреди повече лицето ми.Едва ли има друга "късметлийка" с такъв проблем, но ако имате каквато й да е информация за лечение 2 в 1-но ще съм ви благодарна.

# 25
  • Мнения: 170
Момичета, къде ли се загуби MadGirl? Аз си чакам информация за кремчето.

# 26
  • София
  • Мнения: 2 157
Тук съм , момичета.
 Не съм писала, понеже ми се насъбраха доста  неща напоследък и не ми е останало време да отида при този лекар да го разпитам за крема.
Не съм ви забравила.
Обещавам ,че ще пиша когато разбера
  bouquet

# 27
  • Мнения: 61
И аз май имам такъв проблем, не знам дали са спукани капилярчета, но имам по лицето, към четери малки червени точки (скоро бяха 2 ) и не се махат...едната даже е на носа ми и стои като пъпчица  ooooh! мнооого е грозно.

# 28
  • Мнения: 61
а между другото питах козметичка за това как може да се махне и тя каза .... няма как  Rolling Eyes , затова че  с интерес ще следя темата, даноо някои сподели  Hug

# 29
  • Мнения: X
а между другото питах козметичка за това как може да се махне и тя каза .... няма как  Rolling Eyes , затова че  с интерес ще следя темата, даноо някои сподели  Hug
Явно не е от най - компетентните козметички - всичко се маха. Иди на дерматолог  Peace

# 30
  • Мнения: 1 028
С крем съм малко скептична,дали ще стане работата,инак лазерна процедура за цяло лице върви към 100 и нагоре лева,преди няколко дни имаше аналогична тема и мацките бяха пуснали линкове към разни клиники и естетични центрове.

# 31
  • Мнения: 217
Дъщеря ми има такъв спукан капиляр на бузата. Ходихме на лекар, дадоха един крем, но нямаше никакъв ефект от него. Единствения вариант е третиране с течен азот от дерматолог. След първата процедура червеното петънце на бузата намаля чувствително, сега ще го третираме втори път. С лазер било много болезнено и се препоръчва само ако е навътре. Ако е повърхностно се препоръчва течен азот, не е много болезнено и има ефект.

Аз се отървах от една такава гад на бузата точно с течен азот. Само че, понеже съм дърто, ми направиха ударно три процедури за три седмици и мина, нищо не остана.
Иначе има лазерни процедури (т.нар. фотоподмладяване), които доста успешно се борят с този проблем, и не само.

# 32
  • Мнения: 1 976
Да, и аз се чудя след края на лятото дали да не пробвам в Борекс с лазер.Само да минат слънчевите дни,че съм чувала,че точно сега не е добре да се третира Naughty

# 33
  • София
  • Мнения: 2 057
Здравейте момичета,

И аз имах преди време едно две спукани капилярчета по лицето, но се махнаха. И аз не знам как. Ползвах един крем на Авен - Антиружор - той е специално за такива случаи. Явно при мен свърши работа. Преди две седмици козметичката ми каза за такива случаи (пак са ми се спукали 2 капилярчета) да си направя отвара от лайка, да я налея във формичка за лед и да я сложа във фризера. Всяка сутрин да се обрива лицето с едно кубче лед от този отвара. Действа освежаващо, свива порите. Четох в други теми, че действа и против бръчки. Правя тази процедура напоследък и....капилярчетата ми почти са се саличили.

# 34
  • Мнения: 1 976
м,добра идея с кубчетата лед,ако не се махнат поне кожата ще стане по-свежа Peace
Мерси за идеята      bouquet

Последна редакция: чт, 07 юни 2007, 15:34 от Nia:)

# 35
  • София, център
  • Мнения: 3 455
А ще дадете ли координати на дерматолог, който работи с течен азот и/или лазер?

# 36
[/size][/size][/size]Всяка пролет откривам все нови спукани капиляри по краката си.Като всички жени и аз искам да изглеждам добре и миналата година си подарих за ЧРД процедура с лазер за отстраняването им.Само за една такава се оръсих 350 лв..с обещанието на лекарката че може и само една да е достатъчна но уви нямаше никакви резултати.За втора и не помислих.На мен ми се стори доста скъпа за ВАС не знам?

# 37
Случайно попаднах на темата търсейки крeмовe за спукани капиляри. Моля MadGirl да напише крема и дали става за лице.

# 38
AZ POLZVAM KREM NA LA ROCHE-POSAY   KAZVA SE ROSALIAK ХL......4AKAM REZULTATI

# 39
  • Мнения: 776
Малко късно откривам темата, но да се включва и аз, тъй като имам същия проблем на бузките и нослето, получен в следствие неподходяща козметика и процедури Cry Преди време бях пускала подобна тема и се отзоваха момичета, които ми препоръчаха отстраняване с лазер. След дълго проучване, четене, събиране на info и посещения при различни дерматолози, така и не се реших Tired, поради няколко причини, за които споменах и в една друга тема. На първо място масово лазерната апаратура по козметичните салони (вкл. предполагаемите елитни) е стара и нискокачествена и може да доведе до сериозни поражения. Второ, ако капилярчетата са повърхностни, те не се повлияват от лазера, а даже напротив: може да си навлечеш тежкото заболяване "розацея" ooooh! само след една такава процедура. И трето, масова е практиката въпросните процедури да се извършват от обикновени козметички, които не са лекари-дерматолози, а все пак за това си трябва медицински компетентно лице!
А относно кремчетата - ползвала съм по препоръка на дерматолог следните три:
- Rosaliac на La Roche-Posay
- Rubialine на SVR
- Roseliane на Uriage
И от трите не видях полза Tired, а бях доста сериозна при употребата. Но накрая ми писна да се мацотя само с такъв тип кремчета и си се върнах към старата козметика, като разбира се съобразявам продуктите да са и за чувствителна кожа (тъй като след появата на капилярите или по-точно след белите, които сама си направих ooooh!, кожата ми стана много чувствителна) Не мисля, че има крем, който да реши проблема Naughty Сега, обаче като ви чета, се обнадеждих за течния азот Hug
В момента ползвам дегримиращо мляко Roseliane на Uriage, което става и за околоочен контур и лечебен флуиден коректор с цвят от същата серия, който нанасям под фдт-а, за да "бори" капилярите. Горе долу съм доволна, ако не друго, поне замаскирвам положението!
Иначе съм чувала, че в Гърция се предплагало някакво мазило, което било изключително ефективно и премахвало капилярите Rolling Eyes Thinking при редовна употреба, но нито име знам, нито нищо Whistling Crossing Arms Ако някоя мама живее там и има инфо, нека се включи!  bouquet

# 40
  • Мнения: 6 607
Ползвала съм крем на Мария Галанд ,но нямаше ефект.

# 41
  • Мнения: 40
И на мен ми се появяват спукани капилярчета, най-често по нослето. Като съм ходила на козметик ми ги махат с "електрическа игла". Единия път се получи от едно ходене, но после при друга козметичка ходих 2 пъти и нямаше ефект Sad...и нещо ме мързи да се занимавам пак. Мацам коректор и съм готова  Flutter

# 42
  • Мнения: 231
Чудя се за тези спукани капилярчета по краката добрия стар Хепароид няма ли да помогне newsm78

# 43
  • София
  • Мнения: 1 914
И аз ще следя темата, че имам няколко червени точици по лицето.  Rolling Eyes
Краката- там е по- тежко положението.

# 44
  • Мнения: 4 290
Ох, много се надявам да има някакво кремче. Имам няколко спукани капиляра на краката, не се забелязват, но аз ги знам!  Close
На лицето нямам, но пък имам лунички на носа, лятно време. И те нямат премахване.  Mr. Green

# 45
  • Мнения: 595
а между другото питах козметичка за това как може да се махне и тя каза .... няма как  Rolling Eyes , затова че  с интерес ще следя темата, даноо някои сподели  Hug
Моята кръстница си ги махна със лазер(на лицето).Известно време беше добре и после се появиха отново и като че ли повече newsm78

# 46
  • Мнения: 2 068
Краката- там е по- тежко положението.
и аз съм така  ooooh! + разширени вени
и още излизат

# 47
  • София
  • Мнения: 3 878
няма лечение за съжаление Sad
и лазерът не е спасение, защото след това се появяват нови и повече...
при мен се появиха по краката през единствените 3 месеца в живота ми, през които пих противозачатъчните Ясмин и съм убедена, че е от тях.

# 48
  • Мнения: 231
Може би са ни слаби капилярите и искат подсилване "отвътре".Козметичката ми беше изписала нещо за пиене ама аз така и не го взех (щото все забравям като отида в аптека за това).  Сега като чета рецептата и пише Peflanitic tab или нещо такова.Незнам дали подобни хапчета имат ефект Thinking

# 49
  • Мнения: 477
И аз се включвам - на сина ми се появиха на лицето такива капилярчета,
ходихме на дерматолог, препоръча ни премахване с лазер,
никакви мазила не помагали,
аз така и не се реших на тази процедура,
все се надявам да намерим подходящ крем,
ползвахме един на Авен , но без резултат....

# 50
  • Мнения: 776
Момичета Hug, може ли да споделите за дерматолог, от който сте доволни и, който практикува премахване на капилярчета с течен азот Praynig, защото моята лекарка не е сред тях Cry Ако поста ще се приема като реклама, моля пишете ми на лични  bouquet

# 51
Леле толкова болка изтърпях и ако пак ми се появи....При мен беше  един точно под окото,почти в  миглите,голям и растеше.Премахна ми го дерматолог с лазер,от първия път слава богу щото за втори едва ли щях да отида.Предполагам че ако е на бузата,или носа няма да боли толкова.

# 52
  • Мнения: 134
Аз също имам капилярче на нослето и наскоро ходих на дерматолог.Каза,че можело да се махне единствено с лазер и ми записа час за Октомври,когато няма толкова слънце.Признавам,че ако трябваше да си правя тази процедура в България не бих поела риска,тъй като преди години една дерматоложка ми махна същото това капилярче с течен азот и след няколко месеца се появи отново.До сега мажех с коректорче и всичко беше ок,но сега съм решена да опитам да го махна.Ако има резултат ще споделя. thumbsup

# 53
  • МАРС
  • Мнения: 1 121
Аз също имам на носа,като точица е и съвсем малки и почти незабележими по бузите.Не съм пробвала с кремове,защото съм скептична и не намирам логика,не мога да си обясня на какво ниво трябва да проникне крема,за да засегне капилярите и как по точно ще им въздейства!?Според мен е невъзможно такова лечение и не е това начина им за премахване!Дори мисля,че не е и в областа на познанията на козметиците да третират такива проблеми.Определено е само за дерматалог!За сега ги прикривам с коректор,но ако се задълбочат определено ще се обърна към специалист,не бих се уповавала на кремчета.

# 54
  • Бургас
  • Мнения: 443
Аз съм много доволна от Хепароид Зентива.Някъде имаше подобна тема,доста го хвалеха.Взех си и аз и близо цял месец се мазах сутрин и вечер,като взимах и таблетки Рутаскорбин.Мога да кажа,че доста са поизбледняли,направо трябва да се взирам,за да ги намеря-нямам тен по краката,да уточня (моят е текезесарски на тениска и потник - то само по разходки с малката  Mr. Green)
Близо 3-4 дена не съм се мазала и не съм пила хапчета,защото нещо ме налегна мързела,ама имам още доста от кремчето и мисля да продължа.Някой знае ли дали като спреш мазането мак избиват след време newsm78

# 55
здравийте момичета,аз също имам спукани капиляри по лицето и се мажа с метроруборил-крем който се купува от аптеките и струва около 30лв. и е само за капилярите ,а отделно си слагам крем на лицето.капилярите доста намалят и се свиват,но немогат напълно да се махнат освен с лазер ,но пак няма гаранция особено ако са наследствени.кремчето си го бива и аз съм доволна,макар че ще си ги направя и с лазер след месец.успех

# 56
  • Мнения: 154
Аз  също имам капиляри по лицето и съм много доволна от продуктите на THALION.Почти наполовина са ми вече. Peace

# 57
  • Мнения: 776
Аз  също имам капиляри по лицето и съм много доволна от продуктите на THALION.Почти наполовина са ми вече. Peace

Би ли споделила кои по-точно продукти на марката и ориентировъчни цени, ако е удобно?  bouquet

# 58
  • Мнения: 154
Аз използвам една маска-Thalion oligozen-Ultra soothing masк.Но цена не знам.Има ги в  салоните.

# 59
  • Мнения: 12
Здравейте момичета,и аз имам този проблем.Ходих на дерматолог,ето и моето лечиние: Мазане с адвантан крем 5дни.След това това антибиотик  ВИБРАМИЦИН в продължение на 1м. но може и по-дълго време. Препоръча ми да се мажа с RUBIALINE има и почистващ гел,но да Ви кажа не съм навита за крема защото няма защитен фактор. В момента ползвам ROZALIAK XL. Моля Ви дайте отзиви за ВИБРАМИЦИН ако някой го е ползвал. И за този крем RUBIALINE

# 60
  • Мнения: 2 068
Аз съм ползвала и гела и крема на RUBIALINE и капилярите не ми се скриха а моите са много малки, но пък паренето което усещах изчезна.
Сега съм решила да пробвам крема на Амрита за куперозна кожа.

# 61
  • Мнения: 776
Ако иде реч ( и не бъркам марката ) за RUBIALINE на SVR, и аз съм ползвала крема и нямаше абсолютно никакъв ефект Peace Изобщо, не мисля, че кремовете за домашна употреба са решение на този проблем Rolling Eyes, за съжаление Confused Доста неща съм ползвала, без особен ефект Tired На мен лично ми се скриват ( но временно ) след професионален пилинг и процедури с азот Peace

# 62
  • Мнения: 2 068
Ако иде реч ( и не бъркам марката ) за RUBIALINE на SVR,
да  Peace това е марката

# 63
  • Мнения: 3
Здравейте момичета! Аз съм на 17 и някъде от 2 години имам спукани капиляри по носа,бузите и малко около устните. Ходих на дерматолог тази зима.Обесних й проблема, а тя ми обесни, че първо ще оправим пъпчиците ми, които са нормални за пубертета и не са толкова много...с една дума ми обесни, че капилярите са най-лесната работа..отстранявали се с някаква игличка, по която протичало ток..така направих си предписаното от нея лечение за пъпчиците(от което не останах доволна) отидох при нея точно преди 5-6 дена, за да разрешим проблема с капилярите и тогава БУМ..!!! Започна да ми обеснява,че не можело лятото, че щяло да ми останат белези, не искала да рискува, не било толкова просто, можело само с лазер..Така..аз се втрещих..обесних й какво ми е казала зимата, а тя ме прекъсна и пак наново колко било сложно..Излезнах страшно ядосана от кабинета..Така,че не вярвайте дори и на дерматолозите..едно казват..после друго...Искам да знам за течния азот..каква е цената на тази манипулация?
Благодаря Ви предварително  Wink

# 64
  • Мнения: 776
с една дума ми обесни, че капилярите са най-лесната работа..отстранявали се с някаква игличка, по която протичало ток
Искам да знам за течния азот..каква е цената на тази манипулация?
Благодаря Ви предварително  Wink

При мен процедурите с ток не помогнаха Peace. Предполага се, че същите имат ефект, ако капилярите са силно изразени, вече спукани (моите около носа са такива, но нищо не стана след манипулациите Cry ), а не финна мрежа - тогава само лазерът върши работа.
За азота - около 15 лева на процедура Peace
Дерматоложката ти вероятно е права Thinking. Лазерът и азотът - само есенно-зимния период, иначе има риск от пигментации. Логично е и манипулациите с ток да спадат към същата категория Rolling Eyes

# 65
  • Мнения: 452
И аз се записвам да следщя темата,че имам можеби 2-3 по краката,но с времето да не станат повече Sad

# 66
  • София
  • Мнения: 58
Записвам се и аз.Моите капиляри са около глезените.Забелязах,че като стоя
дълго време права са по-видими.Дано намерим решение .

# 67
  • Мнения: 1 418
Аз имах под дясното око и около устата.Правя си
кислородна мезотелапия и вече почти ги няма.
Намерих си решението на проблема.

# 68
  • София
  • Мнения: 58
Аз имах под дясното око и около устата.Правя си
кислородна мезотелапия и вече почти ги няма.
Намерих си решението на проблема.
Дай малко повече инфо.Какво представлява и боли ли?
Това класическа мезотерапия  с игли ли е?

# 69
  • Мнения: 3
И само да попитам..на мен дерматоложката ми обесни, че за лазер терапия трябва да си приготвя около 500-600лв..или отново ме е излъгала?! #Cussing out

# 70
  • Мнения: 22
Имам спукан капиляр на носа, малко по бедрата и раменете, както и няколко червени точки по ръцете.
Някой може ли да отговори на какво се дължат спуканите капиляри? Каква е причината? И как "отвътре" мога да си помогна?

# 71
  • Мнения: 3
Значи на мен дерматоложката не можа да ми отговори на този въпрос..Но доколкото съм чела(не знам дали съм права) се дължи на суха и дехидратирана кожа, много светла кожа, лющене на кожата след изгаряне, от силен студ.

# 72
  • Мнения: 1 418
Дай малко повече инфо.Какво представлява и боли ли?
Това класическа мезотерапия  с игли ли е?
Не,не боли.С един пистолет се работи,много
близо до кожата.Вкарва се чист кислород.
Няма подуване,няма боцкане-мищо.Има и
лифтинг ефект.

# 73
  • 1st floor
  • Мнения: 9 077
Някой знае ли дали като спреш мазането мак избиват след време newsm78
Аз се мазах с Хепароид миналата година . Имам на краката на много места - от мехлема почти се заличиха  , но като го спрях пак си станаха същите Tired

# 74
  • София
  • Мнения: 58
 `Belissima`   Hug

# 75
  • Мнения: 1
Аз съм ползвала крем на Skin Doctors и съм доволна. Имат два различни-един за капилярите на лицето, който аз съм пробвала и един за тези по тялото. Този за тялото смятам да го пробвам. Има ли някой, който вече да е ползвал Vein Away.

# 76
  • Мнения: 240
За това кремче ли става въпрос?

http://www.skindoctors.co.uk/shop_product_detail.php?id=15

А тук има ли го?

# 77
  • Мнения: 776
За това кремче ли става въпрос?

http://www.skindoctors.co.uk/shop_product_detail.php?id=15

А тук има ли го?

И аз се присъединявам към питането Wink Peace Продава ли се марката в БГ? Rolling Eyes

# 78
# 79
# 80
  • Мнения: 0
Видях че марката се предлага в салон Angel Face в Бургас. Попитах за цената на този крем за спукани капиляри и цената е същата като в сайта.

# 81
  • Мнения: 0
аз си втривам ледени кубчета по зачервената кожа на носа и ползвам http://www.iwostin.bg/lines.php?id=38

# 82
  • Мнения: 12
Lirene има такава серия - някой ползвал ли я е?

Общи условия

Активация на акаунт