Прехвърляне на ЕТ

  • 3 931
  • 7
  •   1
Отговори
  • BG
  • Мнения: 390
Здравейте, интересува ме как да прехвърля собственото си ЕТ на съпруга ми като искам да се запази дейността, името му, ЕИК, банковите сметки..., абе с 2 думи само собственика да се смени.

# 1
  • При хората, които обичам
  • Мнения: 3 192
Май няма такъв начин... ЕТ е еднолична собственост.

# 2
  • BG
  • Мнения: 390
Четох някъде, че можело чрез дарение, но в понеделник имам среща с адвокат, а нямам търпение, затова питам, ако има по-запознати  да ми отговорят.

# 3
  • Мнения: 10 513
Доколкото знам цената и разправийте са като да си направиш нов ЕТ.

# 4
  • Мнения: 619
 фирмата се прехвърля само с цялото предприятие, т.е. може Simple Smile( защото е от правата , които немогат да се прехвърлят самостоятелно ) ама... незнам дали може да се дарява,само за покупко-продажба

# 5
  • Мнения: 6 155
EТ се прехвърля чрез сделка, сключена в писмена форма с нотариална заверка на подписите. Необходимо е да бъдат уведомени кредиторите и длъжниците за прехвърлянето. Към фирмата се добавя името на новия собственик.
След това се подава уведомление по чл.77 ДОПК до НАП, а ако ЕТ притежава недвижими имоти или МПС-та - и декларация по чл. 264 ДОПК. Уведомлението се подава не по-късно от 7дни преди подаване на заявление до съответния окръжен съд за вписване на промяната. НАП издава удостоверение, в което се посочва липсата или наличието на задължения за данъци, такси и т.н. Това удостоверение, заедно с договора за прехвърляне се прилага към заявлението за вписване в съда.

# 6
  • Мнения: 619
EТ се прехвърля чрез сделка, сключена в писмена форма с нотариална заверка на подписите. Необходимо е да бъдат уведомени кредиторите и длъжниците за прехвърлянето. Към фирмата се добавя името на новия собственик.
След това се подава уведомление по чл.77 ДОПК до НАП, а ако ЕТ притежава недвижими имоти или МПС-та - и декларация по чл. 264 ДОПК. Уведомлението се подава не по-късно от 7дни преди подаване на заявление до съответния окръжен съд за вписване на промяната. НАП издава удостоверение, в което се посочва липсата или наличието на задължения за данъци, такси и т.н. Това удостоверение, заедно с договора за прехвърляне се прилага към заявлението за вписване в съда.
Така става прехвърлянето на цялото предприятие Simple Smile а фирмата е само част от него  Peace

# 7
  • Мнения: 6 155
Така става прехвърлянето на цялото предприятие Simple Smile а фирмата е само част от него  Peace
Фирмата на ЕТ може да бъде прехвърлена на трето лице само заедно с предприятието му.  Wink

Общи условия

Активация на акаунт