Къде може да се отиде в близост до Чепеларе?...

  • 803
  • 4
  •   1
Отговори
Здравейте!
Плануваме кратка разходка с приятеля ми из Родопите. Казвам кратка и тя действително е ПРЕКАЛЕНО кратка,за да се види всичко и да се наслади човек на природата там, но пусто време все не стига!... Rolling Eyes Имаме запазени 2 нощувки в гр.Чепеларе като мислим да прекараме деня след втората нощувка около Кръстова гора. Можете ли да ми кажете готини местности около Чепеларе,които да не пропускаме и които могат да се видят в рамките на един ден?...  Tired Ще пътуваме от Варна до Чепеларе сигурно цял ден като попътя ще минем през Бачковския манастир задължително. Едва ли ще има време да се разглежда нещо първия ден,по-скоро да се потърси нещо за хапване и по леглата  Hug Въпросът е накъде да поемаме на следващия ден?  newsm78 Може би малко сбъркахме със запазването на нощувки в Чепеларе точно,пък че и 2!  ooooh! Ама...имаме по-голямо желание да тръгнем,отколкото да организираме  Embarassed Wink
Та ако някой може да даде идея,ще съм много благодарна! Благодаря ви предварително!  Party Crazy

# 1
  • Düsseldorf
  • Мнения: 503
Чудните мостове не са за пропускане, по пътя за Чепеларе, разклонът е след село Хвойна, доколкото си спомням по памет! Уникално място!
В единия ден  между двете нощувки може да си направите турче до Ягодинската пещера, Триградското ждрело и пещерата Дяволското гърло. Ще минете и през Широка лъка. И така за 2-3 дни все пак ще видите доста... Където и да отидете из Родопите- все е хубаво! Приятно прекарване!

# 2
alex, благодаря за упътването  Simple Smile Ние всъщност много искаме да отидем до пещерите,но се притеснявахме,че е далеч като разстояние от Чепеларе. За колко време се стига до там и изобщо един ден ще ни стигне ли? А пътя до там как е? Освен,че е планинска местност и придвижването е по-бавно,други обстоятелства ще има ли,които да ни бавят?  Grinning
Благодаря!  Grinning

# 3
  • Düsseldorf
  • Мнения: 503
Чепеларе-Триград са 60 км... Не е чак толкова много, нали сте с кола? Пътят е планински, не може да се кара много бързо, но за един ден спокойне се обикалят пещерите...

# 4
Супер! Дано успеем да се разходим спокойно, после ще разказваме  Wink Grinning

Общи условия

Активация на акаунт