Проявява характер, а няма още 6м. >:(

  • 1 717
  • 24
  •   1
Отговори
  • Мнения: X
Днес Ния просто ме разби. #Cussing out  Научила се е само на ръце откакто живя 1 седмица при баба си и сега иска или някой да я държи да си играе или да я наси, стига да е на ръце. Не седи мирна и за половин минута, не иска нито седнала, нито легнала, само някой да я държи. Днес  както я слагам в количката /тя там седи/, тя ме погледна в очите, сви юмруци и ми изкряска два пъти. Просто беше съвсем съзнателно #Shocked  #Shocked  Преди 2 дни пък се разтрепери от яд  #Shocked  Какво ще го правя тоя дзвер ooooh!  Незнам дали да я оставям да си крещи или не - дали няма да стане невротизирано 'лапе, поне да порасне да мога да и обясня, че не е редно Thinking  Моля ви дайте ми съвет, че явно тепърва се започва Embarassed

Последна редакция: вт, 01 мар 2005, 14:50 от Анонимен

# 1
  • Мнения: 651
Ми...то съвет е лесно да се даде....ама ти си знаеш най-добре,най-добре си познаваш детето....
 Според мене,сега му е времето да проявиш твърдост и да и дадеш да се разбере че няма да върти всички на пръста си....малки са още,ама вече отлично усещат кое минава....
 Знам ще ти се къса сърцето,ама остави я да покряска и да се посърди 2-3 дни като не става на нейната....слагай и играчки да се занимава...стой около нея отначало,постепенно се оттегляй докато свикне да се занимава самичка....
 Вики не ми прави такива номера,защото го научих от съвсем мъничък да си се забавлява сам с играчките....просто трябва според мене да и осигуряваш повече самостоятелни забавления....доколкото е възможно това за бебе на 6 месеца,де....Simple SmileSimple SmileSimple Smile не скачай да я взимаш на ръце при всяко промърморване,те за това го правят!!! малките хитрушчета!:)Simple Smile

   Успех и не се предавай!

# 2
  • Мнения: 46 438
А преди бабата как беше? Ако преди не е била научена на ръце - както за 1 седмица се е научила, така за още една ще се отучи Thinking

# 3
  • Мнения: 3 663
Те май все бабите ги правят тези работи Simple Smile
аз на твое място щях да съм по-ината и от нея и не знам за колко време, но щяхме да се разберем, че така не става Simple Smile

# 4
  • Мнения: 3 200
Ние така се носим до ден днешен след гости за 1 седмица у едната баба. Не можах да я отуча и това е

# 5
  • София
  • Мнения: 2 157
Ох, и аз имам проблем .... с бабата. Свекървата ни е на гости и ще стои 2 месеца Shocked ! То детето си седи и се залисва с играчките, тя го взема на ръце, че й е мило. Да ама като си отиде, майка му / демек аз де / какво ще прави?
По темата - мисля, че постепенно ще се отучи от носенето на ръце, примерно за седмица. Но трябва да си твърда. Е, няма да я оставяш да се съдира от рев, разбира се. Просто ще гледаш да я залисваш с нещо интересно, та да стои повече време сама и да се занимава.  Моята госпожица например най-много се впечатлява от свирещи играчки - бие ги по бутончетата и се кефи на музиката. Харесва й и да седи в столчето за хранене, където съм вързала разни играчки.
Та така...

# 6
  • Мнения: 3 663
Аз между другото точно по тая причина като идват майка ми или свеки им давам абсолютно точно и ясни инструкции какъв е режима на бебето, на какво е свикнало,на какво не, какво да правят и какво в никакъв случай да не правят - е едно от тия неща е да не го носят на ръцв Simple Smile Могат просто да я сложат на дивана да лежи, или пък в кошницата и да се надвесят над нея и да си говорят, играят, цункат и каквото си искат Simple Smile
и това всичкото с много твърд и ясен тон Simple Smile
не знам какво ще стане, ако я оставя у майка ми и мен ме няма, но често казано, не вярвам да пренебрегне това, което съм "разпоредила" Simple SmileSimple Smile
няма как Simple Smile трбва аз да изпреварвам тях, а не те мен, че става лошо Simple Smile

# 7
  • Мнения: X
Вчера бяхме с мъжо на театър и баба и и дядо и /свекитата/ я гледаха - 2часа да е било и тя си е легнала, ето днес е кошмарна. Преди въпросната седмица си се забавляваше сама, обаче вече е кошмар. Close

# 8
  • До хладилника, който обичам
  • Мнения: 22 786
Еее, вие пък...просто идва периода на големите крясъци и викове...Тепърва какво ще чуете...
Разбира се, че са с характер, още от новородени са така, просто сега се учат как да се изразяват.
И ще крещят, и ще тропат с ръце и крака, и ще замерят с играчки...  Grinning
Обърнете го на игра, разсейвайте вниманието и не обръщайте много-много внимание. То не е, за да ви дразни, а защото са им много ограничени изразните средства и душичките се чудят как да ви кажат какво искат... Ей-сега ако ви вържат ръцете и ви отрежат езика, как ще обясните какво ви е на сърцето!? Rolling Eyes Да ви питам... Не им е лесно на бебетата.
Аз съм противник на методите "пречупи го, докато е малко, за да знае кой командва в тази къща"... от моята гледна точка това е крайно неправилно възпитание, но разбира се, всеки сам решава кое е най-доброто за неговото си дете.

# 9
  • Мнения: 1 072
Цитат на: Sunny bunny
Ох, и аз имам проблем .... с бабата. Свекървата ни е на гости и ще стои 2 месеца Shocked ! То детето си седи и се залисва с играчките, тя го взема на ръце, че й е мило. Да ама като си отиде, майка му / демек аз де / какво ще прави?

Добре сте си вие, с малките деца...
и мойта свеки е тук. като се роди бебчо специално ме попита дали не ме е страх, че ако го носи той ще се научи само на ръце. аз и казах "не, той е много малък, не се притеснявайте, гушкайте го". та за него се "съобрази", но за голямото - не. успяха без никакви проблеми да научат дете на 2г. и 4 месеца да е само на ръце! то ходи и тъчи из цялата къща, те само го гушкат и носят...
не знам защо са толкова наопаки тия баби и дядовци винаги...

# 10
  • Мнения: X
Цитат на: boo
Аз съм противник на методите "пречупи го, докато е малко, за да знае кой командва в тази къща"... от моята гледна точка това е крайно неправилно възпитание, но разбира се, всеки сам решава кое е най-доброто за неговото си дете.


Уф, и аз съм на т'ва мнение........и с играчки замерят, викаш newsm09  Вярно си е гадно да си бебе - нищо неможеш да си кажеш, всеки ти прави нещо пък ти неможеш да се противиш....
Явно тъй ще е, ами да свиквам Weary

# 11
  • До хладилника, който обичам
  • Мнения: 22 786
Цитат на: pandora
Явно тъй ще е, ами да свиквам Weary

Ти пък, с тази плачевна физиомония... Гледай откъм забавната страна на нещата. Като вика - викай и ти и постепенно снишавай гласа си до шепот - знаеш ли как ще я учудиш Wink Обърни го на игра - научи я да шепне тихичко. Да има игра на викане и такава на шепнене...тогава няма да схваща викането само като израз на гняв и протест.
Още нещо - пей! Научи я да "пее" с теб. Приказвай й много и й разказвай какво правиш, когато не можеш да я вземеш ("Мама сега не може да те вземе, защото ти риготвя кашата в твоята специална купичка, бла-бла"). Това успокоява бебето, обогатява речника му и запълва времето Wink
Като дойде момента на замеряне с играчки (скоро!) и започне да ги мятка, и да иска да й ги носиш - вържи ги за шезлогна (или там където седи), и я научи да си ги прибира сама (но винаги под надзор, и въженцето/връвчицата да не е много дълга, за да не може да я увие около себе си). Ако е мека плюшена играчка - може на леко ластично въже, за да подскача, като я метне.

# 12
  • Мнения: 1 250
Цитат на: nikol78
А преди бабата как беше? Ако преди не е била научена на ръце - както за 1 седмица се е научила, така за още една ще се отучи Thinking

Определено не съм съгласна (лично мое мнение)
Опит1
Вечер заспиваше сам. 3 дена при бабата - 3 месеца учене отново
Опит2
Вързване на обувки - 3 дена обучение. Детегледачката на следващия ден му вързала тя обувките - 2 месеца не можах да го накарам да опита сам.
Това не изчерпва всички опити от деструктивното влиание на бабите.
Мъжът ми записа една дата на стената, на която обеща че няма повече да оставяме децата при никоя баба дори за 1 нощ. Стискаме зъби, засега удържаме вече 5ти месец.

# 13
  • Мнения: 1 250
Забравих да ти кажа - това че проявява характер ще ти донесе вероятно много главоболия, но както го проявява срещу теб, така ще го проявява и спрямо другите - мисля че това е важно качество да се съхрани и оцеле по-късно.
Синът ми е кротък, добър, чуствителен, ама много лесно се поддава на чуждо влиание. Не можа да свикне на детска градина, в училището му е трудно.
Щерката напротив - изключително упорита (пробвах даже със сила - не помага), изпитва всеки, ама в градина се оправя много добе.
Ако можеш помоли таткото да те отмени събота, неделя, да види детенце разликата, предполагам че веднага ще усети липсата ти.

# 14
Цитат на: pandora
Вчера бяхме с мъжо на театър и баба и и дядо и /свекитата/ я гледаха - 2часа да е било и тя си е легнала, ето днес е кошмарна. Преди въпросната седмица си се забавляваше сама, обаче вече е кошмар. :x


Къде са тия свекърви? Нашата идва когато на нея и е кеф и се разпорежда кое не е наред,прави скандал и си отива! ЩАСТЛИВИ СТЕ, ЧЕ МОЖЕ ДА ОТИДЕТЕ НА ТЕАТЪР!!!

Общи условия

Активация на акаунт