Какви са симптомите на локсация?

  • 10 971
  • 33
  •   1
Отговори
  • Мнения: 4 176
Има много теми за локсацията, но съм много разтревожена, а и малкия тук ме дърпа и не мога да седна да изчета всичко на спокойствие.

Сестра ми има бебе ( на 10 м). Преди 3м. забелязах, че детето като го изправим и водим за ръчички стъпва с едното краче в/у другия крак. До тук нищо тревожно, но като гледам  двете крачета- едното е доста по криво в глезена и като, че ли е леко обърнато навътре.
Обърнах им внимание и те не се разтревожиха. Никога са ходили на ортопед. Обърнах им внимание колко е важно и опасно, но ЦЪ. Прост народ. Бясна съм!
Сега когато минаха 3м. сестра ми реве. Обяснява как детето замятало с крачето и било ( цитирам ) " УЖАС". Щели да чакат да мине 24 май, защото нали......
Пиша и клокоча! #Cussing out #2gunfire

Понеже споменах на една съседка и тя каза, че може да е локсация, някаква парализа, тумор и какви ли не страшни неща.
Та моля някой компетентен да каже за какви болести са тези симптоми с това замятане и кривене.
Мен ме тревожи, че крачето се влошава с времето.

Извинете за малоумния ми постинг, но моля кажете, за да знам какво да чета в Гугъла.
В крайна сметка излишно ли се шашкам или наистина е доста тревожно?

# 1
  • Мнения: 656
При луксацията луксиранто краче обикновено е с пръстчетата навън, не навътре.
Сестра ти вероятно е набрала достатъчно страхове за да я плашиш с разни диагнози. Остави я да заведе детето си на ортопед и той да види какво точно му е на детето, а ти можеш единствено да и оказваш помощ, не със съвети е със предложения - например имаш ли нужда да ви закарам до Горна Баня, икаш ли д дойда с теб да ти помогна в градския транспорт и т.н.

# 2
  • Мнения: 4 176
Ей, що не си.....

1. не съм я плашила, а се тревожа.
2. страхове с нея не съм споделяла а с познати само.
3. живеем на 200 км растояние
4. всеки път като се чуем питам водили ли са детето на ортопед.
5. наблягам на факта че е задължително детето да отиде.


Ако някой може да ми даде някаква компетентна информация - да заповяда.
Подобни "съветници" с тъпи съвети да се въздържат.

# 3
  • Мнения: 656
Я по дбре си вземи малко валериян или валидол, или лидокаин ибли каквито са ти там лекарствата...
1. И да се тревожиш си на 200 км и единственото, което можеш да направиш за себе си е да си вземеш лекарствата.
2. Дори и с познати не е етично да соделяш страхове относно чуждо здраве.
3. Стой си по-добре на тези 200 км, защото с това поведение ти не си в състояние да помагаш на когото и да е било.
4. Ако съм на мястото на сестра ти всеки път щом зададеш подобенвъпрос ще затворя слушалката, защото не е твоя работа.
5. Ти не си родител на детето на сестра ти, така че нямаш никакво право да се месиш.

Компетентна информация има достатъчно в нета, но на теб явно не ти достига интелект за да ги откриеш, или поне да прочетеш какво съм написала за луксацията.
И понеже дъщеря ми имаше луксация, много съм доволна от д-р Драганов, който когато свекърва ми е отишла да се интересува при него от моето дете без мое знание е казал "На баби информация не давам"...
Съществуват термини кат "лекарска тайна", които помагат на хората да се опазят от "помагащи роднини".
И си мери думите!

# 4
  • Мнения: 17 402
Жената на Кронки, много грубо!
Мамица, подобен проблем не е за подценяване. Не искам да те плаша излишно. Нека задължително го види ортопед, за да се изключи вродена деформация на ходилото- т.нар пес еквиноварус( и луксация, разбира се, щом не е посещавало още ортопед). Не се притеснявай!

# 5
  • Мнения: 656
Венера,

Ей, що не си.....
...
Подобни "съветници" с тъпи съвети да се въздържат.
Това е грубо.
И да даваш разни онлайн диагнози е много лоша практика. Сестрата или ще заведе детето си на ортопед или няма да го заведе. И в двата случая Мамица няма никакво отношение към детето, защото то си има родители.

# 6
  • Мнения: 17 402
Не се заяждай! Не давам диагнози, казах какво може и да е, понеже Мамица пита какво да търси. И си го позволявам само защото имам медицинско образование. Пък това да не се притеснява за детето на сестра си няма да го коментирам( не е нито твоя, нито моя работа)

# 7
  • Мнения: 656
Заради "доброжелателни роднини" едното ми дете в момента е практически с 1 бъбрек. Някакви коментари?

# 8
  • Мнения: 17 402
Съжалявам! Извинявам се, ако съм била по някакъв начин груба!
 Нямам какво да коментирам и изобщо обсъждането на роднински взаимоотношения е извън темата Peace

# 9
  • Мнения: 656
Ти не си груба, груба е авторката.
 Peace
Роднинските взаимоотншения са поставени още в самото описание на темата.
Колкото до "контруктивността" на темата - нищо не може да се направи преди детето да бъде видяно от ортопед, а от 200 км трудно ще помогнеш на някого да го направи. 
И май се пише "лУксация"...

# 10
  • Мнения: 9 063
Не съм компетентна по тези ортопедични проблеми, но знам, че най-големите специалисти са в Горна Баня - така че, при първа възможност заведете детенцето там.
Опитвам се да намеря сайта йм, но излизат няколко резултата, един от които е на детска ортопедична клиника в Горна Баня - но ен съм сигурна дали е същото Rolling Eyes
Стискам ви палци да няма нищо тревожно Praynig

Открих тази тема: http://www.bg-mamma.com/index.php?topic=117759.msg2361938
Според нея, трябва ти ето това: http://www.einet.bg/~alexiev/
Има координати, телефони...
Успех!

# 11
  • Мнения: 1 404
Компетентен съвет по интернет за такова нещо едва ли очакваш да получиш.Доколкото разбрах ще заведат детето на ортопед,мисля че просто трябва да се изчака мнението му.В кой град живее сестра ти?Имам много лоши преживявания с провинциални ортопеди,грубо е да се обобщава,но за такова нещо аз бих се консултирала с водещите ортопеди в страната.

# 12
  • Мнения: 255
На ортопед в Горна Баня при профсор Владимиров записва се предварително.Преглежда всяка срада от 11.30.Аз лично водя дъщеря ми там.Тя беше с луксация на крачето открихме я на 4.5мес.Забелязах я по гънките на крачетата и едното краче изглеждаше малко по късичко около сантиметър от другото,следствие луксацията.Беше 3 мес. в каиши и се оправи.Сега ходим на профилактични прегледи на 6 мес.Но важното е да се открие на време.

# 13
  • Мнения: 4 176
Я по дбре си вземи малко валериян или валидол, или лидокаин ибли каквито са ти там лекарствата...
1. И да се тревожиш си на 200 км и единственото, което можеш да направиш за себе си е да си вземеш лекарствата.
2. Дори и с познати не е етично да соделяш страхове относно чуждо здраве.
3. Стой си по-добре на тези 200 км, защото с това поведение ти не си в състояние да помагаш на когото и да е било.
4. Ако съм на мястото на сестра ти всеки път щом зададеш подобенвъпрос ще затворя слушалката, защото не е твоя работа.
5. Ти не си родител на детето на сестра ти, така че нямаш никакво право да се месиш.



Ти май не си чела защо задавам въпроса?

Има много теми за локсацията, но съм много разтревожена, а и малкия тук ме дърпа и не мога да седна да изчета всичко на спокойствие.


Друг момент е, че щом иде реч за сестра ми, аз го възприемам като свой. Не си запозната с взаимоотношенията ни, за да ми говориш тези глупости.

Тук винаги съм получавала отговор на много въпроси и  добре, че не всички са такива рогати.
Не ми говори за хапчета и подобни, защото не ме познаваш, но ми стана ясно друго Peace
Така, че  finger

Благодаря на момичетата за отговорите.
 Предложих им да ги заведа в Горна Баня, но за сега не искат Sad
Не съм искала диагнози, а някакво инфо, ако има хора с подобен проблем и какво се е оказало в техния случай. Малко предварително инфо няма  да навреди нали? При положение, че не съм запозната в тази област. Това е.

# 14
  • Букурещ
  • Мнения: 7 827
Вижте сега, не се захващайте с Mamica, защото наистина не я познавате и форума може да ви стане тесен....

по темата:

Mamica, 10 месеца ми се вижда доста, доста късно (без да те плаша), но 10 месеца са си 10 месеца. Кога ще дойдат твоите роднини в Горна Баня? А какви са има доводите да не искат?

Общи условия

Активация на акаунт