Gentamycin в 8 пъти завишена доза за бебе на 6 месеца!

  • 1 009
  • 1
  •   1
Отговори
  • Мнения: 393
Здравейте, доктор Слънчева!

След лечение на бронхо пневмония дъщеря ми я хвана сега върлуващия вирус - разстройство и Т или вътреболнична инфекция. която ни докара до разстройствео. Предписаха ни Гентамицин от 10 mg 2 дни по 2 ампули, който да убият бацила в коремчето, отидох аз .. купих ги от аптеката, прилежно сложих едната в устичката на дерящото се от рев бебе. След което реших да погледна кога трябва да получи 2рата си ампула и обърнах внимание на милиграмите .. оказа се, че тъпата аптекарка ми е продала ампули по 80 mg.  #Cussing out Обадих се веднага на докторката, тя ме успокои, че няма страшно, просто повече да не й давам изобщо. Аз обаче на едно мнение не се доверявам, тъй като след лечение от месец и половина, пак сме болни.
Опасна ли е тази 8 кратна завишена доза ?  Sad Каква е вероятността детето да оглушее?  Cry
Днес (два дни по-късно) цял ден издава пискливи звуци, все едно хълца, но на висок глас .. след което започва неутешимо да плаче. Дали я болят ушичките? Може пък и да са зъби, защото сме в такъв период, но след като намажа с Калгел, плачът не спира.

Благодаря предварително!   bouquet

# 1
  • Мнения: 5 760
Здравейте! При прием на този антибиотик през устата, той не попада в кръвообращението и по този начин не влияе на целия организъм, а сама на бактериите в червата. Така, че няма опасност да увреди слуха.
Ако имате притесненя, че детето го болят ушичките, най-добре е да се консултирате с УНГ специалист, за да сте спокойна, че не пропускате нещо.
А понякога децата имат и такива лоши дни и са по-неспокойни!  bouquet

Общи условия

Активация на акаунт