"Бебо не харесва кърмата ми" - какво ще рече това?

  • 1 543
  • 32
  •   1
Отговори
  • София, Лагера
  • Мнения: 2 983
Здравейте, мами,
моя приятелка твърди, че и двете и бебета не харесват кърмата й и затова тя ги е отбила още на първия месец. Имате ли идея какво е това "нехаресване" на кърма, при положение, че майката не пуши, не яде чесън, лук и т.н.
Нищо лошо не искам да мисля за момичето (че така оправдава собственото си нежелание за кърмене), но ме е странно явлението.

# 1
  • Пловдив
  • Мнения: 23 633
Мхм, "кърмаческа стачка". Ама зависи от конкретния случай. Аз щото не знам какво е стачка, пък ям и лук и чесън (особено чесън, моя мъж казва, че ям малко таратор в чесъна Laughing). Кола пия по малко, кафе, бира, вино умерено, въобще каквото ми душа иска, пък малкия все лапа. Явно съм коза с вкусно мляко, пък и питателно като го гледам как расте малкия.

# 2
  • София, Лагера
  • Мнения: 2 983
Ами аз не мога да приема "кърмаческа стачка" като оправдание, защото става дума за съвсем малки бебета... при това не е едно, а две.
Аз лично ям и лук, и чесън, а Писун си суче като не видял.

# 3
  • Мнения: 1 559
Единственото, което ми хрумва като вариант,(освен това, че би могло майката да не е била особено мотивирана да кърми) е, че може засукването на бебетата да е объркано от даване на биберон (залъгалки или шишета).
Имайки предвид че става дума за близнаци,  струва ми се невероятно да не са отнесли по някое друго шише от онези с грамааадните дупки в родилния дом.

# 4
  • Мнения: 3 760
Тя как го е констатирала? Изцедила е и е дала  с шише? Толкова малките бебета не проявяват вкусови предпочитания. Лук, чесън, пипер и т.н. просто не им правят впечатления (освен от към колики). Обаче разликата между биберона и гърдата... Едното пуска само, а другото изискви сериозни усилия...

# 5
  • всъщност в Габрово, а в сърцето си в Берлин
  • Мнения: 2 975
Често майките си измислят какви ли не глупости ,за да оправдаят мързела си да научат децата и себе си да сучат. Минала съм през какви ли не неща, за да си запазя кърмата и да сучим, ама и аз слушам подобни глупости по градинките и ги подминавам с усмивка Joy

# 6
  • София, Младост 2
  • Мнения: 8 374
Може да означава много неща - от нежелание бебето да засуче, дърпане от гърдата, плач -  до повръщане след хранене и силни колики. Знаете склонността за всяко нещо да бъде обвинявана кърмата на майката, така че просто е тъжно, че тази мама не е получила необходимата информация и подкрепа.
Тези работи ги е имало винаги - когато леля ми е раждала децата си (жената почина миналата година на 80 години), са успели да я убедят, че кърмата й била отровна за децата й, които пищели много. По описанието, че не е можела да ги кърми заради въпросната отровност, а от гърдите й шуртяла кърма като фонтан, предполагам, че е ставало въпрос просто за сериозна хиперлактация...

# 7
  • София, Лагера
  • Мнения: 2 983
Ами не са близначета - едното е на 3 години, другото е на месец и половина.
Сега и се обадих да и "разясня", че не й е виновна кърмата  Mr. Green

# 8
  • Мнения: 134
Сигурна съм, че някой й е "помогнал" да стигне до този извод, все ми се иска да вярвам, че майките инстинктивно ще искат да кърмят децата си, но понякога се оставят да им повлияят разни баби и "умни" доктори...  ooooh!

# 9
  • София
  • Мнения: 622
Ами не са близначета - едното е на 3 години, другото е на месец и половина.
Сега и се обадих да и "разясня", че не й е виновна кърмата  Mr. Green
Само не разбирам ти радваш ли се от факта, че жената не е имала достатъчно информация и е отбила децата си. Защото за мен зелените човечета са си за злорадстване. И това, че и разясняваш по телефона, с какво ще и помогне.(Освен ако не е на път третото и ти искаш да помогнеш-като пак можеш да намериш и по-деликатен начин). Ти ли се почувства по-добре от разговора , или ?

# 10
  • Мнения: 1 559
Noemy, не ми се иска да се меся в отношенията с приятелката ти (вие си ги знаете какви са), но въпросите на Елито ми се струват доста уместни.
Ако мислиш, че има шанс да се помогне на приятелката ти да кърми (бебенцето й е само на месец и половина все пак), би било чудесно да й "разясниш", че кърмата й не е "виновна". Но това само в случай, че тя изявява желание да върне малкото човече към гърдата и й е мъчно, че е приключила толкова рано с кърменето...
Иначе не виждам смисъл от "разяснения". Rolling Eyes

# 11
  • София, Лагера
  • Мнения: 2 983
Мили ми Елито и Илияна,
зададох въпроса си тук, за да мога да й препратя темата (тя няма време да пише тук, но е регистрирана). В момента тя е почти на път да отбие второто си бебе (на 1 месец е), а аз се мъча да я убедя да не го прави. Мисля, че моето мнение не й е достатъчно, защото тя смята че съм "фанатична" кърмачка, затова си подкрепям тезата с вас.
Не търсете под вола теле, за такова нещо не може да се злорадства!

# 12
  • София, Лагера
  • Мнения: 2 983
И само да добавя, е мамата вече не е толкова убедена, че иска да отбие малкото. С това не се "възгордявам" (предполагам някой и това могат да съзрат), а се радвам за бебето!

# 13
  • Мнения: 1 559
Не вярвам, че някой може да бъде убеден да направи каквото и да било, ако няма достатъчно силни желание и мотивация за това.
Но ако приятелката ти иска да кърми - да, бебенцето й е мъничко, шансовете да "захаресва" кърмата й са съвсем реални. Simple Smile
Страхотно е, че се стараеш да помогнеш на приятелката си. От първия ти постинг разбрах, че бебето вече е отбито. Не ми е много ясна ситуацията, но ако искаш да ти съдействаме да си полезна на приятелката си, само свиркай. Grinning

# 14
  • София, Лагера
  • Мнения: 2 983
Мерси  Simple Smile
За съдействие - не знам. Може би все пак тази темичка ще й е полезна! Бебчето й е недоносено, роди се началото на 8 месец, още няма сила да суче и тя се изцежда и го храни с биберон. Само чака малкото да се сдобие със сила и иска да го отбива. А има кърма за 3 бебета!  Cry

Общи условия

Активация на акаунт