Да ви подсетя!

  • 3 057
  • 30
  •   1
Отговори
  • София
  • Мнения: 4 423
Днес бях на мамологичен преглед, не съм ходила от 3 години Embarassed, преди на всеки 6 месеца, но ме завъртяха проблеми, бебе, задължения....
Случайно бях в болницата по друг повод и мъжът ми прочете Мамологичен кабинет, веднага ме замъкна натам - не търпеше възражение въобще ( писна му да го карам да ме преглежда през 3 дни).
Искам да споделя и това, което ми каза доктора - никакви банели на сутиените, много травмират и последните проучвания сочат, че именно от банели и травми се получават повечето образувания по гърдите.
Другото, което искам да ви кажа е, да ходите при хирург - онколози, те имат друг поглед, по друг начин преглеждат и знаят какво да търсят.
Не отлагайте момичета, отивайте! Hug

# 1
  • Мнения: 865
благодаря за подсещането.наскоро водих майка ми и докторката ми каза да отида като мине около половин година от раждането след като съм спряла да кърмя рано.

# 2
  • София
  • Мнения: 18 679
Това за банелите е ужасно...Че аз сутиен без банел не слагам Sad А за какви травми става дума? Ако банелът е удобен и не се усеща, пак ли травмира Rolling Eyes

# 3
  • Мнения: 656
За банелите - мисля че там има лимфни възли, които биват притискани от извивките на банелите.
Освен без банели сутиенът било добре да е с мека чашка, а не с твърда - така ми обясни мамоложката.

Буболина, не е ли прекалено често през 3 дни? Да не се получ обратен ефект - поради скорошната палпация да не се усети нарастване?
На мен ми бяха казали, че се прави веднъж месечно след спирането на мензиса...

# 4
  • София
  • Мнения: 4 423
Ами през три дни ме преглежда, защото съм с фобия от рак Confused, все пак прегледа при мамолога е с ехограф  и ще се забалежи ако има нещо.
А за банелите, мамолога каза да изхвърля сутиена си, точно там ми показа как има травмиране ( по - удебелено е при мен и от двете страни), просто не трябва да се носят такива сутиени, нищо, че не се усещат банелите ( моите също не ги усещах докато не ми каза вчера той)

# 5
  • Мнения: 14 133
Другото, което искам да ви кажа е, да ходите при хирург - онколози, те имат друг поглед, по друг начин преглеждат и знаят какво да търсят.
Не отлагайте момичета, отивайте! Hug
А за банелите, мамолога каза да изхвърля сутиена си, точно там ми показа как има травмиране ( по - удебелено е при мен и от двете страни), просто не трябва да се носят такива сутиени, нищо, че не се усещат банелите ( моите също не ги усещах докато не ми каза вчера той)

Хиляди благодарности!!! Ще го имам предвид!!! Никакви прегледи извън местния онкодиспансер!!! Naughty Иначе аз съм си много съвестна откъм профилактика. Не пропускам година без цитонамазка и мамограф. bowuu

# 6
  • София
  • Мнения: 4 423
Браво на теб, така трябва Peace

# 7
  • Мнения: 3 456
Всичките ми сутиени са с банели  Sick

# 8
  • Мнения: 3 575
Какъв е този хирург-онколог, в каква болница се намира?

Аз ходя 1 път годишно (така ми казаха за мойта възраст) в Тина Киркова, първия път ме гледаха на ехограф и на мамограф снимка, а следващите пъти само на ехограф.

# 9
  • София
  • Мнения: 1 339
И аз нямам сутиен без банели. И добре де а ако гръдната обиколка си е точна а не стяга и банела не се усеща и си с точния р-р сутиен а не банела да е по-тесен от гърдата не би трябвало да притиска. Ама това по пътя на логиката а не от медицинска гледна точка

# 10
  • Мнения: 851
А ако носиш сутиен без банел той няма да ти крепи добре гърдите и те ще си се "веят" навсякъде?! Това не е ли също опасно? Защото знам, че е хубаво нещо все пак да придържа гърдите. Пък и моите са по-големички и сега от кърменето поувиснаха. Ако сутиена ми не е стегнат съм като леля. Blush

# 11
  • Мнения: 476
И аз се прегледах скоро, беше ми за пръв път! Embarassed
Не беше никак страшно - избрах си лекар, който да ме прегледа на ехограф, да не е само " пипане ", за по-сигурно !

# 12
  • Букурещ
  • Мнения: 7 827
Само при Хирург-мамолог ходя и при никакъв друг в Онкологията.

# 13
  • Мнения: X
voxx, ти къде ходи на профилактичен преград. и аз се каня, какво ще кажете за доктор свещаров

# 14
  • Мнения: 832
Ходих миналата година юни и сега пак ще ходя. Мога да ви препоръчам д-р Василев в "Света София".

Общи условия

Активация на акаунт