По колко пари харчите на месец за дрехи, обувки и козметика за вас и семейството

  • 4 337
  • 22
  •   1
Отговори
  • Torino,IT
  • Мнения: 1 833
Мили дами, колко средства отделяте на месец за дрехи, обувки и козметика за вас и семейството и как тези разходи влияят на месечния ви бюджет? Къде пазарувате в страните което живеете?? Имате ли си любими магазини за дрехи, които предпочитате като аутлети, молове, търговски центрове и др. където можете да намерите любимите си марки или можете да купите и нещо което ви грабне окото на момента /някоя дрънкулка/  която можете и да захвърлите след няколко дни, обзета от шопинг мания. И...колко можете да бръкнете в джоба си за нещо наистина уникално и красиво, което искате на всяка цена да притежавате, но което е доста над лимита ви..... Twisted Evil
Споделете..

# 1
ти от данъ4ните ли си  Rolling Eyes

# 2
  • Мнения: 7 837
Е, малко ли са надцакващите теми в Красива мама  Grinning

Харча, където си искам. Гледам, да не се изхвърлям. Бюджет нямам,тоя месец мога да си купя крем за $100, следващия да си трая...
Пазаруването за мен е отпускащо, но не и мания и показател за престиж и много комфортен живот.
Обичам и само да се моткам из магазините, разглеждам, пробвам и излизам.
Нарочно, с маркови торбички не обикалям, за да търся благоприятно отношение от продавачките.

# 3
  • Мнения: 3 367
не повече от 1500 на година така като смятам много грубо за всички ни..може и по-малко,зависи дали си имаме якета,ботуши и пр за сезона..
аз съм много внимателен купувач,пазарувам само на мноооооооооого намаление,имам си лимит кое до каква цена купувам и толкоз
децата са облечени 98% от приятелски деца и подаръци,аз купувам бельо само май и обувки понякога..
не съм фен на козметика,не се гримирам,кремьт ми е 15 кинта и стига за 2 месеца;
не ме забавлява пазаруване,не може нищо да ми хареса "чак толкова" ,ако имам нужда-пазарувам,ако не-не си губя времето по молове..

# 4
  • Мнения: 2 563
не повече от 1500 на година така като смятам много грубо за всички ни..може и по-малко,зависи дали си имаме якета,ботуши и пр за сезона..
аз съм много внимателен купувач,пазарувам само на мноооооооооого намаление,имам си лимит кое до каква цена купувам и толкоз
децата са облечени 98% от приятелски деца и подаръци,аз купувам бельо само май и обувки понякога..
не съм фен на козметика,не се гримирам,кремьт ми е 15 кинта и стига за 2 месеца;
не ме забавлява пазаруване,не може нищо да ми хареса "чак толкова" ,ако имам нужда-пазарувам,ако не-не си губя времето по молове..


И аз мразя моловете и ходя само по време на разпродажби. По празниците може и да се отпусна да купя на Антон нещо по-завързано, но иначе внимавам с дрехите и купувам според това какво ще ми трябва за сезона като първо минавам през TJ Maxx.  Нали, ако трябва да ида на някое офциално събитие, сватба, коктейл и т. н. определено нямам какво да облека. Надявам се и един ден да не работя в офис със строг етикет, щото и за там нямам нищо. Положението ми се облекчава от факта, че майка ми почти за всеки празник ми праща дрехи или обувки и много често ми нацелва вкуса...  Козметиката е минимална при нас. Крем на Ив Роша за 10 долара ми стига за цяла зима, а като е топло мацвам чат-пат. Обаче чорапи и бели тениски мъжът ми хаби като за световно, не знам какво ги прави, но на три месеца купувам 20 бели тениски и 10 чифта чорапи. С пуловерите също е проблем, съсипва ги за месец.  Confused

# 5
ако споделим, това ще  донесе ли някому, някъде, някакво удовлетворение?

интересно ми е каква е целта на това питане...

# 6
  • Мнения: 6 167
трудно ми е да отговоря, защото нямаме бюджет, за да изчисля какъв процент отиват за въпросните нужди.
когато искаме да си купим нещо - си купуваме. но аз не съм от прекаляващата порода жени ( вече) - не ламтя за всеки парцал, който ми 'хваща' окото. козметика не си купувам от супермаркет, но не купувам и от най-най-скъпото на пазара.
държа на хубава бяла и декоративна козметика ( когато я полагам, хаха), защото вече съм в напреднала възраст Rolling Eyes
имам разходи и за фризьори и тн.
мъжът ми също - ако иска нещо, отива и си купува.
пазаруваме от където си искаме  Laughing

# 7
  • Torino,IT
  • Мнения: 1 833
Питането ми е продиктувано с цел да разбера дали разнообразието което цари в предлагането при облеклото и козметиката в чужбина не ни подтиква да отворим по-широко портфейлите и съответно гардеробите си за сметка примерно на други неща като техника, неща за дома , мебели и т.н. Съдя по себе си защото когато съм по магазините забравям всичко и всички и купувам неща за които не съм тръгнала (говорим за дрехи).  #Crazy

# 8
  • Мнения: 7 091
Аз съм същата работа като Анет и Кейси.
Това определено не е постоянен разход в нашето семейство и нямаме планиран бюджет месечно за дрехи и т.н. Когато има нужда- купува се. Не, че не обичам да пазарувам, но определено нямам време да седна да се разхождам по моловете с часове и да харча пари. Когато се ходи на магазин се знае обикновено какво ще се купи и от къде. Изключително рядко имам спонтанни покупки, но никога надхвърлящи бюджета ни. Основния ми принцип е да не се харчи повече, отколкото имаме, т.е не обичам да взема неща на кредит. Ако нямам в момента парите а си го купя по-скоро няма да си го купя, отколкото да го взема на кредит. Разбира се има неща за дома, които бих взела на кредит, но това не е въпроса. Когато се наложи нещо да се купи, например за специално събитие и т.н. и разхода е по-голям ( все пак сме 4-ма) просто се сместваме в бюджета като се лишаваме от други неща. Никога не излизаме извън бюджета си.

Естествено, преди да имаме децата нещата са стояли по различен начин, но сега има по-важни неща за мен от това с какъв надпис е хартиената ми торбичка на излизане от магазина.

# 9
  • Мнения: 1 465
Аз не харча месечно за дрехи и обувки и т.н. Всеки месец купуваме различни неща, според нуждите ни. Не отделяме специално суми за пазарене на дрехи, обувки и др.

# 10
  • Мнения: 7 091
Питането ми е продиктувано с цел да разбера дали разнообразието което цари в предлагането при облеклото и козметиката на пазара в чужбина не ни подтиква да отворим по-широко портфейлите и съответно гардеробите си за сметка примерно на други неща като техника, неща за дома , мебели и т.н. Съдя по себе си защото когато съм по магазините забравям всичко и всички и купувам неща за които не съм тръгнала (говорим за дрехи).  #Crazy

Хехехе  Grinning Не се притеснявай, това е така защото нямаш още деца  Sunglasses, но пък като се замисля, има хора, които цял живот са със широки пръсти и не си правят сметката.  newsm78 Определено при нас нещата не стоят по този начин, дори и преди децата рядко съм правила спонтанн покупки, въпреки, че е приятно от време на време.
Все пак всеки се простира според чергата си, а тези които се простират извън нея, много скоро се намират на земята, така че това да си правиш сметката не е признак на стиснатост,  защото никой не знае в каква ситуация може да изпадне на следващия ден. На който не му се е случвало обаче никога не можеш да му докажеш обратното, докато не го изпита сам на гърба си.   Peace

# 11
  • USA
  • Мнения: 559
Купуването на дрехи определено не ми е приоритет пред нещата за дома например. Не обичам да ходя по магазини и предпочитам да си прекарвам времето по друг начин. Като имам нужда от нещо си го купувам - нямаме бюджет. Тъй като не купувам много дрехи, като нещо наистина ми хареса не се замислям много върху цената. Имам любими магазини, които отговарят на моя стил и потребности. Шопинг манията е несъществуващо за мен понятие.

# 12
  • Boston, MA
  • Мнения: 3 105
Точно във фаза бюджет съм. Току-що прецених, че харчим за горепосочените необходимости и удоволствия към 7-8% от брутния ни доход. Искам да подобрим, т.е. да се планира малко по-добре.
Дрехите не са ми толкова зор, на работа мога да ходя с няколко панталона и един запас бели ризи и няма да ми омръзне. Няколко пуловера и един-два чифта дънки и съм готова. Малко падам жертва на етикети, но пазарувам и от Таргет.
Джуджето определено има повече дрехи от мен, но и за него гледам да има мярка.
Ако реша, че не ми харесва нещо, отивам и го връщам. Много мразя да стоят неща, които не се ползват. Всичко заминава или обратно в магазина, или се дава някъде.
Виж, с козметиката имам проблем, кефи ме, купувам си я. Laughing Пазаруването ми е по-скоро неприятно, но ако ме пуснеш в Сефора, мога часове да откарам и да не ми омръзне.
Линдита, за мен я няма тази връзка. Дори напротив, мога да кажа, че се научих да си правя сметката тук.

# 13
  • Мнения: 1 465
Съдя по себе си защото когато съм по магазините забравям всичко и всички и купувам неща за които не съм тръгнала (говорим за дрехи).  #Crazy
Според мен мисленето тук на хората със семейство е различно. Няма ги така наречените спонтанни покупки - в смисъл да си тръгнал за хляб пък да си купиш скъпа рокля или др. Но когато се тръгне за покупки на дрехи, обувки и т.н., се купуват с добро качество.

# 14
  • Мнения: 6 167

Линдита, за мен я няма тази връзка. Дори напротив, мога да кажа, че се научих да си правя сметката тук.

аз също. добавям и желанието ни да спествяваме. установих, че спестяванията могат да се случват и без лишения.
виждам смисъл в това, да не профуквам всеки цент в портмонето си.

Общи условия

Активация на акаунт