Слагане на крачета?

  • 1 218
  • 26
  •   1
Отговори
  • Мнения: 193
Мами кога сложихте вашите бебоци да седят на крачета ?

# 1
  • Мнения: 46 434
8-9 месец.

# 2
  • Мнения: 2 388
детето само си показва. Майче, само моля те не бързай да го вдигаш, че големи бели стават!!!

# 3
  • София
  • Мнения: 1 750
Аз нещо не разбирам, какво означава да седят на крачета?!
Може би имаш предвид да се държи бебето изправено... Ами добре е това да стане, когато то само може да го направи. Т.е. когато е минало през етапите на пълзене, лазене, изправяне като се хване за нещо и така. Права е mama jojo в съвета си да не пришпорваш нещата, защото стават бели. Хубаво е детето само да си изгради двигателните умения, така укрепват много по-добре  Peace

# 4
  • София
  • Мнения: 1 368
След 8-я месец.Посъветвах се с рехабилитатор и каза че не е проблем вече да го оставям на крачета.

# 5
  • София
  • Мнения: 43 903
не съм го слагала, сам си се изсправи на 6,5 м. на 9 проходи. Сам без учене, без насилване.

# 6
  • Мнения: 300
Сама се изправи в кошарата си преди около 2 седмици. Преди това не съм я държала на крачета.  Peace

# 7
  • Мнения: 3 205
Никога не съм го слагала на крака. Изчаках да се изправи сам, така бях сигурна, че е готов за това.

# 8
  • Мнения: 6 029
Никога не съм го слагала на крака. Изчаках да се изправи сам, така бях сигурна, че е готов за това.

ъхъ, именно.

# 9
  • Мнения: 2 039
Как да го слагам,като има шило в дупето си  Crazy Не ще да седи седнал,само прав  ooooh! Crazy

# 10
  • Мнения: 1 264
Как да го слагам,като има шило в дупето си  Crazy Не ще да седи седнал,само прав  ooooh! Crazy
Joy Joy Joy
И ние сме така. От края на 5-тия, началото на 6-тия месец иска все да е прав и да подскача. Омалявах по цял ден да го държа и гледах аз да го вдигам, той само свиваше крачетата. Е, не издържах дълго. След средата на 6-тия месец го сложих в проходилката за малко. И той се изправи на крачетата, започна да подскача, абе луда радост. Оттогава го слагам в проходилка, държа го и изправен. А все още не може да се изправя сам. Когато иска да стане просто започва да мрънка, ако не го вдигна - рееев  Twisted Evil
Така че според мен децата сами си показват кога са готови.

# 11
  • соросоиден либераст и умнокрасива евроатлантическа подлога
  • Мнения: 13 650
Индивидуално е .... недей да го оставяш право , когато се научи да го прави само, тогава ще е вече готово

# 12
  • София, Лагера
  • Мнения: 2 982
Ау, моето момче е едва на 4 месеца, а все иска да стои прав  : Rolling Eyes
Преди се опитвах да го залъгвам, като ми седи в скута, но напоследък този номер май не минава.
Консултирах се с доктора, той ми каза, че бебчо е достатъчно голям и силен и няма проблем от медицинска гледна точка.
Очевидно всяко бебе си се развива различно. Писун още не ще да легне по корем...

# 13
  • София, Лагера
  • Мнения: 2 982
Хм, май за различни неща говорим. Сега, след като прочетох внимателно и другите отговори ми се струва че не говорим за едно и също "стоене на крачета".

# 14
  • Бургас
  • Мнения: 10 810
И аз не съм я слагала докато не се изправи сама.А за подскачането на крачета без отпускане на тялото и по-рано сме го правили.

Общи условия

Активация на акаунт