Жесток обрив по тестисите и пениса

  • 19 271
  • 15
  •   1
Отговори
  • Мнения: 941
Здравейте,от 2 дни сина ми,който е на 1г. има ужасен обрив.Тръгна от перинеума,без да засяга дупето,обхвана тестисите и сега вече има пъпки и по цялата пишка.Педито каза,че е от прегряване и от памперсите.Изписа един мехлем с Нистатин,Еритран,Ланолин,Вазелин и т.н.,направиха ми го в аптеката и трябва да го мажа 3 пъти дневно.Въпросът ми към вас е-ако причините са горепосочените не трябва ли да има обрив и по дупето?Да не би да е нещо по-сериозно,все пак е на такова място?Ако вашите деца са се обривали,каква е била причината,от какво им мина?Обривът е силно червен покрит с пъпки,вече и по ингвиналните гънки.Посъветвайте ме нещо,благодаря  bouquet

# 1
  • Мнения: 3 116
Бих направила консултация с дерматолог или друг педиатър  Thinking И моята като прегрее се обрива по коремчето, въпреки че вече е голяма, но не в такава степен която ти описваш  newsm78

# 2
  • Мнения: 3 205
Правили ли сте му ММР ваксината - рубеола, заушки, морбили?
Ако не - според мен педиатърката ви е права, прегрят е, ползвай мехлемчето и по възможност го дръж поне през деня без памперс, а през нощта го сменяй често (ако пишка нощем). Можеш да сложиш по-голям номер памперс.

Добавка - ако е от прегряване, ако го подържиш по голо дупе - без памперс и без дрехи - 2-3 часа, обривът ще избледнее (пъпките ще останат, но няма да са така червени). Ако остане все така червен - се посъветвай наистина с дерматолог.

При нас се е случвало почти както го описваш, но без пъпки по гънките - само по тестисите и пишката.

# 3
  • Мнения: 1 064
Аз вчера забелязах обривче по пишето на моя син, но само там...звъннах на педито и тя каза, че щом няма по лигавицата, а само по кожата е от претопляне и спарване...каза ми да го намажа с Пеоктанин (ей т'ва синьото, гадното) Tired
Аз обаче го намазах с крем "Чаевец" от чаено дърво и днес почти няма обрив Peace

На твое място, аз бих се посъветвала с още един лекар Hug

# 4
  • Мнения: 1 114
Отиди на дерматолог

# 5
  • Мнения: 941
 Юл4е,тази ваксина е другия месец,оставям го гол,но малко време,Дени4ка,какво значи по лигавицата,по главичката ли?Внимавай с Пиоктанина,той е силен,да не го изгориш,моя приятелка така направи с нейния син                                                            

# 6
  • Мнения: 1 691
Моето синче направи страшен обрив преди десетина дни - точно по пишката, тестисите, гънките - целият беше червен и обсипан със ситни пъпчици. И нашата лекарка каза, че е спарено от памперсите+урината. Препоръча да правим 2 пъти дневно бани с отвара от смрадлика (тетра) по десетина минутки и да мажа 3 пъти на ден с едно бебешко кремче - Бейби тан. От смрадликата червеното изчезна още на втория ден, обривите се оправиха за около 5-6 дни. При всяка смяна на памперса мия дупето с вода, държа го максимално дълго по голо дупе и май помага.
Мажи с кремчето, което са ти направили, може да правиш и бани/компреси със смрадлика (поне няма да навредят) и оставяй кожичката да диша. Успех!

# 7
  • Мнения: 3 205
Дръж го голичък по-дълго време. Много помага. А, и ако му даваш сок или пюрета от цитрусови плодове - спри. Урината става по-кисела и дразни кожата.

# 8
  • под жаркото слънце
  • Мнения: 2 565
Сваляйте памперса поне през деня  Peace

# 9
  • Мнения: 729
Много съм доволна от ПИОКТАНИН.Още с първото намазване обривът намалява.

# 10
  • Мнения: 3 116
Момичета, абе чудя се, понеже съм майка на момиченце  Thinking Знам че при момченцата е опасно прегряването на тестисите, не знам с тези памперси как се справяте  newsm78

# 11
  • Мнения: 3 205
Ами то е очевидно кога му е топло  Simple Smile  Просто трябва да се проверява от време на време. Ще се опитам да обясня колкото мога - тестисите в торбичката не трябва да изглеждат разпльокани, а всичко да е нормално "стегнато". Кожата не трябва да е зачервена, а бледа.
Когато му е топло, го оставям да щъка по хлабаво закопчан памперс или гол. Гледам дрехите му да не са стегнати около дупето, за да си остава хлабината на памперса отдолу. Не го навличам. Това е.

# 12
  • Мнения: 76
Сина ми имаше такива обрив-чета, появяваха се от време на време, др. Балджиева ни предписа Имазол и за 2 дена изчезнаха. Не са се появявали повече.

# 13
  • Мнения: 3 069
Аз бих те посъветвала да се направиш консултация с дерматолог.
Дано няма сърбежи, защото направо ми се къса сърцето за детенце Sad

# 14
  • Мнения: 941
здравейте,отново,ходихме на дерматолог.Тя повтори казаното от педиатъра ни,но отрече неговата рецепта.Предписа Имазол и крем Мустела,сега го мажа,дано да помогне,благодаря и на вас  bouquet

Общи условия

Активация на акаунт