Пътувате ли с бебе?

  • 1 368
  • 17
  •   1
Отговори
  • Мнения: 1 008
Колко големи бяха децата ви,когато пътувахте с тях и пренощувахте на друго място?Аз съм решила да не пътуваме с нея освен ако не  е много наложително.

# 1
  • някъде ... тук ...
  • Мнения: 8 178
И двамата са пътували на повече от 200км с кола, когато бяха по на 2 месеца. Малкият даже и на хотел в Балкана беше тогава Sunglasses
Няма страшно Peace

# 2
  • Мнения: X
Определено ако не ти е наложително не пътувай с детето поне докато не стане на 7-8 месеца. Налягането което се получава от движението влияе лошо на органите му по точно на дробовете...

# 3
  • София
  • Мнения: 4 866
Сигурно имаш причини да вземеш такова решение.
На мен възрастта на децата никога не ми е била пречка за пътуване.

Трудно ми е да си спомня първото пътуване с бебетата, просто защото не съм го отбелязала като факт, който заслужава особено внимание. По снимки виждам, че Габа е била на по-малко от два месеца, когато сме я водили в голф-клуба на Ихтиман. На по 4-5 месеца ги водихме на първото им море.

# 4
  • София
  • Мнения: 10 825
На 5 месеца беше при първото ни дълго пътуване - над 200 км. Иначе е в колата от раждането си, возех го навсякъде с мен

# 5
  • София
  • Мнения: 570
Малкия беше на почти 3 месеца, когато за първи път отидохме с него в провинцията  - на 250 км. от София. Нямаше никакви проблеми. От тогава не сме спрели да пътуваме. Даже на 10м. го водихме на море.
Според мен колкото по-рано започне да пътува детето на дълъг път, толкова по-добре. Все си мисля, че децата, които повръщат по време на дълъг път са тези, които като малки не са пътували. Поне по децата на мои познати съдя.

# 6
  • Мнения: 133
За първи път пътувахме с хлапето когато беше на 20-22 дни (София - Самоков), но без преспиване. Следващото пътуване беше организирано след 10-15 дни (София - Рилски манастир) за 2 - 3 дни и така.....
а относно повръщането - повръща си, а вече е на 7 г., е вярно, че напоследък се случва все по рядко.

# 7
  • Мнения: 3 506
Не помня вече, но малки са били, синът ми на 3-4 месеца, дъщеря ми - на около месец. Пътуването с малко бебе е доста по-лесно, отколкото като стане на 8-9 месеца и иска примерно да пълзи.

# 8
  • Мнения: 2 401
Ами мойто бебе е на месец и мислим да ходим на екскурзия с няколко преспивания този уикенд. Не се сещам за причина, заради която да не го изкарам от мръсната София.

# 9
  • Мнения: 865
Дария беше на два навършени месеца,когато я водихме до Бургас.преди това бяхме излизали от София,но без приспиване.по пътя само спи,така че можем да я транспортираме и до луната Laughing

# 10
  • Мнения: 27 524
О, да. Летях и пътувах с него на 2 месеца. На 8 месеца. На година и 2 месеца. На година и 5 месеца.
Никакви проблеми. Децата са много гъвкакви, важното е да чувстват сигурност и разбиране и може да обикаляш с тях навсякъде, не се притеснявай.
Разбира се, старая се да не съм неразумна и за обикновени гостита, които може и да пропусна, не го товаря, но за важни неща няма проблем  Peace

# 11
  • Мнения: 1 008
Благодаря на всички за отговорите! Simple Smile

# 12
  • Düsseldorf
  • Мнения: 503
Колкото по-рано свикне да пътува със столче, толкова по-добре, някои по-късно отказват и е голям тормоз. Доста приятели вече се оплакват...
А ние от 25-тия си ден пътуваме - многократно до вилата, поне 3 пъти от София до Сливен, веднъж в Хисаря, веднъж до Рилския манастир... Бебка е пушка! А на чист въздух спи супер добре и й се отразява отлично!  Peace

# 13
  • Мнения: 5 103
2 месеца 250км с кола
3 месеца 500км с кола
После още много такива пътувания.
6 месеца 1000км със самолет + 1200 с кола.
9 месеца 12 000км със самолет Shocked + 12 000 връщане.
1год. 2000км със самолет + връщане
Водм дъщеря ни навсякъде с нас Hug

# 14
  • София, Лагера
  • Мнения: 2 984
На 2,5 месеца - до Велико Търново, после пък го закарахме чак до Русе (на крепостта Червен). Проспа целия път  Simple Smile
Той си е свикнал с колата, лангъркам го през ден нагоре-надолу, макар и само из София. По-кратките разстояния  - на вилата, до Боровец, изобщо не ги броя за път.

Общи условия

Активация на акаунт