Първи необходимости за-около бебето като си дойде вкъщи

  • 9 339
  • 123
  •   1
Отговори
  • Мнения: 1 596
Здравейте мили майки,
искам да ви попитам относно най-важните неща които ще трябват за бебето като си дойде вкъщи.
Утре ще ходим да купуваме разни дреболии,та да ми кажете дали не съм пропуснала нещо.
Като в същото време да няма излишни неща.
Ето какво мисля да вземем:
Креватче сме купили.
-комплект чаршафи-обиколник,възглавница,долен и горен чаршаф.като може да вземем още един за смяна.
-комплект за изписване и още по едни такива дрешки за смяна(ама какви са тия дрешки незнам) newsm78
-едно леко одеалце(дали да не купим 2?)-защото ще е лято-началото на юни,надявам се Simple Smile
-някакви пелени-но колко броя незнам
-корито за къпане
-термометър за вода
-и някакви играчки може би.... Sick за да не е празно легълцето

..не съм включила шишета и др.такива нарочно
ще купуваме утре само тези неща.

ако нещо пропускам или имате забележка в бройките на нещата,моля поправете ги Heart Eyes

благодаря на всички Simple Smile

# 1
  • Мнения: 1 596
Сетих се че ще купим и хавлийка за къпане,но една или две?
А шампоан,сапун кога трябва да се купи и на коя фирма...да не е  Confusedбезбожно скъпо де

# 2
  • Мнения: 9 894
ето ти един примерен списък, от които половината неща не са спешни или са напълно излишни  Wink http://www.bg-mamma.com/site/content/view/613/52/

сапуни има и по 50 стотинки, ако бебето няма коса, шампоан не ти трябва. Хавлийки 2, като напикае едната, да не бързаш да переш веднага.
Термометър за вода не е важен, бархетни и тензухени пелени има комплекти, вземи 2 - много полезно за какви ли не нужди.
Айде успех!

# 3
  • Мнения: 676
Общо-взето това е,от дрешките купи бодита с и без ръкав,че е лято по 2-3 не повече бързо ги израстват,а пък и сега всичко съхне почти веднага,аз лично пелени въобще не съм купувала и не съм ползвала,бих казала че и това за ограждане на кошарата не ти трябва,защото детето е много малко и не се върти,но ти си решаваш.Купи си за повиване поставка за кошарата-голямо удобство е,а и такова чаршафче отдолу с найлон за слагане под основния чаршаф.

# 4
  • Мнения: 3 205
Само да допълня нещо - вземи си малки хавлийки и подлоганчета.
Хавлийките вършат голяма работа за каквото се сетиш - слагала съм ги под главата на малкия, да не маже чаршафчето, като повърне, ползвах ги като попивателни, докато кърмех, да забършеш бебо набързо ако повърне или го миеш, а наблизо няма хавлия.
Подлоганчето е малка подложка с найлонче вътре, отгоре е памучна материя. Удобно е за повивалника; да го сложиш на леглото, ако сутрин вземаш бебо при теб да полежи с вас, също като опишка и оака двете хавлии след баня  (случва се и в на най-добрите бебета  Laughing ) да имаш на какво да го сложиш.
Полезно ще е да имаш още и стек хартиени носни кърпи, служат за всичко. Шампоан и сапун аз не съм позлвала, взех едно такова като душ-гел на Бюбхен. То се разтваря в самата вода за къпане и е много по-удобно, отколкото да сапунисваш бебето. Ако коритото не е анатомично, вземи възглавничка за корито - има едни във форма на животни, по средата няма пълнеж и там се слага главичката на бебо. Иначе бебето се плаши, защото е нестабилно.
За играчка ще те посъветвам да вземеш нещо малко, леко и меко, което да има дрънкалка вътре. На нас ни подариха много хубави играчки, но и много тежки за Иво и с повечето почна да играе чак след като мина 4-5 месеца.
А, комплекти за леглото вземете 2. Един е малко. Аз и досега слагам по едно памучно одеало под чаршафа, защото одеало се пере лесно, но дюшек - не. Та 2-3 памучни одеала за тая цел няма да са ви излишни.

# 5
  • София
  • Мнения: 3 064
Термометър за вода не ти трябва, играчки ще ти подарят, плюшени по-добре не слагай около бебето. Два комплекта пелени вършат работа за каквото се сетиш. Хавлийките е добре да са две. Няколко малки пешкирчета за бърсане на дупе след миене също са много полезни.

Дрешки - минимум, защото също ще ти подарят много. 4-5 бодита без или с къс ръкав, лято е, 1-2  леки памучни гащеризона...

п.п. Ако не си сигурна в преценката си и искаш да мериш Т на водата, върши работа обикновен спиртен термометър за въздух - за 0.75лв взех такъв от аптеката Peace, няма смисъл да даваш 5-6 лв!

# 6
  • Мнения: 285
Хайде и аз да кажа нещо:

Много необходимо и полезно за теб е да си купиш т. нар. "повивалник", тоест мястото където ще се преобличате и сменяте памперсите с бебо!!! Слага се върху легълцето и е почти на твоята височина, което е голямо облекчение за кръста на родилката.
 Поне 2 комплекта чаршафи, пелени-бархет и тензух също ще са ти от полза - когато къпем нашия бебок го повиваме с кърпата, но върху нея слагам тензух, който е много тънък и нежен за кожата на бебо и много добре попива водичката особено по гънките, а с бархета ходим на консултация и му застилам на кантара като го мерим - хем чистичко, хем мекичко!
Оглавник на този етап едва ли ще ти трябва а също и играки - новороденото едва ли ще се интересува от тях в началото, но за тях сама си прецени! В началото бебо няма да го потапяте във водата, а ще го поливате държейки го във въздуха, заради пъпчето, така че е добре да имаш малка хавлийка, която да сложиш върху пъпето да не се мокри. От дрешките - най добре според мен са бодитата за да не му се оголва кръстчето и ританки - леки и памучни или направо къси гащички с чорапки-нали ще сте лятно бебе! Не видях никой да ти е писал за биберон-залъгалка...... купи си поне два.......мноооого са полезни за утеха!!!
Абе, каквото и да купиш все ще е недостатъчно и мъжа ти ще трябва да отскача до магазина за нещо забравено! Поне при нас така беше- мъжа ми беше почти командирован всеки ден по няколко пъти до бебешките магазини....продавачките дори го познаваха!!!

Успех и леко раждане!

# 7
  • Мнения: 766
Аз да се запиша да след темата, че скоро и ние се спускаме на пазар  Rolling Eyes
Искам само и да попитам за дрешките - ме съветват да купувам бодита или гащеризончета с дълъг ръкав, което на мен ми се вижда странно за лятно бебе  newsm78

# 8
  • Мнения: 4 447
Ето ти и моя списък, ти прецени кога и какво да си купишSimple Smile

- шишета (съветвам да са на Чико, а не на авент)
- биберони за шишетата - физиологични на Чико
- залъгалки 2бр.- НУК
- плот за повиване
- нека коритцето ти е анатомично - много е удобно
- термометър за стая,както и за вода,вначалото доакто свикнеш да нагласяш водата ще ти е от полза,нашия вмомента не се позлава вече аз имам доверие на лакътя
- възглавничка за спане не ти трябва до 7-8м
вземи си възглавничка за спане на страни
*съветвам да си повдигнеш дюшека (надявам се е с кокос,аз нему махнах фабринчниянайлно,за дане слагам отонези подложки за повиване) от едната страна-както са вродилното легълцата на бебковците, докато станете на 2-3месеца
- пелени - тензухени поне 10 (слагай по една пеленка върху хавлийката,за да попиеш водата,задане търкаш бебето с грубата хавлия)
- хавлийки - две големи за къпане и две мънинки за миене на дупе
- кремче против подсичане - Бочко
- превари си около 250мл зехтин - на нас това количество ни стигна до 3м после не мазах със зехтин
- 2 спални комплекта са напълно достатъчни
- обиколника ... аз лично нямам и не виждам смисъл
- козметика за къмане на Джонсън с лавандула - успокоява преди сън
- нощна лапма - за да не се спъваш като ставаш нощем
- комплект за рязане на ноктенца
- четка и гребенче за коса
- мокри кърпички - Памперс
- памук- за почистване
- спирт 95градуса - за пъпчето
- стерилни марли - за всеки случай
- реванол - за всеки случай
- топоцин - прахче - за пъпчето
- играчки ще ви подарят, купи си една,две за рахат
- вземи си ЛИНОЛА ФЕТ - понякога бебчовците се белят след раждане да мажеш местата
- крем за зърна - против разраняване
- помпа за кърма
- лактогонен чай
- лактогонна хомеопатия - BAIRON - RICINUS COMMUNIS
- от лепенките за пъпче няма смисъл- разраняват кожичката на бебето
- памперси (препоръчвам HYGGIES)
- помпичка за носле + физиологичен разтвор - копмплект на Чико
- стерилизатор,ако си решила има на Бертони за по 20лв не отстъпват на Авент по нищо,но то сепозлва само 2-3м и без това
- уред за притопляне на вода, кърма
- Еспумизан - против колики - появявт се след 15-20 ден
- чайове на хип - мип за колики - не вижсдам смисъл,яж копър яко и ще има по-голям ефект,защото минава в кърмата
- ако ти ще си пазаруваш дрехите - памучни, летни и тънки, предимно с късо ръкавче, имай и с дълъг. Не навличай,че в тия жеги с претоплянето е много опасно
- одеалца - летни, нека да са поне 2
- въртележка за легло - даима нешо да свири и да се върти Simple Smile

изписах света. за друго не се сещам за сега,успех и леко раждане!

Последна редакция: чт, 17 май 2007, 13:43 от anche_mamche

# 9
  • Мнения: 6 029
чаршафи - 2 комплекта, 2 хавлийки,бодита, ританки - по 5 броя. не купувай сапун за 50 стотинки... точно от това не пести пари. какво значи безбожно скъпо? после да ти се обрине хубаво.... аз взех на бюбхен сапун - 4-5 лв. е... но според мен не трябва да се рискува.

# 10
  • Мнения: 873
аз съм купила досега минимума дрешки,защото наистина бързо ще ги израсте,а и са с дълъг ръкав,пък и ние ще сме лятно бебе(2 бодита,2 камизолки с предно загръщане,4 ританки,1 гащеризонче).хавлийка мисля да купя от тези,които са в комплект с кърпа и лигавник.имам едно поларено одеалце.компектите за леглото ще са ми 2.мисля да купя и подлоганче.бархетни пелени имам няколко.шишета и биберони имам 3бр.смятам следващите дрешки да са с късо ръкавче и панталонки.има и разни дреболийки-ч0рапчета,шапцици,ръкавички.остава и коплекта за изписване.от козметиката си мисля да взема шампоан за коса и тяло,лосион и крем за дупе.като марка-Нивея или Бочко.още не сме взели ваничка,но скоро и това ще стане.за къпането може би на първо време няма да ползваме,но мисля да взема шезлонгче за къпане или възглавничка-ще видим.дори да забравя нещо,ще разчитам на съпругът ми,който е доста в час с тези неща,а и имаме еднакъв вкус Simple Smile

# 11
  • там където ме зове сърцето!!!
  • Мнения: 2 092
-комплект чаршафи-обиколник,възглавница,долен и горен чаршаф.като може да вземем още един за смяна.
Два комплекта са ти нужни , възглавничка не ти трябва
-комплект за изписване и още по едни такива дрешки за смяна(ама какви са тия дрешки незнам) newsm78
3-4 бодита , къси чорапки , 1-2 тънки ританки или 3/4 гащички
-едно леко одеалце(дали да не купим 2?)-защото ще е лято-началото на юни,надявам се Smile
две одеяла или едно одеалце и трикотажна пелена (ще ти върши чудесна работа за  количката)
-някакви пелени-но колко броя незнам
два комплекта пелени ще са ти достатъчни
-корито за къпане
аз не харесвам анатомичните (със щерка ми ползвах такова), сега си взех обикновено
-термометър за вода
на мен не ми беше нужен  , но ако държиш си вземи
-и някакви играчки може би.... Sick за да не е празно легълцето
Може би от тези музикалните за  леглото , но пак е рано
Хавлийки две ще са ти нужни! Аз  от началото използвах шампоан -капвах 2-3 капки във водичката(ползвах  българския "Бебино")!Спирт и антисептична пудричка!Кремче за подсичане -"Бочко", " Бейби Тан", "Здраве"


# 12
  • Мнения: 1 733
По-добре вместо сапун вземи шампоан, който е за коса и за тяло. Не съм съгласна, че ако бебето няма коса, няма да ти трябва шампоан. Сапунът много изсушава бебешката кожа. Освен това сега продават гел за измиване, който всъщност е вид душ гел и е много по-подходящ от сапуна!

# 13
  • Мнения: 6 029
По-добре вместо сапун вземи шампоан, който е за коса и за тяло. Не съм съгласна, че ако бебето няма коса, няма да ти трябва шампоан. Сапунът много изсушава бебешката кожа. Освен това сега продават гел за измиване, който всъщност е вид душ гел и е много по-подходящ от сапуна!

аз за това и сапун и шампоан взех:)

# 14
  • София
  • Мнения: 672
И аз се записвам за темата. Ние почти всичко сме купили като за начало, но идейките на мамчетата са безценни.

Общи условия

Активация на акаунт