Има ли някой, който знае как изглежда млечницата по зърната?

  • 626
  • 5
  •   1
Отговори
  • Пловдив
  • Мнения: 1 672
Търся помощ от някой, който знае как изглежда млечницата по зърната.
От вчера ме боли едното зърно. Милех, че е от притискането на сутиена, но като се прибрах видях, че има нещо странно.
Едно бяло петънце около 1мм диаметър, като че ли е каналче и в него и около него е бяло. Изглежда така, все едно може да се изчопли, но не става.
При самото кърмене от тази гърда не мога да кажа, че има болка, но е едно странно усещането.
Беба си и е бял езика, но никъде другаде. То мяй си и става така от млякото. В понеделник питак педката и тя каза, че нейното по езика не е млечница.

Сега мажа гърдите с Дактарин, но....
А по принцип към какъв лекар трябва да се обърна?

# 1
  • До хладилника, който обичам
  • Мнения: 22 807
Може би става дума за milk blister - точно каналче с мляко, излезло на повърхността. Не го чопли.
Надали е млечница - млечницата по зърната се характеризира иначе, обичайно - с болка в гърдите и разраняване на зърната се изразява.

# 2
  • Пловдив
  • Мнения: 1 672
Мерси за отговора  Hug
но всъщност има болка когато се докосва до дрехите и сутиените, но сле някоя минута свиквам с нея.
А това как моха да го лекувам?

# 3
  • София, Младост 2
  • Мнения: 8 374
Ето тук има как се третира блистера, има и снимка да видиш дали наистина е това:
http://www.kellymom.com/bf/concerns/mom/nipplebleb.html

# 4
  • София
  • Мнения: 1 504
И аз имах такова, доста дразнеше при допир със сутиен...но като стисна с триста зора излизаше мляко, точно си приличаше на каналче с мляко...седя ми около 2 седмици като си менеше размера...мисля, че накрая бебка успя да го отвори и изцока...и си изчезна само....не съм се мазала с нищо...просто оставях зърното да изсъхне след кърмене....

# 5
  • Пловдив
  • Мнения: 1 672
Започнах да я слагам по-често на тази гърда... и когато е ред за другата първо почваме с болата, че в началото дърпа по-силно..
Сега май си смени цвета и стана жълтеникава точицата. Дано това д а е признак на изчезване Praynig

Общи условия

Активация на акаунт