Възпалени венци и афти

  • 7 363
  • 1
  •   1
Отговори
  • БУРГАС
  • Мнения: 503
Здравейте До
Дъщеря ми е на 1,3годинки в четвъртък ни сложиха ваксина за 3-те шарки и отделно аз и купих накрайника и пастата за зъби на дентонокс за миене на първи зъбки(имаме почти 16)и от петък до пониделник включително бяхме с 38градуса температура .Отидохме на доктор в неделя казаха силно възпалени венци страшно зачервени и афти се появиха и лош дъх.Мажа я с грамофорин и дактарин Вие какво бихте ме посъветвали до днес не виждам подобрение сигурно много го боли като види само мазилата и толкова силно плаче въздух не взема за колко време минава и от какво се получава.Благодаря Ви предварително.

# 1
  • Мнения: 5 760
Здравейте! Това е херпангина- първа среща с вируса на херпеса и за съжаление ще поддържа висока температура 3-4 дни. Антибиотик не е необходим. Действително афтите са много болезнени. Заболяването преминава окончателно след 7-8 дни. Най-проблемни са първите 4 дни. Давайте на детето течна храна- мляко, супичка и поддържайте добра хигиена на устата- чайче от лайка, но не ползвайте в този момент четка за зъби и паста. Ако е възможно с штифте за ушички леко тушерайте по-големите афти с Ваготил 1-2 пъти дневно за 2 дни. Това значително ще облекчи болката и ще скъси периода на острата фаза. Стига да Ви даде! newsm78 Давайте вит. С по 1 ампула от 2 мл. веднъж дневно и лекарства за температурата- Нурофен по 5 мл. на 6 часа. Въоръжете се с търпение. #Crazy

Общи условия

Активация на акаунт