за стерилизацията и гладенето

  • 1 364
  • 43
  •   1
Отговори
  • Мнения: 146
докога трябва да се стерилизират шишета и биберони на бебета, и докога се гладят дрешките?

# 1
  • Велико Търново
  • Мнения: 8 457
Аз,стерилизирах до към 6 месеца,а гладенето няма да го спирам,защото по принцип гладя всичко Peace

# 2
  • София - Младост 1А
  • Мнения: 2 384
за стерилизирането не мога нищо да кажа. Аз попарвах само шишето за вода, но моето дете вода не пиеше.
За гладенето - първият 1 месец гладих дрешките и от двете страни. След това ги гладех само от едната страна. И до сега си ги гладя, но защото не харесвам намачкани и надъвкани дрехи и ми е по приятно всичко да му да е изгладено.

# 3
  • в бяла къща с голямо дворче... след софийското околомръсно
  • Мнения: 908
Все още стерилизирам, но от седмица - две си позволявам да давам чат - пат от шише, което само съм излима. Не е от мързел, защото да си призная повечко ме мързи да мия шишетата, отколкото да ги редя в стерилизатора, а просто защото мисля, че чак пък толкова стерилна среда не е особено добре.
С гладенето продължавам и мисля, че докато не порасне на възраст, в която сам ще може да хване ютията - все ще си гладя. Някак си мърляв ми изглежда негладен. Дрехите седят като стари, а аз обичам да си го кипря дребосъка.

# 4
  • Мнения: 2 677
Не съм стерилизирала. Гладех само в самото начало, тъй като дрешките съхнеха на двора.

# 5
  • Мнения: 2 039
Не стерилизирам от 5 месец,а гладенето го правя от естетическа гледна точка(суша в сушилня) Peace

# 6
  • вече в собствен дом
  • Мнения: 1 088
Все още стерилизирам. Мисля поне до годинката да го правя. За гладенето- гладех абсолютно всичко първите 5 месеца.Сега гладя само връхните дрехи , които се мачкат. Peace

# 7
  • Мнения: 274
Ще стерилизирам още поне 3-4 месеца.
За гладенето идва да ми помага една жена, така че не мисля изобщо да го спирам.

# 8
  • Мнения: 200
аз не съм стерилизирала, а само заливах измитите шишета във вряла вода. Гладя все още - по - добре изглеждат дрешките.

# 9
  • София
  • Мнения: 1 368
Все още гладя и стерилизирам и по специално шише в което съм слагала АМ(от млякото се въдят ужасни бактерии).

# 10
  • Варна
  • Мнения: 2 942
Не стерилизирам, гладя, за да не е мърляв Peace

# 11
  • Бургас
  • Мнения: 10 810
Стерилизирах до края на 6я месец,а за гладенето-не мисля да го спирам/понякога се случва само връхните дрехи/.

# 12
  • Бургас
  • Мнения: 1 787
Стирилизирах до 6 месеца всеки ден.След това 1 месец веднъж в седмицата.После го оставих да си създава имунитет. Laughing
За гладенето мога да кажа,че това е едно от най-омразните ми дом.задължения и гладех до към 3-ия месец всичко.Сега само дрешките за излизане. Embarassed

# 13
  • Мнения: 71
Стерилизирах до 5 месеца  за гладенето малко повече понеже бебчо е с чувствителна кожа и няма как.

# 14
  • Бургас
  • Мнения: 2 350
Спрях да гладя, когато Петър стана на 2 месеца - постепенно, първо гладех всичко, после само бельото, след това спрях да гладя......е от време на време гладя, но го правя от естетическа гледна точка, а не за стерилност.
А шишета и помпа все още стерилизирам, цедя се и ми се струва, че така е редно.

Общи условия

Активация на акаунт