Притеснено ли ви е при полет със самолет?

  • 5 517
  • 54
  •   1
Отговори
Здравейте,на всички предстоящи им полет Shockedпритеснени ли сте при полет със самолет,как се справяте с това ooooh!аз тръгвам на 03.06.и от сега ми е страшно напрегнато с дете съм на 1г10месеца близо за 1ви път щте летя сама Rolling Eyesс детето,до сега все имах някои познат придрубител,но....и изобщто притеснено ли ви е  дни преди да трагнете??

# 1
  • Мнения: 3 880
Преди всяко пътуване ми е леко притеснено, и с кола да пътувам пак ми е притеснено. Аz Ще летя на 6.06. сама с детето, но гледам да не си пускам много притеснения, каквото такова. Миналото лято пак летяхме веднъж сами, но наШия полет е кратък (неzнам твоят колко е). ДъЩеря ми е много впечатлена от самолетите и всичко в тях, че докато направи всички неЩа (ядене, пиене, игра с подаръците, гледане на филмче) и хоп станало време да слиzаме, даже zа спане не й остава време. Не се притеснявай и не го мисли много, всичко Ще е ОК.  Simple Smile

# 2
  • Мнения: 2 907
На мен ми е меко казано притеснено. Аз месец преди да летя сънувам кошмари, халюцинирам, живея като за последно. Винаги се сбогувам с всички и се напивам до припадък, така че да не осъзная какво става в случай на експлозия...
Мисля никога да не качвам детето си на самолет. Аз самата вече избягвам да летя защото това ми скъсява живота, но да се кача със семейството ми, не. Ще бъхтим 2000км с кола това лято  Confused

# 3
  • Мнения: 6 167
аз летя от много години иникога не съм изпитвала страх.
но преди 1-2г започнаха тези притеснения, да.
изглежда, че колкото повече има да губи един човек, толкова повече е податлив
на такива страхове. кофти, но не съм се отказала да летя,  успявам да овладея
състоянието и сигурно и не ми личи.

# 4
  • Мнения: 3 880
Мисля никога да не качвам детето си на самолет.

Мистик, не прехвърляй собствените си фобии на детето си, само Ще му усложниШ живота Wink Щото и на него няма да му се раzмине хвърченето като порастне, колкото и да го паzиШ сега.
Майка ми, като теб, цял живот с такъв страх е говорела zа самолетите, че аz поне до 13_14 годиШна въzраст ги мислех zа най_страШното неЩо иzобЩо Wink По някое време се светнах, че майката не винаги била съвсем права  Mr. Green Но първите няколко летенета ми струваха много вътреШна борба и усилия, точно zаради нейния страх, (да и се неначудиШ пък и на нея, zаЩо я е страх след като никога не се е качвала на това чудо на техниката, ама на ooooh! Laughing).
Децата усеЩат страховете на родителите си и ги копират, така че дръж се мъжки пред МиШката на тема самолети Laughing
Мен пък от дълго пътуване с кола повече ме е страх ooooh!

# 5
  • Мнения: 106
Аз до сега не съм летяла и се надявам да не ми се налага.
Винаги ми е притеснено. Особедно ако мои близки трябва да летят. Ама то и по друг начин да пътуват, ако е дълъг път все си ми е притеснено.
Когато обаче сме цялото семейство нямам никакви притеснения.
Аз съм на принципа каквото и да става само да сме заедно.
Радвам се че живеем в Германия и можем да пътуваме до България с колата.
Не знам как щях да го преживея ако бяхме в Щатите и самолета беше единствената алтернатива.

# 6
  • Мнения: 6 167
аз исках да добавя, .. за нашите страхове..., че това, че човек е физически на земята не го прави обезопасен.
вероятността нещо да се случи във въздуха клони към нищото, докато вероятността от инцидент на земята
е в много пъти по-висок.
повтарям си го като мантра, при качване в самолет  Laughing
много  по-страшно място ми се струва  автострадата, на която всички летят, като луди.
да не забравяме и доволното количество шофьори на тир ( някои четящи вестник, докато шофират, други гледкат тв), които заемат на моменти 2 ленти и ситуацията реално се променя във всеки момент.
мистик, не целя да те  откажа от пътуването с кола

# 7
  • Мнения: 3 423
Не. Много повече ме е шубе
да пътувам с кола. Поради
тази причина нямам и книжка.
Не се притеснявай за летенето.
Вземи си дъвка за при излитане.
Ще ти помогнат хората за багажа
и бебето. Няма страшно. Толкова
е прекрасно да летиш със самолет!

# 8
страх ме е с определени компании и с малки самолет4ета  Rolling Eyes

# 9
  • Мнения: 2 907
Биба, ти си права. Аз имах предвид за сега. Не бих качила бебето ми на самолет. Иначе като порасне не мисля да и забранявам какъв транспорт да ползва, колкото и да ме е страх от тези машини. Аз имам по-скоро фобия. Не ме е страх да умра, а изпитвам ужас да умра по този начин. Понимаеш?  Grinning

# 10
  • Мнения: 5 475
аз летя от много години и никога не съм изпитвала страх.

 И аз съм така,в крайна сметка нищо не зависи от теб. Peace
Както си вървиш по улицата също може да ти се случи нещо. Rolling Eyes
Никой не ти дава гаранции. Peace

# 11
  • Мнения: 4 700
Не ме е страх. Много повече се притеснявам, когато майка ми тръгне да идва с автобус. 30часа я мисля. Естествено иzбягвам да летя със съмнителни авиокомпании. Не се притесявай, че си с детето. Екипажът най често е много услужлив и винаги помага.   bouquet

Лек полет.

Последна редакция: ср, 16 май 2007, 18:43 от mipetrova

# 12
Лятото летяхме до Сицилия _ последните 3 реда бяха заети от затворници и паза4ите им .... малко некомфорно ми беШе ... спомних си вси4ки екШъни на тази тема  Whistling

# 13
  • Мнения: 3 423
страх ме е с определени компании и с малки самолет4ета  Rolling Eyes

Летяла съм от Лесото до ЮАР
с някво мижаво самолетче, да
ви кажа, че и това си има своята
романтика. Земята се вижда отблизо.
Прекрасно е! Компанията беше на ЮАР.
Вътре бяхме 8 души.

# 14
  • Мнения: 3 461
Летя непрекъснато и то на големи разстояния, понякога по 10 часа. Децата ми пътуват по-често със самолет отколкото се возят на такси. Laughing Не изпитвам никакъв страх или неразположение, чувствам се като у дома си, децата също, може би поради опита, който са натрупали. преди всяко излитане  се прекръствам и си казвам: Господ напред и ние след него, този ритуал си го спазвам дори да летя и със Саудиа Еър.

Общи условия

Активация на акаунт