Малко кърма в лявата гърда

  • 467
  • 5
  •   1
Отговори
# 1
  • Мнения: 9
Като бебе съм оперирана от мастит на лявата гърда и сега почти нямам кърма в тази гърда (може и да няма връзка с операцията).Като кърмя от лявата гърда трябва да дохранвам и от дясната, така се получава, че на всяко ядене участва дясната гърда и понякога не достига кърма, защото сме на поискване и има периоди в които бебо иска да яде през 1.5-2 часа и така ми се разраняват зърната.
Аз искам много да кърмя бебо, но не знам, как да се справя с проблема, ако някой може да помогне със съвет.

# 2
  • София
  • Мнения: 1 056
Милата, трогна ме.
Минавам на въпроса-това, че иска по-често да суче е нормално, така се увеличава лактацията. Продължавай в същия дух, давай да суче и от двете гърди на всяко кърмене, аз така правя все още с моя син. Имах подобен проблем /не точно същия/ - едната ми гърда е по-малка от другата /да не говорим че като цяло са мънички и двете/ и на Мъри също никога не му стигаше само тя. Но винаги предлагай и двете, като ги редуваш - на едно кърмене първо лявата, после дясната, на следващото кърмене първо дясната, после лявата. Дори да я усещаш празна едната пак я давай - кърма се образува и в процеса на кърмене.
За болките и раничките не знам какво да ти кажа - провери дали поставяш бебето правилно, дали отваря хубаво устичка и дали захапва дълбоко гърдата.
Пробвай и различни пози.
Не си мий зърната преди и след сукане, няма нужда - просто остави да ти засъхват на стайна темп. зърната като си ги намазала с кърма/тя е стерилна/.Ако имаш тежки рагади използвай крем някакъв, има всевъзможни марки и видове. През тези болки преминават почти всички, аз бях с болки /дори и след като ми зараснаха раничките края на първия месец/ чак до края на втория месец.
Не се отказвай, ако имаш желание да кърмиш, удовлетворението после е многократно по-голямо от "малко болки известно време". Пиша го в кавички, защото си спомням, че болката беше голяяяма, чак притропвах с крак като засучеше Мъри. Но послееее...голям кеф те чака.
Ако продължаваш да даваш на поискване, дори и през половин час понякога, мисля, че проблеми няма да имаш с лактацията.
Дано при теб болките минат по-бързо отколкоот на мен!
А дали му стига кърмата на бебето ще разбереш по силния рев. Ако суче често, но е спокойно между кърменията, то значи всичко е наред.
Стискам палци!

# 3
  • Монреал
  • Мнения: 84
Предлагай и двете гърди на едно хранене, сменяй ги многократно докато бебо сам се пусне и не желае да суче повече. Спокойно можеш да кърмиш и само с дясната гърда, ако има някаква физиологична причина в лявата да не се увеличава кърмата според нуждите на бебчето.
При нас ситуацията беше подобна, вече около 2 месеца даже и нощем не предлагам "непроизводителната" (единственият начин Юлия да суче от нея) и кърмя само с едната Simple Smile

# 4
  • Мнения: 9
Много ви благодаря  Hug
А да се цедя ли?

# 5
  • София
  • Мнения: 1 056
Цеди се ако имаш нужда.
Аз цедя доста рядко, щото нали ти казах, че са ми малки гърдите и Мъри си изпиваше всичко. Цедила съм само когато той по някаква причина не е сукал по-дълго и гърдите са били препълнени /твърди/.
Ако въпроса ти е да доизцеждаш ли това, което той не е изсукал - аз не съм го правила.

Общи условия

Активация на акаунт