По колко чифта обувки на сезон купувате ?

  • 4 562
  • 113
  •   1
Отговори
  • Мнения: 4 668
Питането ми е провокирано от факта , че нещо все не уцелвам правилната бройка  Rolling Eyes
В смисъл - как е по - добре ? Да има чифт сандали примерно и когато станат малки или нещо друго им се случи да му купя други или да купя 2-3 чифта , за да ги редуваме ?

Ето сега съм му взела едни сандали + още едни други , които са по - скоро като за плаж - такива с гумена подметка и от неопрен ... и се чудя трябва ли да има поне още едни ?
Обичам да има повече обувки , но ми се струва безмислено , защото бързо му стават малки така само ги купувам , а не се износват ...

Ще се радвам да чуя други мнения  Hug
Моля темата да не се превръща в надскачане кой колко чифта е купил и каква марка ... Не това е целта ми  Sick Питам кой вариант смятате за по - удачен ?

Благодаря   bouquet

# 1
  • София
  • Мнения: 4 866
Габа в момента има:
- маратонки
- кецове (ей такива: http://www.atrakcion.com/images/tcmb2/obarbl1.jpg)
- гуменки (2 чифта, едните ползва като пантофи в детската градина, но през ваканцията ще преминат за "външна" употреба)
- сандали

Мисля да й купя и още едни сандали от този тип: http://redrockbg.com/site/modules/myalbum/photos/thumbs/57.gif

Предстои дълго лято, а краката й не растат толкова бързо и без проблем износва обувките по цял сезон. Освен това при момичетата има и съобразяване с цветовете: не може всичко да е все в неутрални цветове и си трябват обувки както за розовите, така и за червените дрехи.

За лятото смятам, че е задължително освен сандали, детето да има и гуменки или най-малкото сандалите да са такива, че пръстите да са добре защитени отпред. Нали сега е сезонът на ритането на топки...

# 2
  • Мнения: 4 668
Имаме маратонки , 2 чифта ... ама тях ги броя към другият сезон / пролет - есен / , така или иначе не е проблем да ги носи и тях ... + едни "официални " сандали + едни плажни сандали ...

Тези за в къщи , също не ги броя ...

Оффф ... малко е глупаво , ама наистина искам да се ориентирам другите майки по колко купуват ...

# 3
  • Варна
  • Мнения: 4 295
Купувам по 2 чифта за сезон.Едните по-евтинки за игра около блока и другите по-така за разходки. Wink

# 4
  • Мнения: 442
и аз като вас - едни по-официални сандали / като за рокличка/, едни други - повече за игра, и /поне/ едни гуменки.

# 5
  • Мнения: 2 567
Аз купувам по 2-3 чифта на сезон. Лятото и есента и по 4 чифта съм купувала.
При нас е така, защото освен, че цветово трябва да се вързват с дрехите и  Simple Smile и  бързо ги къса поради начина си на ходене.
Така, че нямам голям избор.

# 6
  • София
  • Мнения: 7 242
И ние по 2 - 3 чифта. В момента "въртим" 3 чифта маратонки /едните обаче вече са доста амортизирани и се ползват само за тенис и туризъм /, 1 чифт кецове, 2 чифта сандали /едните по-официални, другите - ежедневни/.

# 7
  • София
  • Мнения: 1 345
Леле мацки мислех,че аз нещо не съм в час с толко обувки а то си било нормално като се замислиш. Имаме едни отворени сандали на пръстите и едни затворени да рита с тях, има маратонки и гуменки и едни затворени обувки за всеки случай при дъжд Embarassed

# 8
  • София
  • Мнения: 659
 Аз засега съм купувала само по един чифт за сезон, но Ники беше малък. Сега като захвърлихме ботушите купих едни спортни обувки и преди около две седмици взех и сандалки . Мисля, че засега са достатъчни, но ако се наложи ще купя още. Аз лично съм на мнение, че е по-добре да има по-малко обувки, но за сметка на това по-качествени.

# 9
  • Мнения: 315
2 бр. сандали
2 бр. маратонки
3 бр.джапанки
по един чифт за вкъщи и по един за градината

# 10
  • Мнения: 1 426
Колкото се наложи - значи, задължително едни, подходящи за сезона + чифт от тип гуменки. Ако едните се скъсат насред сезона, купуваме други, което се и случвало доста често.

# 11
  • Мнения: 4 406
2 чифта сандали, 1 джапанки засега. вероятно ще са му малки след 1 месец...
наесен ще трябват гуменки, домашни пантофи, затворени обувки, ботуши... ужас!

# 12
  • Мнения: 14 654
По един чифт от вид обувки. Едни маратонки, едни затворени сандали и ще му купя едни бразилски джапанки с лепенка за най-горещите дни. Гуменки също трябва да купя един чифт.

# 13
  • Мнения: 2 700
Купувам по 2-3 чифта, но в оборот са поне по 5-6 (имам предвид още ставащи от предходен сезон) - маратонки, гуменки, обувки, сандали (поне 2 чифта), еспадрили +  джапанки и чехли за вкъщи.
Действително, обаче, има значение полът на детето, пък и годините. Малките деца сякаш късаш и развалят по-малко от големите.

# 14
  • При хората, които обичам
  • Мнения: 3 192
По два чифта сандали имат и двете. И едно такова - нито обувка, нито сандал - на дупки. И маратонки. И чехли. Всичкото това умножено по две ooooh!

Не ги оставям с по един чифт сандали. Имам горчивия опит от каката, която много къса. А е с тесен и дълъг крак и много трудно и намирам сандали. Затова купувам по два чифта - един в началото на сезона, а другия - когато ми падне възможност, може и след 10 дни да е.

Общи условия

Активация на акаунт