Отговори
  • Мнения: 368
Накратко имам няколко въпроса.
Какво знаете за т. нар. изследване "магнитен резонанс"?
Имате ли информация за болница "Св. Иван Рилски" в София и по-точно за екипа на проф. Бусарски и каква е тя?
Има ли някой информация как протича операция при която се отстраняват метални пластини, поставени на гръбначния стълб?
Какво знаете за лечение на увредени нерви при счупване на гръбначния стълб?
Как действа присаждането на стволови клетки при такъв вид увреждане?
Такава и въобще всякакаква информация относно рехабилитация след счупване на гръбнака ще е от голяма полза за мен и мои много близки роднини. Благодаря на всички, които ще се включат в темата предварително от сърце!  bouquet

# 1
  • Мнения: 130
Много сложни и изискващи високи компетенции въпроси. Миличка, като чуя гръбначен стълб направо доста настръхвам. Дано се намерят специалисти във форума...Желая успех!

# 2
  • Мнения: 2 673
ЯМР се прави във ВМА.
ОТЛИЧНИ СПЕЦИАЛИСТИ, НАЙ-МОДЕРНА АПАРАТУРА!
Консултирайте го там.
Нямам инфо за проф. Бусарски.
За стволовите клетки незнам да има такава практика у нас.

# 3
  • София
  • Мнения: 896
http://www.neurovita.ru/
Ето тук можеш да опишеш случая и да получиш отговор на въпросите си.
Успех

# 4
  • Мнения: 368
Благодаря на всички ви, които взехте отношение по темата!  bouquet
Знам, че въпросите са специфични, но реших да потърся мнение и във форума.
Съжалявам, ако съм предизвикала негативни изживявания. Аз умишлено не споменах подробности. Всеки знае колко е трагично да се случи такова нещо. Аз вярвам, че има "светлина в тунела"! Praynig Но моите близки преживяха много страдания и им трябва съвет особено сега и аз реших, че всяко мнение е от полза. Става въпрос за мъж на 36 години, баща на 13 годишен син. Пиша това, защото имам също съобщение на "лични"и ми е зададен такъв въпрос по повод това, че и годините са от значение.
Моля отново, ако някой има каквато и да е информация по темата да я сподели! Praynig

# 5
  • Мнения: 368
http://www.neurovita.ru/
Ето тук можеш да опишеш случая и да получиш отговор на въпросите си.
Успех
Нужна ми е помощ с руския. Sad При четене на обикновен текст разбирам доста добре, но за специфична медицинска терминология не се "класирам". А също и не умея да се изразявам и пиша така добре, че мен да ме разберат.  Embarassed Учила съм го от 3-ти до 7-ми клас и до там. Определено ми липсва речник и граматика.  Embarassed Ако някой може да помогне, ще съм безкрайно благодарна.  Hug

# 6
  • В Сънландия
  • Мнения: 1 445
Бих могла да се включа относно рехабилитацията.Вторият ми баща имаше гръбначен стълб пречупен от ракови клетки(имаше рак на пикочният мехур с разсейки в костите, които разсейки пречупват гръбнака му).Нямаше усещания от кръста надолу.Колкото и грубо да звучи, започна да бие краката си с гумен маркуч.Имаше 100% безчувственост, която след около 2 месеца падна на 87%.Продължи с маркуча.Междувременно играеше йога.Две години след фаталната лекарска диагноза, взе златен медал за българия по йога.Възстановяването му продължава и до момента(4 година) и чувствителността му е възстановена до около 87%.
Според мен йогата е идеален вариант.
Желая Ви успех!  bouquet

# 7
  • Мнения: 368
Бих могла да се включа относно рехабилитацията.Вторият ми баща имаше гръбначен стълб пречупен от ракови клетки(имаше рак на пикочният мехур с разсейки в костите, които разсейки пречупват гръбнака му).Нямаше усещания от кръста надолу.Колкото и грубо да звучи, започна да бие краката си с гумен маркуч.Имаше 100% безчувственост, която след около 2 месеца падна на 87%.Продължи с маркуча.Междувременно играеше йога.Две години след фаталната лекарска диагноза, взе златен медал за българия по йога.Възстановяването му продължава и до момента(4 година) и чувствителността му е възстановена до около 87%.
Според мен йогата е идеален вариант.
Желая Ви успех!  bouquet
Той как се е насочил към йога? Лекари ли са му я препоръчали или просто сам е решил, че тя помага при такива увреждания?
Всички лекари засега казват, че отнема много време такова увреждане на нервите. При моя роднина също има голям напредък, но има функции при ходенето, но има други функции, които са увредени и вече 3 години са на почти същото положение... Cry
Днес разбрах, че е седнал за пръв път от злополуката зад волана да покара малко колата. Радвал се е като малко дете.
Благодаря за пожеланията! Успех и от мен на всички с подобен проблем! Praynig

# 8
  • В Сънландия
  • Мнения: 1 445
EtkaВсъщност ако трябва буквално да цитирам лекарските предписания, те бяха "Пиши си завещанието, две три седмици максимум живот.По никакъв начин не можем да помогнем".Беше ужасяващо Sick
Майка ми издири разни народни лечители и тн. и започна да го лекува светкавично с билки, а междувременно не му позволи да се залежава.Въпреки огромните усилия движение нон стоп - виждала съм как седнал в инвалидната количка мете стаята с метла.Всъщност нямам и представа от къде се появи идеята за йога - предполагам, че майка ми се е свързала с разни хора занимаващи се с рехабилитация и тн., нетрадиционалисти и не знам още какви, обаче помогна много.Вторият ми баща всъщност се е занимавал преди години с йога,обаче някъкви дреболии.
Сега обаче, дори като се събуди сутрин започва да си играе упражненията, още преди да си измие лицето.Всъщност очаква се до година да хвърли бастуните, с които си помага при движение.
Интересното в случая е, че преди около 6 месеца си направи изследвания в Барселона където са му потвърдили, че няма и следа от рак, а гръбнака му няма и следа да е бил пречупен.Тук потвърждение на пречупеният гръбнак имаше от две болници,едната военна болница...
Мисля, че до голяма степен йогата спомогна за възстановяването му.
Желая успех и на Вашият роднина.

# 9
  • Burgas, Bulgaria
  • Мнения: 3 532
аз се включвам сато човек обиколил всички неврохирурзи в България и с 18 ЯМР-са и почти толкова скенера.Както по-горе са ти писали във ВМА са най-добрите специалисти на ЯМР
на мен ми поставиха диагноза-Феномен на гръбначния мозък свързан със сърдечната дейност след като сто човека неуспяха.
Доцент ли е или Професор Брусарски-честно и искрено ти казвам че аз от този човек не съм доволна въпреки че го водят като най-добрия в България.Плюс това там искат мнооогоооо парички а не се знае точно той ли ще направи операцията-на мен не се хванаха ангиография на гръбнака да ми направят #Crazy

Мога да ти препоръчан човека благодарение на когото отново вървя и нямам почти никакви проблеми.Доцент Гергелчев преди е работил във ВМА а отдавна е в СВ.Анна завеждащ на клиниката по Неврохирургия-невероятен човек който се бори до край и не дава напразни надежди.Цял живот ще съм му благодарна че ме вдигна на кръка.ако мога да помогна с още нещо пиши.

# 10
  • Мнения: 128
Моя приятелка си счупи гръбнака при катастрофа преди 4 години. Две от тях прекара в безполезно обикаляне на всички възможни лекари в България и безрезултатни операции и най-накрая се реши да опита в тази клиника "Неуровита" в Москва. От вече две години и правят трансфузии на стволови клетки там и към днешна дата стои изправена и прави по няколко крачки сама. Лекарите са на мнение, че сега всичко вече е въпрос на рехабилитация и психика.
Разбира се става въпрос за много пари които трябва да се съберат за кратко време тъй като мускулите на краката атрофират и с времето става все по-трудно.
За информация приятелката ми е на 32 години.
Пожелавам на твоя приятел и семейството му много сили и кураж защото борбата е наистина жестока.

# 11
  • Мнения: 368
В понеделник моят батко го приемат в болница, за да му направят операцията за махането на металните пластини от гръбнака, защото без тяхното отстраняване не е възможен ЯМР. Стискайте палци!  Praynig
Явно ВМА е най-доброто място по вашите думи. Може би това е следващото място, което ще посети. Пратих темата по ел. поща до него. Благодаря на всички вас от сърце!  bouquet

# 12
  • Мнения: 2 641
дано всички с подобен проблем се оправят  Praynig
аз нямам счупване на гръбнака, но при една катастрофа - един пиян турчин ни удари отзад с над 200 км/ч - си изкълчих врата доста лошо. 2 месеца бях с една мека яка, която беше с картон де, та си беше бая твърда. но мисълта ми е че след това години ме боля, щом времето се застуди веднага ставаше блок на ударения нерв и неможех да си мръдна главата от болка. ходих на физиотерапия, нагревки, но най ми помогна масажа, упражненията и спортните танци. макар че спортните танци са едно огромно натоварване за прешлените на врата аз ги продължих, но не го препоръчвам на хората с счупени прешлени. най добре е наистина йога - бавни разтегателни упражнения които се съчетават с философията на йогата като учение. мисля че желанието да се преодолее проблема е също решаващ фактор за оздравяването.

Общи условия

Активация на акаунт