Имат ли си село децата ви?

  • 4 701
  • 127
  •   1
Отговори

Анкета

Имат ли си село децата ви? А вие имахте ли,когато бяхте малки?

Опции:

  • Мнения: 11 607
Идва ваканция! Голяма! Лятна! Някой от родителите ще прибегнат до баби и дядовци...Други ще копнеят за времетата си,когато са ходили те,а сега децата им нямат такова местенце....

Та...имахте ли вие село? Ходихте ли там с удоволствие? Какви спомени имам аз.......

Сега децата ви знаят ли какво  е това да имаш село? Обичат ли да бъдат селянчета и да играят на воля там?

Дори и това село да е ваша вила и да няма там баба и дядо????

Въобще знаят ли децата ви какво означава живот без ограниченията на града?

Аз имах село, сега и нашите имат вила в едно село,че децата ми известно време ще бъдат там....Така че за мен е първа опция....

# 1
  • Мнения: 5 468
За мое най-голямо съжаление, детето ми няма да си има село. Всички баби и дядовци починаха..., дори и майка ми ми погоди такъв номер Cry, но и тя живееше в град.
Имам свекърва, която също живее в град, малък, но град, близо до София..., но какво от това? Не е същото.
Другата година, през лятната й ваканция, мога да я изпратя там, ако всички сме още в този състав - живи и здрави.

Пожелавам весела и незабравима ваканция на всички!

# 2
  • София
  • Мнения: 4 865
Мама си продаде апартамента в София и си купи къща в едно село на стотина километра от нас. На децата им предстои да прекарат там второто си лято. Детето на една приятелка също отново ще прекара ваканцията си с тях.

Завиждам им. Лятото им е като онези, които помня (макар че моите баба и дядо живееха в малък град): игра до среднощ, светулки и щурци, топли кифли следобед, тичане из улиците заедно с тайфата, събуждане с аромат на роса и палачинки....

Благодаря ти, мамо!

Някой да иска да си прати детето заедно с моите? Wink

# 3
  • usa
  • Мнения: 2 113
Мама си продаде апартамента в София и си купи къща в едно село на стотина километра от нас. На децата им предстои да прекарат там второто си лято. Детето на една приятелка също отново ще прекара ваканцията си с тях.

Завиждам им. Лятото им е като онези, които помня (макар че моите баба и дядо живееха в малък град): игра до среднощ, светулки и щурци, топли кифли следобед, тичане из улиците заедно с тайфата, събуждане с аромат на роса и палачинки....

Благодаря ти, мамо!

Някой да иска да си прати детето заедно с моите? Wink

аз! може ли поне двете големите?

# 4
  • Мнения: 3 491
Нашите тук са на село  Grinning. Миналата година в България имаха шанса да опитат малко градско лято, и бяха доволни.   Simple Smile Отскочиха и до селото на моите родители, но там е пълна скука, едва избутаха два часа, до следващия автобус. 

# 5
  • Sofiа
  • Мнения: 3 239
Имах си село като малка, но не обичах да ходя там - градско чедо съм аз Mr. Green
За Боби сега има даже 3 селски къщи и той обожава да ходи там. Майка ми от сега ме навива да и го дам за 1 месец през лятото Grinning

# 6
  • Мнения: 2 731
Не няма село -изобщо няма къде да подиша чист въздух милото Rolling Eyes

# 7
  • Мнения: 25 441
Имах селски лета, да. Бяха много вълнуващи до момента, в който баба ми започна да ми намира работа по двора. Оказа се, че с мотиката нещо не се долюбваме и големите ми гостувания бяха дотам.  Mr. Green
Сега, благодарение на майка ми, която след като се пенсионира, реши да живее на село, синът ми също има тази възможност. Прекарва почти цялото лято там и е много щастлив. Селото е голямо, има много деца, със сигурност повече, отколкото остават тук, в града. Има си и много приятели, с които играят, ходят за риба, на плаж... А откакто в селото прекараха интернет, вече съвсем не му се прибира в града.  Laughing

# 8
  • Мнения: 3 740
И моите родители, да са ми живи и здрави, се изСЕЛиха в къща с двор. Децата много обичат да ходят там - няма като бабините череши, домати, праскови, кайсии... Купонът е превелик, защото като се занесат моите 4 и на брат ми 2 - става яка група, даже не се сещат да си търсят компания из селото. Майка ми им прави график - чистят си, готвят си, в градината помагат с охотата на как'Сийка (от мен са го наследили Mr. Green) - направо са си като пионерски лагер. Понякога спят на покрива на гаража - наричат го "Хелиополис" - и са безкрайно трогателни в шетнята около подреждането - малките отвътре, да не се изтъркулят - и в дългите разговори, сгушени под завивките, със звездното небе над тях... Щастлива съм, че имат такова детство.
Интернет нямат там - и слава богу. ooooh!

# 9
  • Мнения: 3 622
Аз имах баба и дядо на село и там съм искарала най - хубавите си летни ваканции. Майка ми и баща ми си купиха преди 5 години къща в близко село, но ходят само за почивните дни - все още не са пенсионери. Синът ми е винаги с тях, когато ходят. Много му харесва там, а и баща ми му е направил разни кътове за игра.  Laughing

# 10
  • Мнения: 1 426
За голямо мое съжаление - не. И родителите ми, и свекърва ми си имат град, но село - не.

# 11
  • Мнения: 14 892
Имаме къща на село. Всяко лято прекарваме там /аз и децата/. Чувстват се прекрасно. Имат възможност по цял ден да са свободни.  Телевизия и комп. игри са на много заден план, макар че ги има .

# 12
  • Мнения: 76
За голямо мое съжаление - не. И родителите ми, и свекърва ми си имат град, но село - не.
Когато бях малка и моите родители си нямаха село, но тогава и града вършеше работа. Цяло лято бях при баба и такава игра падаше - до тъмно  Grinning

# 13
  • Мнения: 5 525
Ами ние имаме вила, пак е на село но не се живее постоянно там. И аз и децата ми ходиме когато сме във ваканция и събота и неделя. Но не е като да ги изпратя за цяло лято там. И ми е много   Sad. Надявам се тази година майка ми и баща ми да прекарат отпуските си там и да вземат и децата , че иначе цяло лято трябва да ходят в някоя дежурна градина.

# 14
  • Мнения: 5 362
Не.Нито аз съм имала,нито тя ще има.Всички роднини са ни в градове.

Общи условия

Активация на акаунт