Магазини с намалени маркови дрехи

  • 4 214
  • 18
  •   1
Отговори
  • Мнения: 1 236
Мацки,помагайте!Къде в София има такива магазини?Сещам се за един на "6-ти септември" и един до Съдебната палата.Тия дни съм по4ивка и ще имам време да пообикалям,иска ми се нещо хубавко и по-евтини4ко да си взема.Ако някой знае и магазини с намалени маркови дрешки с дефекти да казва също:)Благодаря ви предварително

# 1
  • Мнения: 13 512
имаше преди време тема за аутлетите- потърси я. Имаше много магазини изредени в София.

# 2
  • София
  • Мнения: 1 434
На Мекс аутлета е на Стамболийски, на Адидас - на Околовръстното, на Мис 60  - в една пресечка на бул. България ( нещо ми бяга името на улицата), в Дружба има на Саламандър ( но според мен разлика в цените почти няма), за Зара сигурно си знаеш Simple Smile

# 3
  • в ябълковата градина
  • Мнения: 1 706
Какви маркови дрехи??
Това са малко по-качествени ментета от Турция.
Аз лично предпочитам да изчакам намаленията и да си дам парите поне на тези, които плащат данъци.

Защото тези магазини са черни каси и перачници на пари. А аз съм леко принципна, хихи.

Последна редакция: ср, 16 май 2007, 09:47 от Грушенка

# 4
  • София
  • Мнения: 1 434
Какви маркови дрехи??
Това са малко по-качествени ментета от Турция.
Аз лично предпочитам да изчакам намаленията и да си дама парите поне на тези, които плащат данъци.

Защото тези магазини са черни каси и перачници на пари. А аз съм леко принципна, хихи.


Аз мислех , че става въпрос за Аутлети - там не са ментета , а намалени колекции от минал сезон. А дали са от Турция - нали се сещаш, че вече всички световни марки шият в Турция, Китай, България, Румъния , Украйна....

# 5
  • София
  • Мнения: 2 060
Имаше един репортаж скоро (преди ден-два) по телевизията, който навеждаше на мисълта, че тези аутлети не са съвсем редовни. Всъщност представяха се и конкретни доказателства - например: странно е в една европейска столица на най-лъскавата търговска улица да изникват аутлети и то в магазини, които до скоро са били официални обекти на съответната марка. Имаше и интервюта с хора от бранша, които твърдяха, че всъщност в тези магазини се продават не дрехи и аксесоари от минали сезони, а от настоящия. Споменаха също така, че в много от тези магазини се продават нелегално стоки от цеховете за изработка на съответната марка на ишлеме (пълно е с такива на всякакви известни марки). Твърдеше се, че когато останат платове в тези цехове, нелегално се шият дрехи и им се слагат етикети на съответната марка, след което се пускат за продажба в аутлетите. Въобще картинката беше доста неприятна. Освен това, всички сме чували (а пък и напоследък все по-често се правят репортажи и се пишат материали за това) как се продават чували с етикети на какви ли не марки и всеки би могъл да купи такива етикети и да шие "маркови" дрехи. Също така има много доказателства, че в магазини на централните търговски улици в София и другите големи градове могат да се намерят ментета (и дори цялата стока да е фалшива). Нали си спомняте, че миналата година откриха един апартамент с фалшиви спортни стоки, от който се зареждат много от магазините на Витошка?!Беше "забавно".
Е, далеч съм от мисълта, че всички аутлети са такива "перачници", но......трябва да се внимава. Много ми се иска и тук да е като в Англия или Италия например. Не че там не се продават ментета, но случаите са далеч по-малко. Е-ех! И аз като Грушенка съм от принципните и предпочитам да си дам парите на тези, които плащат данъци и са "на светло"! Hug

# 6
  • в ябълковата градина
  • Мнения: 1 706
Аз пък разбрах, че става дума за тези "тайните магазинчета" с легендите сз конфискувани дрехи на митницата, нелегален внос и т.нат.
А не за аутлетите.

А и един въпрос имам: забелязвам, че в тези магазинчета на някои дрехи са им отрязани цените. Защо?

# 7
  • под дъгата
  • Мнения: 630
Виждала съм преди година един такъв - в края на Пиротска /преди колоните и Ботев/, от лявата страна след сладкарницата, на ъгъла има магазин за платове, свиваш покрай него в малката уличка и там. Не знам дали съществува още, обаче.

# 8
  • Мнения: 13 512
Аз пък разбрах, че става дума за тези "тайните магазинчета" с легендите сз конфискувани дрехи на митницата, нелегален внос и т.нат.
А не за аутлетите.

А и един въпрос имам: забелязвам, че в тези магазинчета на някои дрехи са им отрязани цените. Защо?

защото са ментета.

# 9
  • на пистата
  • Мнения: 5 824
а етикета с марката защо режат newsm78 това ми е интересно.

# 10
  • Мнения: 2 673
а етикета с марката защо режат newsm78 това ми е интересно.
...и на мен..
   
такива са легендите за този до моста на Черковна\кръстовището с Мадрид\, има един на Ботев близо до Сливница в дясно\посока Сливница\, аутлетите, до МА на Витошка. newsm78На Княз Борис има един малък на две нива с дървена дограма... newsm78Други не се сещам.

# 11
  • Мнения: 1 733
Виждала съм преди година един такъв - в края на Пиротска /преди колоните и Ботев/, от лявата страна след сладкарницата, на ъгъла има магазин за платове, свиваш покрай него в малката уличка и там. Не знам дали съществува още, обаче.
Точно за него щях да ти кажа и аз. Там си е още магазинчето и се намират хубави неща.

# 12
  • София
  • Мнения: 1 434
а етикета с марката защо режат newsm78 това ми е интересно.
...и на мен..
   
такива са легендите за този до моста на Черковна\кръстовището с Мадрид\, има един на Ботев близо до Сливница в дясно\посока Сливница\, аутлетите, до МА на Витошка. newsm78На Княз Борис има един малък на две нива с дървена дограма... newsm78Други не се сещам.

Срязани са етикетите на тези, които са "брак", А в това нещо до моста на Черковна е пълно само с ментета, както и в повечето "набедени" магазинчета с "маркови" стоки.  Аз пазарувам от време на време в Аутлетите, които съм написала горе/без Зара/ и съм доволна от качеството на дрехите , а и съм ги гледала преди това наистина в магазините.

# 13
  • Мнения: 658
Етикетите се режат на имитациите - т.е. модела е едно към едно от нечията колекция, но произведено в -Китай, България,Румъния и т.н. Не ишлеме - просто имитация /понякога мнооого добра/ Wink

# 14
  • Мнения: 721
На Мекс аутлета е на Стамболийски, на Адидас - на Околовръстното, на Мис 60  - в една пресечка на бул. България ( нещо ми бяга името на улицата), в Дружба има на Саламандър ( но според мен разлика в цените почти няма), за Зара сигурно си знаеш Simple Smile
къде точно на Стамболийски се намира аутлета на Мекс?

Общи условия

Активация на акаунт