късна овулация

  • 2 216
  • 12
  •   1
Отговори
  • И аз не знам къде...
  • Мнения: 718
Цикъла ми през март беше на 28. Според тестовете за овулация, такава се появи на 19.04. Следващия ми цикъл беше на 03.05 и сега отново си правя тестове, но са отрицателни.
Въпроса ми е - не е ли много късна овулацията и това проблем ли е според вас? newsm78

Благодаря ви на всички!

# 1
  • Мнения: 547
Дари,зависи колко дълъг ти е цикъла,а и овулацията не е задължително на 14 ден-това е по учебник,но реално се случва и да е по-рано /моята е 10-12 ден/,а може и по-късно.Но има и месеци в които няма овулация и ако това се случва рядко,на годината до 2-3 пъти /но не последователни месеци/ не е проблем.Такива цикли се наричат ановулаторни.Продължавай с тестовете и пиши пак какво отчитат.Все пак вчера ти е бил 13 ден и ако днес теста отчете пик на ЛХ до 1-2 дни ще имаш овулация.Правила съм си експерименти-тест примерно в 18ч.,който е отрицателен и след 2 часа положителен.Просто няма как с теста да уцелиш точно началото на вълната на ЛХ.Успех!

# 2
  • Мнения: 4 324
И аз ще кажа, че е по-важно колко ти е дълга лутеланата фаза (от овулацията до менструацията). Тя трябва да е по-дълга от 12 дена, за да може евентуално оплодената яйцеклетка да се имплантира успешно в матката!

Така от един цикъл само не може да се каже дали имаш или не късна овулация, нека изчакаме да видим и този път какво ще се случи.

И да ти кажа 22 дена не е чак толкова късна овулация, на мен този цикъл овулацията ми беше на 53-ти ден Wink, по - принцип си имам ову между 14 - 18 ден. Смотан месец .... наблюдавам че на всичките ми познати от женски род Simple Smile тези цикли се скапаха нещо, ама при мен е рекордно състоянието Simple Smile

Стискам палци да оползотворите тази ти овулация!

# 3
и аз съм с късна овулация, след 4 фоликуметрии фоликулите се пукаха сами на 19-20 ден, след което ми идваше на 33-34 ден. цикълът ми е на около 32-33 дни средно. при всеки е индивидуално, но сега след лапарото ще видя дали ще има промяна в дължината на цикъла и овулацията  Praynig. първия месец я пропуснах от много работа  ooooh!, но след дълго отсъствие е така. newsm78
успех и късмет.  bouquet

# 4
  • И аз не знам къде...
  • Мнения: 718
С коя урина си правите теста за овулация? На мен ми казаха да не е първата, но днес като си направих теста чак вечерта не се появи дори бледа втора чертичка. Shocked! Това според вас реален тест ли е? След 4 часа отново го повторих, т.к. вчерашния не беше чак такъв и за моя изненада втория поне имаше втора чертичка. Е, бледа, но се появи. Знам, че това не е овулация, но все пак я има.
Дали не бъркам времето за тестване? newsm78

# 5
  • Мнения: 2 422
Не се ли прави по едно и също време на деня така пишеше май в упътването??????????

# 6
  • Мнения: 50
Dari75,
на мен ми се е случвало овулацията да ми е на 16-17 ден. Не се притеснявай. Може би вече е дошъл момента  Simple Smile Отдай му се с любов и успех миличка  Hug

# 7
  • И аз не знам къде...
  • Мнения: 718
Оказа се, че овулацията ми е на 22 ден Rolling Eyes. Има ли проблем че е толкова късно? И кое е по -вярното теста за овулация или ЦС? Въпроса май беше тъп, но просто  при мен двете неща не съвпадат. Първо беше ЦС, а два дни след това теста показа положителен резултат. Как ви се струва това newsm78?

# 8
  • BABYLAND
  • Мнения: 3 409
Ову на 22 ден не е късна. Въпросът е фоликула да отдели качествена, здрава яйцеклетка. На тези тестове за овулация много вяра нямам. ЦС един път я има, друг път - не. Така, че залагам на БТ.

# 9
Ову на 22 ден не е късна. Въпросът е фоликула да отдели качествена, здрава яйцеклетка. На тези тестове за овулация много вяра нямам. ЦС един път я има, друг път - не. Така, че залагам на БТ.
Party

# 10
  • Мнения: 529
Оказа се, че овулацията ми е на 22 ден Rolling Eyes. Има ли проблем че е толкова късно?
Да си кажа и аз за късната ову - моята обичайно е 25-26 ден, и съответно цикъла ми е 40 дни, така че ЛФ си е 14 дена. Не мисля че е някакъв проблем, зора беше докато се установи, че е  така.  Wink Голямо дебнене на ЦС и мерене на температура падна, после и фоликуметрията доказа, че имам късна ову.
Точно така и забременях - с ову на 26 ден.  Joy

# 11
  • Мнения: 2 751
Цикъла ми през март беше на 28. Според тестовете за овулация, такава се появи на 19.04. Следващия ми цикъл беше на 03.05 и сега отново си правя тестове, но са отрицателни.
Въпроса ми е - не е ли много късна овулацията и това проблем ли е според вас? newsm78

Благодаря ви на всички!
Според моя д-р овулация след 19-20тия ден няма или, ако се отдели яйцеклетката, тя е негодна за оплождане  Confused
Д-рът ми е доста компетентен, така че изцяло му вярвам.
На мен преди време, когато имах проблеми със забременяването (не че сега нямам, но това е друга тема Rolling Eyes) ми отчиташе по температурния метод ОВУ на 20-21ви ден. И по тоя повод го знам това.

# 12
  • Мнения: 939
Оказа се, че овулацията ми е на 22 ден Rolling Eyes. Има ли проблем че е толкова късно? И кое е по -вярното теста за овулация или ЦС? Въпроса май беше тъп, но просто  при мен двете неща не съвпадат. Първо беше ЦС, а два дни след това теста показа положителен резултат. Как ви се струва това newsm78?
ЦС не е гаранция за ову! При мен я има, ама ову няма. Просто организма я произвежда когато трябва, ама гадния фоликул не се пука и това е. И ЛХ ми се повишава, ама ову пак нямам. Най-добре си се гледай на вагинален ехограф.

Общи условия

Активация на акаунт