Лозенец или Ахтопол?

  • 6 170
  • 70
  •   1
Отговори

Анкета

Положително мение за:

Опции:

  • Мнения: 27 524
Никога не съм била в Лозенец, но попаднах на доста отрицателни мнения.  Thinking Идеално няма никъде общо взето, интересува ме да гласувате за едно от двете места, не други препоръки. За мен най-важен е плажът, а знам, че в Ахтопол не е от най най. С малко дете ще сме и свекър и свекърва, така че дискотеките също не ни касаят  Cry Laughing
Да допълня, че търся колкото се може по-голям антипод на големия и шумен град - искам нещо запустяло, селско, скромно, смотано даже, ако щете  Simple Smile
Благодаря.

Последна редакция: вт, 15 май 2007, 22:29 от Блонди

# 1
  • Linz
  • Мнения: 11 619
Значи може да оставите детето на свекърите и да ходите на дискотека Wink
Наши приятели всяко лято ходят в Ахтопол заради плажа Силистар.
Иначе и аз искам да чуя повече за Лозенец, обмислям дали да не ходим там.

# 2
  • Мнения: 27 524
Ходенето с кола на плажа по два пъти на ден ми е страшно омразно нещо  Confused Губи се време, досадно е и изнервящо. Поне за мен.

А, на свеки детето си не оставям  Stop  Grinning

Рових се в стари теми и прочетох доста хубави неща, пусни в търскачката Лозенец в заглавието и ще видиш.  Hug

# 3
  • Мнения: 415
Ходихме на Ахотопол преди три години. Бяхме с едно дете, но далече от плажа и мъкнехме като шерпи сак с хавлии + чадър + душеци, пояси, топки...  Mr. Green Mr. Green Mr. Green Плажът не е кой знае какво Rolling Eyes Затова ходехме всеки ден с кола до Силистар - 10-15км  ooooh!
Доста неудобно - потни, мокри, песъкливи в колата /напечена свирепо/... детето заспиваше докато се приберем, но плажът - вълшебен  Peace

На Лозенец бяхме миналата година - точно, когато имаше дъждове и потоп... Морето от началото беше дълбоко и малкия пропадна до брадата щом пристъпи до водата  ooooh!
На втория ден се преместихме в Приморско и ходехме на плаж на Перла - пак с кола  ooooh!

Ако нямам друг избор Confused.....все пак Ахтопол  Peace

# 4
  • Букурещ
  • Мнения: 1 236
И аз съм в същата дилема, даже мисля, че говорим и за едни и същи хотели Grinning. Ще следя темата.

# 5
  • Има много детски смях.
  • Мнения: 3 152
За мен най-важен е плажът, а знам, че в Ахтопол не е от най най.

Тогава Лозенец.
Но пък там не е спокойно. Ако търсиш спокойствие- Ахтопол. Само една вметка да направя- Силистар от около 2 години вече съвсем не е това, което беше. Миналото лято минахме оттам- обожавах това място. Какво да ви кажа- беше по- пренаселен и от Слънчев бряг  Sick  Гъз до гъз. Буквално. С мъжа ми издържахме точно 30 минути- и се махнахме от гадния плаж, аз дори не се топнах във водата- беше ме гнус, толкова много хора имаше И във водата  ooooh!

Та, Блонди,  ако за теб наистина пражът е най- важен, Лозенец е твоето място.  Peace

# 6
  • Мнения: 11 747
Аз гласувах за Ахтопол,но преди да прочета изискванията за мястото! EmbarassedАхтопол ме е очаровал,като градче и много си го обичам,но ходейки там не съм търсила нито плаж,нито дискотеки.Ние ходим обикновено май или септември,тогава е много спокойно и крсиво,но не ходим на плаж! Tired

# 7
  • Мнения: 636

Да допълня, че търся колкото се може по-голям антипод на големия и шумен град - искам нещо запустяло, селско, скромно, смотано даже, ако щете  Simple Smile

Предпочитанията ти за почивка доста съвпадат с моите. Ахтопол си е селско място с красиви крайморски пътечки за разходка, начупен бряг и места за сядане в близост до морето /пейки, скали/. В централната част, за съжаление, вече не е особено тихо, а през август си е направо гмеж, но по страничните улички си е село. Аз обичам Ахтопол с цялото си сърце и имам много хубави спомени от там. Що се отнася до Лозенец, аз съм имала същата дилема, и определено предпочетох Ахтопол. Доколкото си спомням, ми бяха казали, че в Лозенец няма мед. помощ /провери дали е вярно, все пак/, а в Ахтопол все има някаква селска мед.служба - имам предвид, че е важно, ако си с дете.
Освен друго Лозенец не е село, а комплекс за почивка, в който няма никаква атмосфера - ако търсиш това.
 Прочетох, обаче, че плажът е важен за теб - в Ахтопол не е кой зна какъв.

# 8
  • Мнения: 2 631
Гласувах за Лозенец! Peace
Бяхме преди 2 години там в края на август-септември. Изключително спокойно и подходящо за семейство с дете. Да, няма атракции, дискотеки и пр., но ние точно това търсехме.
На плаж обаче ходехме с кола м/у Лозенец и к-г Юг, т.е. не на централния плаж, т.к. мразим централни плажове. Онзи плаж беше изключително спокоен, е имаше и нудисти на палатки, но не си пречехме. Mr. Green

Ахтопол...ходили сме веднъж и не мисля, да повторим! Naughty Тогавашната ни почивка я спаси плажът на р.Велека в Синеморец.

# 9
  • Стара Загора
  • Мнения: 1 448
Аз съм за Лозенец Peace

# 10
  • Мнения: 143
Лозенец, но през август е невъзможно пренаселено.

# 11
# 12
  • София - Бургас
  • Мнения: 2 193
Аз съм за Ахтопол, но съм пристрастна - баща ми е от там и имаме къща.Заминаваме началото на юни, поне за 3 месеца.На мен много ми харесва и плажа и града и кафенцата, всичко, всичко.....

# 13
  • Мнения: 27 524
Лозенец, но през август е невъзможно пренаселено.

То навсякъде през август е така  Rolling Eyes

# 14
  • Мнения: 4 202
Лозенец е райско кътче в сравнение с Ахтопол.
За мен ахтопол е една гнусна симбиоза между чалга и хеви метъл.

Общи условия

Активация на акаунт