Джобни пари за една седмица в Лил, Франция?

  • 1 591
  • 6
  •   1
Отговори
  • Мнения: 269
Здравейте чуждоземски мами!
Не знам дали е удачно да си задам тук въпроса, но ще се радвам ако можете да ни помогнете.
Моята племенница /на 12 г./  Heart Eyesспечели конкурс за есе на тема "Франция" и за награда я изпращат на екскурзия в Лил.
Става дума за някаква междуучилищна спогодба м/у тяхното у-ще и такова в Лил и ще бъдат настанени в семейства, тъй, че няма да мислим за хотел Wink. Пътят им също се поема от организаторите, но понеже никой от нас не е ходил по Френско нямаме никаква идея колко джобни пари ще са й нужни на госпожицата. 
Ще съм благодарна на мамите, които живеят във Франция, ако могат да ми дадт съвет колко парички горе-долу ще й трябват?
Също така ако има нещо специфично, което е добре да се знае за тамошните нрави и  обичаи и което евентуално би я притеснило, смутило или озадачило - пак с благодарности ще приемем съвети и препоръки  bouquet
Весел ден!

# 1
  • Мнения: 1 909
Щом е спечелила конкурс за Франция, сигурно по-добре знае девойката какво може да очаква Wink Браво на нея!

Ако храната й е поета, може би ще й стигнат по около 10-20 евро на ден, зависи какво иска да прави и купува, пък и колкото да се чувства с пари в джоба, може да се окаже че са й много.

Аз съм съвсем на другия край на Франция и никога не съм ходила в Лил, но предполагам, че не е много по-различно.

Дано се включи някоя френска или немска мама, която е по-наблизо или която има дете на близка възраст.

# 2
  • Мнения: 1 630
Браво на момичето   bouquet
Лил е разкошен град.
Пожелавам й да прекара добре  и да се върне с много нови впечатления.

Всичко им е осигурено, нали?
Храна, спане, транспорт, културна програма?

Моето дете е на 12
Сигурно не бих го пуснала с повече от 30 евро за седмицата
+ примерно още 20-30 за черни дни с обещание да ги харчи само в краен случай.

Тук винаги, когато има нещо организирано за децата се казва може ли да се носят пари и колко
Обикновено е забранено.
На  вас нищо ли се са ви казали?

Сигурно няма да ги водят по магазините.
За какво би могла да харчи пари освен за картички и някой сувенир?

# 3
  • Мнения: 545
Около 10 евро на ден, ако храната й е поета..
Ако иска да купува нещо по-голямо или подаръци, нека да има отделно заделени пари..

Примери:
кола или натурален сок в заведение: 2,5-  3,5 евро
бутилка мин.вода от някоя будка или машина: 1-2 евро
кроасан или някаква закуска - 1-2 евро
картички - 0,35 евро
марка за чужбина - 0,52 евро

това са примерни неща...

# 4
  • DE
  • Мнения: 521
Най-важното е да си вземе фотоапарат, защото градът наистина е много красив! Peace

# 5
  • Мнения: 1 465
Браво на детето!!! smile3501
Отделно да добавя, че щом ще е в семейство, предполагам че и семейството няма да я остави гладна. Даже си мисля, че като се прибира едвам ще си носи подаръците Wink smile3503
Но е хубаво да си има нещо в джобчето, ей така за самочувствие и някое голямо спонтанно желание за покупка, а и както са казали по-горе  - за картички, марки, закуски Stuck Out Tongue

# 6
  • Мнения: 1 017
Поздравления за детето!!!

Да има за всеки случай повече пари, че не се знае Simple Smile)
Аз съм чувала как така настанени в семейства деца буквално са си гладували през цялото време. Така, че по добре да има повече пари в случай на нужда от колкото да остане с неприятни спомени.


А за тукашните нрави- освен да казва непрекъснато: моля, мерци, извинете, ако може и т.н. "вълшебни думички", на които изключително МНОГО се държи!!! И да не се изненадва ако и кажат да ходи да спи в 8.30 вечерта например  Laughing

Общи условия

Активация на акаунт