Бременност и поддържане на фигурата

  • 2 331
  • 4
  •   1
Отговори
  • Мнения: 22 344
Здравейте на всички.
Тъй като това е форум за диети и всякакви други режими бих искала да ви попитам за бременността и режима на хранене свързан с нея.
Някоя от вас спазвала ли е определен режим, избягвала ли е определени храни.
Внимавахте ли за теглото си или се бяхте отдали на похапване?.)
Аз лично гледам доста да внимавам какво ям, тъй като не искам в края на деветият месец да се озова с 20кг отгоре. Дори имам намерение да не стигна и нормалните 10-12кг.
При вас как беше?

# 1
  • Мнения: 861
То намеренията са хубаво нещо, но не винаги се осъществяват. През първата бременност качих 12 кг, като по-голямата час от тях до 5 месец в резултат на мноооооого рогчета и всякакви тестени неща + спиране на цигарите. После се стреснах и започнах да се ограничавам. Ядях предимно плодове, салати, пилешко  ядки. Така до началото на деветия месец, когато родих даже бях поотслабнала в краката. С раждането свалих 7 кг, а останалите 5 си бяха по дупето и краката. Но и с тях се справих за месец. През втората бременност си казах, че няма да допускам грешката отново да се изтърва в началото. Бях на диета през цялото време. През деня само плодове - ябълки и някой банан при свирепо огладняване. Лятото - салати и незнам как качвах от нищото при тоя глад. Кг-те станаха някъде към 17, ако не и повече при почти гладен режим. Излязох от родилния дом на кг-те, с които влязох да раждам първия път. Не знам защо се получи така-хормони ли какво. Но както и да е. Свалих излишните кг този път за по-дълъг период от време - за около 5 месеца. Така че пожелавам ти успех в добрите намерения. Плодовете и зеленчуците ще ти помогнат при всички положения, както и дългите разходки. Аз изминавах между 5 и 10 км на ден.

# 2
  • София
  • Мнения: 570
Аз бях на разделно хранене. Няколко години преди да забременя го спазвах и през цялата бременност също. Качих 16 кг. което според мен беше добре, защото всичките ми познати качваха по 20-25-30 кг. Въобще не съм се хранила като за двама. Даже не ми се е случвало да ми се прияде нещо, така че да ми стане лошо или не знам точно какво и става на бременната когато и се прияде нещо.

# 3
  • Мнения: 22 344
И аз гледам да внимавам доста с храненето, но ще видим какъв ще е крайният резултат.)

# 4
  • Мнения: 1 254
Mirama, има неща които трябва да се отбягват по време на бременност-храни съдържащи сурови яйца като майонеза, сладолед; туршии, да се ограничи киселото, мазното и пърженото. да не се ядат нецели меса-кремвирши, кайми и прочие; по-тлъстите риби. Ако много ти се прияжда нещо калорично вземи си малко-не трябва да се отказваш от него. Съветът ми е : не яж за двама, но мисли за двама! Наблягай на здравословните храни-плодове(без кората), зеленчуци, ядки. Храната трябва задължително да е разнообразна, два пъти в седмицата да се яде нетлъста риба заради фосфора, който съдържа,
Хубаво е поне през ден да пиеш вода с изцеден в нея сок от един лимон. Пий витаминни добавки, не пуши и избягвай задимени среди. Разхождай се всеки ден по 30-60 минути. Вдигай си краката за по 15 минути всеки ден. Можеш да правиш леки упражнения за бременни които не натоварват корема.
Аз се спазвах тези правила по време на бременността си, но въпреки всичко наддадох 19 килограма, повечето от които последните 3 месеца. 6 седмици след като родих си възвърнах старите килограми и продължавам да слабея.
Така, че не се тревожи, мисли за бъдещото си дете и му давай най-доброто. Не допускай грешката да не ядеш почти нищо, за да си слаба. Килограмите после се свалят, няма страшно нужна е само упоритост.
Успех мила! Желая ти едно прекрасно бебче!   bouquet

Общи условия

Активация на акаунт