Прословутото учене на гърне

  • 17 848
  • 122
  •   1
Отговори
  • Мнения: 145
Мами, сигурно ще досадя с поредната или повтаряща се тема, но търпя критика.....въпреки всичко моля споделете вашия опит, идеите ви за това как най-лесно и безпроблемно да махна вече този досаден памперс, не иска да сяда на гърне, иска в тоалетната на тоалетната си седалка и само когато я заведа аз не проявява желание сама. Вече сме на 1г.10м...........казвайте мами......  bouquet

# 1
  • Бургас
  • Мнения: 1 787
записвам се да следя темата,имаме същия проблем Sad

# 2
  • Мнения: 705
Вече сме на 1г.10м...........казвайте мами......  bouquet

казваш го така все едно на 10г е станало детето и още е с памперс  newsm78 поне предполагам  за детето говориш, а не теб и нея заедно  Hug

моят съвет е да не преекспонираш проблема, който всъщност изобщо не е проблем. наблюдавай си детето тихомълком без излишно да я юркаш, както и да обсъждаш това пред нея. в момента, в който забележиш знаци от нейна страна - каже ти че й се ака/пишка или че вече го е направила, вземе си сама гърнето или нещо подобно, махай памперса от раз (без нощния). ако до седмица - 10 дни, все още изобщо не може да се стиска или отказва да ходи на гърне - върни памперса и опитай пак след месец-два.

Успех   bouquet

# 3
  • Мнения: 1 555
Ние имаме проблем от същото естетво, не иска и да види гърнето, не иска д седне на тоалетна чиния, а иска само да пикае прав, а за акото да му било в гащите  #Crazy
Но преди 2 месеца се наложи да му махна памперса за 1 седмица, защото се беше подсякъл ужасно и мога да ти кажа че отначало трябва да подканяш детето да пишка или ака и след известно, но неопределено време то само ще си каже, аз носех с мен по няколко чифта за преобличане, а и най-важното махнеш ли го веднъж не го слагай отново/не говоря за нощния/, поне при нас повторното слагане беше пагубно ! Успех

# 4
  • В полите на Пирин планина
  • Мнения: 20 370
Приготви 10-тина чифта гащички и панталончета и се настрой да си търпелива. Детето не е чак толкова голямо - споко. Моят син свикна много бързо миналото лято - юни месец махнах дневния памперс, а в края на лаятото и нощния. Беше на 2 год. и 2-3 месеца.
Отначало го слагах много често или на гърне или на детската дъска на тоалетната чиния - например на всеки 1/2 час. Всеки път обясняваш, че тук се чишка / ака, а не в гащите и така ....
Ако детето е готово бързо ще свикне - ако не  - пробвай след 1-2 месеца.

# 5
  • Мнения: 2 125
Синът ми беше на същата възраст, когато махнахме дневния памперс. Приготвих 10 чифта гащи и през лятото - той пишкаше прав в гащите, аз го преобувах и обяснявах да ми казва като му се пишка и така около 1 седмица. После започна да се усеща в нас, пак се изпускаше, но постепенно, за около 2 седмици свикна и започна да си казва.
Нощния памперс го махнахме преди 2 месеца. Каза "аз съм голям и не искам вече памперс!" и приключихме завинаги с това перо от бюджета.
Моя съвет е махнеш ли веднъж памперса, да не се връщаш обратно. Търпение и постоянство му е майката.
Успех Peace

# 6
  • Мнения: 251
Синът ми беше на същата възраст, когато махнахме дневния памперс. Приготвих 10 чифта гащи и през лятото - той пишкаше прав в гащите, аз го преобувах и обяснявах да ми казва като му се пишка и така около 1 седмица. После започна да се усеща в нас, пак се изпускаше, но постепенно, за около 2 седмици свикна и започна да си казва.
Нощния памперс го махнахме преди 2 месеца. Каза "аз съм голям и не искам вече памперс!" и приключихме завинаги с това перо от бюджета.
Моя съвет е махнеш ли веднъж памперса, да не се връщаш обратно. Търпение и постоянство му е майката.
Успех Peace

 Peace Peace Peace

# 7
  • Мнения: 3 042
Приготви 10-тина чифта гащички и панталончета и се настрой да си търпелива. Детето не е чак толкова голямо - споко.
Peace

Така и аз смятам да направя в скоро време.
Злати е вече на 2г 8м, а още е с памперс. В яслата ползва гърнето /но той никак не е редовен в ходенето  Rolling Eyes/, но в къщи много рядко. Rolling Eyes Карам го, не ще. Ползва го само по своя инициатива. Като му махна памперса и се понамокри, ще видим дали няма да иска гърне. Grinning

# 8
  • Мнения: 145
не преекспонирам проблема, даже не е проблем, но ако някой ми каже точното  време и възраст......незнам и аз това питам, чакам, чакам тя сама да си покаже, но нещо не дава много знаци и аз още си чакам и така.......имаме време да на 1.10 е но.........има и деца махнали го по-рано, не ми е болна тема, но затова сме тук, за да споделяме......... newsm78

# 9
  • Мнения: 524
Няма точна възраст и време. Няма рецепта! Това да не ни е кекс? Не чакай знаци, използвай топлото време, набави си, както те посъветваха, десетина чифта гащи и давай смело. Сама ще се учудиш от резултата!
Не му се карай ако пишка в гащите- ще свикне, не го насилвай в гърнето или тоалетната- ще свикне. Загубили са сетивност за мокро и сухо от тези памперси.Бъди търпелива и спокойна.
А и още един съвет(леле, как обичам да ги давам  Embarassed) - махни килими и пътеки, за да не ти се вгорчи живота...
Възрастта и температурите са идеални за мероприятието!
Успех!

# 10
  • густо майна Филибето
  • Мнения: 8 535
Води детето често в тоалетната (и моя син искаше само там) и се въоръжи с търпение - ако имате скъп килим най добре го махни Wink Аз го махнах на 1г и 5м, съвсем успешно, ще се справиш!На 1г 10м ходеше горе долу на час, час и половина.

# 11
  • Мнения: 137
И аз имам същата задача! Мислех, че трябва да "удължавам" сухите памперси, като хващам времето за изпишкване и вкъщи, и навън. Не е ли така newsm78 Или направо само по гащи?

# 12
  • Мнения: 773
Аз направо махнах памперса. Е разбира се без нощния. С гащи е от вчера. За два дена ми опика всичко вкъщи, ама за сега съм търпелива, бърша си и само отбелязвам, че не на пода е мястото за пишкане.

# 13
  • Мнения: 583
Няма точна възраст и време. Няма рецепта! Това да не ни е кекс? Не чакай знаци, използвай топлото време, набави си, както те посъветваха, десетина чифта гащи и давай смело. Сама ще се учудиш от резултата!
Не му се карай ако пишка в гащите- ще свикне, не го насилвай в гърнето или тоалетната- ще свикне. Загубили са сетивност за мокро и сухо от тези памперси.Бъди търпелива и спокойна.
А и още един съвет(леле, как обичам да ги давам  Embarassed) - махни килими и пътеки, за да не ти се вгорчи живота...
Възрастта и температурите са идеални за мероприятието!
Успех!

Това е истината - давай, и не се притеснявай и не слушай другите какво ще ти пишат! thumbsup Успех

# 14
  • Мнения: 149
Сина ми беше на 1г4м когато махнах дневния памперс.Но той беше привикнал към гърнето.така че нямах почти никакъв проблем. В продължение на 1-2 седмици носех повечко гащи с мене.А като тръгна на ясла 1г7м махнах и нощния.Но трябва търпение.

Общи условия

Активация на акаунт