Силна реакция към АМ /Фризолак/

  • 1 560
  • 10
  •   1
Отговори
  • Мнения: 851
Здравейте мами,
днес ми се случи нещо, което много ме шашна. Дъщеря ми е изключително кърмена до 5 м. После я захраних с плодови и зеленчукови пюрета. Сега започнах да й давам каши. Купих Фризокрем ориз и царевица като първа каша. В началото я правих с вода /тя е безмлечна/ и тя я яде 5 дни без никакъв проблем. Днес обаче реших да я направя с един Фризолак /0-6м./ Един час след като хапна кашата детето се омърлуши, почна да хленчи и да си търка очите все едно иска да спи. Сложих я в леглото, но тя само дремеше и се въртеше. По едно време повърна. Много беше и беше кашата. Там където кашата допря кожичката й стана на големи червени петна. После видях че получи разстройство. В него няма слуз, но има големи бели парцали от кашата. Като повърна малко живна, но след 10 мин. повърна пак само слуз. Аз се уплаших и я заведох в спешното. Тя по пътя заспа и като се събуди там пак повърна и то даже по обилно от първия път. Сложиха й Урбазон, за да се подтисне реакцията. Но сега се питам дали това беше някаква непоносимост към АМ или нещо друго? То и аз съм за убиване, защото Фризолака е отворен от 5 месеца и така си седи. Но не съм предполагала, че може да рагира така на АМ. /вярно, че друг път не е пробвала да пие никакво АМ, но все пак.../ И понеже вие разбирате повече от АМ и различните реакции на бебетата свързани с тях затова моля, ако някой знае да ми каже може ли наистина това неразположение да се дължи на Фризолака или е чревен вирус както мисли педиатърката ни?
Предварително ви благодаря!

# 1
  • Мнения: 27 524
То и аз съм за убиване, защото Фризолака е отворен от 5 месеца и така си седи.

По принцип АМ и кашите имат след отваряне трайност между 3 и 4 седмици. Но мисля, че след това просто изветряват полезните им съставки, но не дават такива реакции.
Не мисля, че е от АМ или кашата, предполагам, че наистина е вирус.
Все пак най-добре ще преценят лекарите.
Бързо оздравяване на детенце  Hug

# 2
  • Мнения: 1 986
  Най-добре се консултирай с лекар Peace,иначе само може да гадаем Confused

# 3
  • София
  • Мнения: 15 215
"Там където кашата допря кожичката й стана на големи червени петна."
Това от чревен вирус няма да се получи..... newsm78

Повърнатата каша ли имаш предвид или "чистата", с която си я хранила и се е изцапала устичката по време на храненето?
Защото ако е повърнатата, може зачервяването да е и от стомашните киселини. Знам ли?  Rolling Eyes

Някакъв друг млечен продукт давала ли си досега-масло, сирене, извара.......?

# 4
  • Мнения: 475
А щом не я кърмиш с какво АМ я храниш,освен пюретата? newsm78

# 5
  • Мнения: 656
И при нас имаше същата реакция от тази каша newsm78. Ивайло е с АБКМ и аз му я правех с фризопеп но след първата седмица направи голяма алергична реакция, стана на червени петна по цялото тяло все едно сме го били Cry. Така и не разбраха към какво е направил алергичната реакция, но според гастроентроложката е било от царевицата в кашата на фризокрем или от остатъците от грах в нея. Прочети на съдържанието освен ориз и царевица пише че има и остатъци от грах newsm78. И така сега не давам царевица, но грах вече дадох и за сега всичко е наред нямаме признаци на алергия.

# 6
  • Мнения: 851
Може би не съм обяснила правилно. Аз все още я кърмя, но АМ направих заради кашата. Иначе преди съм пробвала да й давам от него, но тя не го пи и не го хареса. От вчера повече не е повръщала и не е акала рядко. Затова варианта с чревния вирус отпадна. В изследванията й няма индикации за алергия, така че остана варианта за непоносимост към поетата храна.  Благодаря на Нети, от нейния отговор разбирам, че явно е напълно възможно просто да не й понася тази каша. Повече няма да й я правя, а Фризолака само на кремчета за баща й Mr. Green.
Благодаря ви много момичета! Hug Засега нещата се оправят и се надявам повече да не ми прави такива работи. baby_neutral

# 7
  • София
  • Мнения: 15 215
Аз все още я кърмя, но АМ направих заради кашата. Иначе преди съм пробвала да й давам от него, но тя не го пи и не го хареса.

Ако преди не е правила реакция към млякото, значи и сега вероятно не е от него.

Сега започнах да й давам каши. Купих Фризокрем ориз и царевица като първа каша. В началото я правих с вода /тя е безмлечна/ и тя я яде 5 дни без никакъв проблем.

Не ми се връзва причината да е в самата каша. Предните 5 дни не е имала проблем.

Това мляко, което е стояло 5 месеца отворено, как си го съхранявала? Започвам да мисля, че май проблемът е точно това-било е отворено прекалено дълго.

# 8
  • Бургас
  • Мнения: 242
Мдаа, май проблема е в изтеклата годност на млякото.Отворената кутия, трябва да се  оползотвори за 3-4 седмици.Дано повече нямате такива проблеми.

# 9
  • Мнения: 145
А може би си сложила повече от млякото , ако е станало като каша newsm78, по принцип незнам да се дава по такъв начин, аз го давам само във вид на  мляко и съм много доволна. Не съм го сменяла откакто се роди Hug, и съм нямала никави проблеми.

# 10
  • Brokenpromiseland
  • Мнения: 1 432
И според мен грешката е че си дала мляко с истекъл срок на годност....те хората дват максимм 3-4 седмици, а ти......5 месеца.....извинявай за грубостта ама наистина ти се чудя на  #Cussing out#Crazy....става въпрос за здравето на детето ти все пак-не си прави такива експерименти.

Общи условия

Активация на акаунт