Съвет за захранването

  • 1 329
  • 20
  •   1
Отговори
  • Мнения: 41
Помогнете със съвет как да продължа захранването. Започнах с оризова каша , когато дъщеря ми навърши 6 месеца ,вече 1 седмица и давам , но ака много трудно - един път на 2 дена и много се мъчи. мисля да и дам зеленчуково пюре , но ме е страх да не се запече още повече.
Дали мога да и дам тиква за да и регулира стомахчето или тя не е подходяща за началото.
И още един въпрос - да продължавам ли да и давам каша , вече няколко дена съм спряла? Забравих да кажа сме на кърма. Simple Smile

# 1
  • Мнения: 99
Здравей!
Ние съвсем малко ви водим във времето по отношение на захранването. И аз започнах с оризова каша и също се сдобихме с лек запек. Няма проблем да дадеш тиква (така и не разбрах защо я водят и зеленчук, и плод), стига да я ядете. Деа в началото ми отказа категорично тиквата, а аз се засилих с нея точно за да регулирам проблема с изхождането. От 3 дни яде тиква с охота, но още не сме съвсем редовни с акото. Дано при вас успехът да е по-бърз. Можеш да разредиш кашите. Аз ги сведох до 2 пъти на седмица. А ако продължиш със зеленчуците, просто внимавай с морковите и другите запичащи. Успех!  Hug
Може да обменяме опит на лични, ако искаш. Поздрави!

# 2
  • Мнения: 3 718
Тъкмо да пусна същата тема  Crazy Аз съм дала освен оризовата каша и тиква, пробвах и круша ( тя нали разхлабва ), ама не ще  newsm78 . Уж плодовите ги харесвали, ама круша не ще. Искаше ми се да продължа със зеленчук и още се чудя с какъв.

# 3
  • Мнения: 9 467
Когато ние имахме подобен проблем /не беше чак запек../ пиех сок от круша на "капи"-вършеше чудесна работа  Peace

# 4
  • София
  • Мнения: 1 433
Можеш да й дадеш настъргана ябълка, поне при нас вършеше чудесна работа. Тиквата също много ни помогна за запека.

# 5
  • Бургас
  • Мнения: 2 350
Опитай и със слива!

# 6
  • Мнения: 3 760
Можеш да й дадеш настъргана ябълка, поне при нас вършеше чудесна работа. Тиквата също много ни помогна за запека.
Не е разумно да даваш суров плод, камо ли когато го въвеждаш като нова храна. А и ябълката действа ту разхлабващо, ту запичащо...
За тиквата отзивите са много добри, някои майки започват с нея. Според мен тя не се усвоява много-много, но и не дразни стомаха, така че пробвай я или пък с тиквички (и тях ги водят разхлабващи). Непременно ти самата наблегни на разхлабващите храни и напитки

# 7
  • Мнения: 532
Хм, да оризът запича. Тиквата ще е чудесна втора храна. Разхлабва.

Според мен тя не се усвоява много-много ....

Аууу, Мъни, ша ма умориш, тиква влиза, тиква излиза на пампата, нали??!?

Да, така е като започнете да захранвате, особено с по-цветните пюрета - каквото влиза почти таквоз излиза, да не се шашнете, че аз се бях ошашкала навремето.

Непременно ти самата наблегни на разхлабващите храни и напитки

 Peace Ама не чак толкоз, да не се мъчим после да оправяме разстройства.  Heart Eyes

По принцип при преминаването и на твърди храни, броят на изхожданията понамалява. Стават с по-оформена консистенция в сравнение с кашавата от кърмата или обикновено виждаме пюрето на пампата - може бебоче да започне да прави гримасите като на възрастен при изхождане  Wink

Не е добре акитата да са много твърди и явно да предизвикват болка у детето.


# 8
  • Мнения: 3 760
Алоуууууууу, шегаджийке  Laughing Laughing Laughing
Имам предвид, че съдържа много целулоза, а тя не се усвоява  Wink Цветът на акито не подлежи на коментирГане  Mr. Green

# 9
  • Мнения: 532
Алоуууууууу, шегаджийке  Laughing Laughing Laughing
Имам предвид, че съдържа много целулоза, а тя не се усвоява  Wink Цветът на акито не подлежи на коментирГане  Mr. Green

Въх, аз тръгнах с Мъни да се надскачам  Mr. Green, баш с кого  ooooh!, дет е на голЕмо ТИ с биологията на нещата  Heart Eyes Hug

Момичета, сори за ОФФ-а!  bowuu

# 10
  • Мнения: 851
Момичета, сори за ОФФ-а!  bowuu
Много се извинявам на авторката, тук не е мястото, но да попитам това какво е /офф/. От доста време виждам че пишат "сори за оф топа", ама така и не разбрах какво е newsm78
А иначе аз съм за сливи - при нас е безотказно разхлабващо!

# 11
  • Мнения: 532
ОФФ идва от английски off, което означава отделяне, отдалечаване, в случая означава реплики извън темата (off topic), нямащи нищо общо с нея по същество.

Сливата наистина действа разхлабващо, както и крушата. Доста се използват при деца склонни към запек.

Но за 2-ра храна след ориза, тиквата е по-добре.

Абе що не може от кърма на скара-бира дирекшън, бе хораааааа!  Mr. Green

# 12
  • Мнения: 4 451
Ако детенцето е по-едричко, педиатрите препоръчват каша да се дава 2 пъти седмично. Така, че можеш да разредиш приема и. Спокойно продължавай с пюретата. Да започнеш с тиква не е никак лоша идея. Не е задължително непременно да захранваш първо със зеленчукови. Опитай плодовите, те регулират дейността на стомахчето.

# 13
  • Мнения: 532
Каква ли каша имат предвид педиатрите, че да се дава НЕ толкова често на по-едро бебе ?!?!?  newsm78 - дали безмлечна оризова?!

Повечето плодови пюрета съдържат ориз или оризов грис. Различните плодове действат по различен начин на стомахчето - дори различните пюрета. Не случайно добрите бебешки производители слагат на етикетите си и информация за как действа на храносмилателната система.

Дали да не разработим един тест за педиатри да разберем доколко са запознати със съвременния пазар за бебешки храни, какво съдържат и дали добре познават технологията за приготвяне на бебешка храна в домашни условия? Например като дават съвет да се дава оризова вода на 2 м. бебе с леко нещо като разстройство - първо, че не трябва, второ ми е много интересно, какво ще ми отговорят, ако ги попитам как точно се прави - и после защо много бебета имали проблеми след някакси-приготвена оризова вода.
Ох, дан'се отплесвам сред нощите.  Rolling Eyes

# 14
  • Мнения: 851
ОФФ идва от английски off, което означава отделяне, отдалечаване, в случая означава реплики извън темата (off topic), нямащи нищо общо с нея по същество.
Мерси, абсурд беше да се сетя сама Embarassed!   bouquet

И аз съм за скара-бира hahaha

Общи условия

Активация на акаунт