Кога може да се направи изследване за алергии и къде в София?

  • 19 029
  • 31
  •   1
Отговори
  • Мнения: 385
Тук във форума чета доста противоречиви мнения за това кога могат да се правят кръвните тестове за алергии и доколко са точни.
Моля ви кажете как се установява АБКМ или друга алергия и къде в София може да се  направи, съответно и колко струва. Знам само за Мустаков и че пълния тест струва към 100лв.

На нас диагнозата АБКМ ни я постави доц.Ковачева/гастро-ентеролог на база на атопичния дерматит /който пак тя ни го постави като диагноза/ преди близо 2 месеца. И аз и бебо сме на диета оттогава/все още го кърмя + Фризопеп/, но имаше само временно подобрение след Елокома. Та това ме навява на мисълта, че може да не е АБКМ, а нещо друго.

Искам да се уверя документално и фактически, защото през толкова лекари "специалисти" минахме, че вече нямам вяра на празни приказки.

# 1
# 2
  • София
  • Мнения: 4 145
Попитай тук: http://clubs.dir.bg/postlist.php?Board=alergii

Дано да ви помогнат!

# 3
  • Мнения: 385
Stryper много ти благодаря!  bouquet

# 4
  • Мнения: 545
Ох, много болна тема! На нас Ковачева същата диагноза ни е поставила, но и аз имам съмнения относно дали е точно така. Правих консултация и с други лекари и според някои това е атопичен дерматит и никаква алергия. Вече близо два месеца съм на диета,  а дъщеря ми има още обрив по лицето. Доколкото знам, тест за алергия не се прави до двегодишна възраст, защото може да отключи алергии. Ако питаш мен, педитата налучкват - на толкова противоречиви мнения се наслушах. Сега се чудя дали да не търся кожен лекар. А какви колики има... бедна ми е фантазията. Ковачева каза, че те се усилвали при подобна алергия. Твоето дете страда ли от колики?

# 5
  • Мнения: 385
Да, има колики. Аз също мисля да го заведа на кожен. Казаха ми за Дерменджиева или Демеджиева в Медицинска академия /не съм сигурна за името/. Ще проверя за някакви отзиви за нея, тя е детски кожен лекар.

На детето на едни наши познати преди година са му поставили диагноза АБКМ, пазили са диета, но обривите си останали. Та въпросната кожна лекарка ги е оправила за нула време и оттогава детето си хапва всичко и няма проблеми. Изписала е цяла серия лечебна козметика /за съжаление не можаха да ми кажат марката/ - сапун, шампоан, крем, лосион и т.н.

# 6
  • Мнения: 545
във форума има още една мама, на която детето е било с такава диагноза. Пазила е диета без резултат цели шест месеца и накрая се оказва, че не е алергия. Тя обеща да ми пише при кой кожен доктор е завела детето. Ще ти пусна на лични името, след като ми го напише.

# 7
# 8
Здравейте всички с проблеми с алергиите ние вчера си взехме резултатите от изследването при д-р Мустаков и направо сме като опарени с въглен излиза,че сме алергични към млеко,яице,соя,брашно,риба,картофи,кучета,котки , домашен прах и т. н. а сме в чисто нов апартамент и нямаме животни.Не знаем какво да правим и с какво ще се храним.Малкия е на 2г. и 3м.КОЙТО СЕ СЪМНЯВА ЗА АЛЕРГИЯ НАПРАВЕТЕ ИЗСЛЕДВАНЕТО НАВРЕМЕ ВАЖНО Е ДА НЕ СТАНЕ КАТО ПРИ НАС И ВАС ВИ СЪВЕТВАМ СЪЩОТО НИЩО ЧЕ НЕ Е ЕВТИНО ОТ ЗДРАВЕТО НА ДЕТЕТО ПО ВАЖНО НЯМА. Cry Sad

# 9
  • София
  • Мнения: 2 967
Здравейте всички с проблеми с алергиите ние вчера си взехме резултатите от изследването при д-р Мустаков и направо сме като опарени с въглен излиза,че сме алергични към млеко,яице,соя,брашно,риба,картофи,кучета,котки , домашен прах и т. н. а сме в чисто нов апартамент и нямаме животни.Не знаем какво да правим и с какво ще се храним.Малкия е на 2г. и 3м.КОЙТО СЕ СЪМНЯВА ЗА АЛЕРГИЯ НАПРАВЕТЕ ИЗСЛЕДВАНЕТО НАВРЕМЕ ВАЖНО Е ДА НЕ СТАНЕ КАТО ПРИ НАС И ВАС ВИ СЪВЕТВАМ СЪЩОТО НИЩО ЧЕ НЕ Е ЕВТИНО ОТ ЗДРАВЕТО НА ДЕТЕТО ПО ВАЖНО НЯМА. Cry Sad


Как направихте изследването?

# 10
  • Мнения: 3 069
Има добри алерголози в Александровската болница.

slanco, къде, как и на каква възраст може да се направи.И цената разбира се.Ако искаш може и на лични да ми пратиш координати!

# 11
  • Варна
  • Мнения: 10 493
Момичето е писало при д-р Мустаков.Аз не съм от София,но съм чувала че е един от най-добрите.Изследването не се поема от ЗК и струва 115 лв.Вземат кръв от веничката на детето и я изследват,мисля че за 20 най-разпространени алергени.Успех  bouquet(на мен на дърти години ми откриха милион алергии,а никога не съм имала проблеми,явно след бременноста са се отключили)
Клиниката по алергология в Александровска болница-някъде прочетох че са ходили майки и са доволни

Последна редакция: чт, 17 май 2007, 06:37 от Глухарче

# 12
  • София
  • Мнения: 12 554
kalynka заведи детето при д-р Албена Ангелова, дерматолог в 29-та поликлиника. Невероятен лекар е. Синът ми направи алергия към парацетамола и докато стигна до нея /отне ми 2 дни, защото беше Великден/ се наслушах на глупости от поне петима лекари, включително в Пирогов. То не бе АБКМ, то не бе от друга храна.
Отидохме при нея. След точно 1 поглед жената отсече, че става въпрос за алергия към лекарство и ми обясни защо. И единственото такова, което бях давала бе Панадол.
Освен това тя ми каза, че на дете до 2 годишна възраст и да се направи тест за алергии той няма да покаже реална картина.
Телефонът й е 0899 41 91 81
Надявам се да ти помогне!  bouquet

# 13
  • Мнения: 4 473
nana77, въпросната д-р Ангелова извършва ли частни приеми (частен кабинет)? Интересувам се за дете от провинцията и не съм сигурна направление от личната му лекарка дали ще важи.

# 14
  • Мнения: 1 080
Атопичния дерматит се обостря при слънце и вятър.Повлиява се много добре от чист планински въздух .Прахта за пране оказва голямо влияние .Не трябва да се ползва сапун .Стелатопия е добро решение за мазане .
Лекар ми е казвал ,че при него идват деца лекувани от Мустаков с разбита имунна система .
Ковачева дори не искам да я коментирам .

Общи условия

Активация на акаунт