Моля,помогнете

  • 1 109
  • 15
  •   1
Отговори
  • Brokenpromiseland
  • Мнения: 1 432
Преди малко забелязах че дечко има от вътрешната страна на горната устна огромно бяло петно, а по на вътре бели точки (като афти или нещо от този вид).
Моля ви кажете някй има ли предства какво точно е това.От какво може да се е получило.
На АМ сме, но само сутрин и вечер.
Какво да направя за ги изчистя.
 Praynig

# 1
  • София
  • Мнения: 1 254
Mоже да са гъбички.
Заведи я на док и ако са гъбички ще ти даде нещо за мазане от сорта на Дактарин.
Няма страшно Simple Smile
Но не бива да се опитваш да ги чистиш, просто я заведи при педиатъра или му се обади по телефона.
Успех.

# 2
  • На края на вселената!
  • Мнения: 2 824
И на мен ми звучи като гъбички - т.нар. млечница. След като се е нахранило му дай една-две глътки вода да си изплаква устата. И моята щерка ги имаше и сме мазали с Дактарин. Бързо минават.

# 3
  • Мнения: 140
Не се притеснявай,това е млечница.Получава се от млякото.Препоръчват след ядене да се дава малко вода,за да се изплакне устата,но пак се появява.Много бързо изчезват като се мажат с Дактарин гел.Малко е скъп,около 10-11 лв и след месец като се отвори му изтича годността,но аз съм много доволна от него.Дори и сега го ползвам против афти.Мисля,че има и други лекарства,но това май е най-доброто.Успех!

# 4
  • Brokenpromiseland
  • Мнения: 1 432
Ами аз докато я кърмех всеки винаги идавах водичка,но не съм предполагала, че може и при захранено дете и на АМ да се появят. newsm78
Аз се чудех в началото дали не е от бибата, и да жабясва там кожата,но пък видях и пъпчици по навътре.
Ух,забравих по горе да питам,а трябва ли да и изхвърля всички биби и биберони, или само със стерилизация ще предотвратя повторно заразяване. 
А играчките и как да почистя,че сме във фаза на лапане? bouquet

Последна редакция: пн, 14 май 2007, 17:30 от Angel^wings

# 5
  • Мнения: 990
И на мен ми прилича на млечница.Изплаквай с една две глътки вода винаги след хранене и мажи с Дактарин.

# 6
  • Мнения: 3 205
Бибите се изваряват 10 минути и се сушат много хубаво, но ако са по-стари, можеш директно да ги хвърлиш. Играчките ги миеш хубаво с препарат и ги сушиш на слънце. Виж дали няма обрив по дупето, че понякога гъбичките успоредно с устата поразяват и там. Гъбичките не обичат сухо и слънце.

# 7
  • Мнения: 2 891
Като начало не махай нищо, за да може педиатърът да види проблема в натурален вид  Grinning След това, той ще ти обясни всичко. Успех!

# 8
  • Варна
  • Мнения: 17 927
Това за изплакването на устичката нещо не ми звучи убедително. Ами нали като се нахрани и си изплакне устата (при по-малко бебе разбира се), винаги се връща по малко млекце с уригването. Моя син не беше пил вода до 10 месеца, не искаше и да види шишето, но не е имал никога млечница. Знам че по-често се появява при изкуствено хранените деца.

# 9
  • Мнения: 1 467
Вместо да даваш вода след хранене, с мокра марля му избърсваш вътрешната част на устичката.
А това е определено млечница, с Дактарин /аз ползвах друго тук/ минава за два дни.

# 10
  • Мнения: 888
И на мен ми звучи като млечница!При кака Теа сме използвали като останалите мами Дактарин- гел!

# 11
  • Варна
  • Мнения: 10 493
Незнам дали плакненето с вода помага.Някои деца са податливи и ги получават други не.В началото се стараех всеки път да му давам вода после почнах от време на време и пак никога не е получавал млечница.Докато на приятелката ми постоянно му плакнеше устата и постоянно имаше.Няма никакво значение дали е на АМ или на кърма,все може да ги получи.Отивай по навреме,защото доколкото знам болят,да не се мъчи детето.

# 12
  • Brokenpromiseland
  • Мнения: 1 432
Благодаря Ви много мами.  bouquet
Още вчера се обадих на докито и тя предписа също Дактарин.Започнах да я мажа, и се надявам да има по бързо резултат.Сега като и гледам устичката не стои бяла, но има ранички.Явно след употреба на бибата се появяват белите петна. newsm78

# 13
  • Пловдив
  • Мнения: 580
   От АМ е. Бибата не е проблем. С Дактарина се почиства чудесно. Естествено, че пак се появява, но като започнете да приемате и други храни ще изчезне. Поне при нас беше така и с двамата.

# 14
  • Мнения: 1 733
Mоже да са гъбички.
Заведи я на док и ако са гъбички ще ти даде нещо за мазане от сорта на Дактарин.
Няма страшно Simple Smile
Но не бива да се опитваш да ги чистиш, просто я заведи при педиатъра или му се обади по телефона.
Успех.
Peace

Общи условия

Активация на акаунт