Един въпрос

  • 973
  • 2
  •   1
Отговори
  • София
  • Мнения: 1 230
Здравейте Др-Слънчева.
По време на бременността бях с гестационен диабет, към 8ми месец бях със стойности 12 на кръвната захар и бях на диета, последна стъпка преди инсулина. Успях да си върна стойностите до 7-8, които се задържаха  до раждането, което беше в 37 г.с. След раждането на дъщеря ми , в болницата й правиха само нужните изследвания, само веднъж кръвната й захар ми се стори висока, но педиатрите ми казаха, че при нашия случай по притеснително би било ако е ниска. Дъщеря ми вече е на 10 месеца, нейната педиатърка не е давала изследния за кръвна захар въпреки, че знае за моите проблеми по време на бременността. Интересно ми е да знам, какви изследвания трябва да се направят или правят по-натътък. Имам и още един въпрос, ендокринолога на майка ми, също с диабет, й е казал, че 100% са направили изследване на някакъв хормон ,на  Ани, като са взели кръв от пъпната връв. Аз не знам да са й правили такова изследване, то показвало дали ще развие диабет. Прави ли се всъщност такова изследване?
Благодаря предварително   bouquet

# 1
  • Мнения: 5 760
Здравейте! Вашите отклонения на кръвната захар  при детето могат да доведат до ниски стойности на кр. захар през първите 2-3 от живота му. След този срок не се очакват колебания на стойностите, а още по-малко високи стойности.
Диабетът е заболяване причинено от комбинация на много фактори. Има наследственост, но това не е единственото. Не е необходимо да се тревожите толкова много. Добре е детето  в по- късната възраст да не се обременява много със сладки храни- захар, шоколад, тестени издели, да не се прехранва.
Действително може да се изследва не хормо, но да се направи изследване на HL системата- вид генетично изследване и да се прецени риска от диабет. Към същата група пренедлежат и още няколко други ендокринни заболявания.
Мисля, че това в случая е абсолютно излишно и само ще ви паникьосва без да има защо. Laughing Laughing
Грижте се за бебето спокойно и без притеснения.  bouquet

# 2
  • София
  • Мнения: 1 230
Благодаря много за милия отговор.  Hug
И сега гледам да избягвам много сладки и тестени храни, за да не свикне много с тях и по-късно да е проблем намаляването им. Опитвам се да я храня разнообразно. Това изследване ми е познато, щях да го правя след 40тия ден от раждането, за да се установи, дали след време ще развия диабет. Д-р Катя Тодорова следеше проблема ми и тя написа родоразрешението за 37г.с. Доколкото разбрах от отговора ви, такова изследване на хормон от пъпната връв не е задължително. Явно ендокринолога на майка ми е със стара информация.
Благодаря за пожеланията, ще гледам доколкото мога да ги изпълня  Laughing Laughing Laughing  bouquet  bouquet  bouquet

Общи условия

Активация на акаунт