Налага ми се да пътувам, а той е против

  • 1 526
  • 23
  •   1
Отговори
  • France
  • Мнения: 726
Пускам темата тук, т.к повечето се "познаваме".
Ситуацията е следната: тази вечер разбрах, че се налага да замина за чужбина. И на мен не ми се ходи там заради климата, но няма как. По телефона съобщих "новината" на мъжа ми. Първият му въпрос беше кой ще гледа детето. Т.к. шофираше, отложих разговора за по- късно. Детето ще се поеме от майка ми, с помощта на свекърва ми. Ще отсъствам само 2 седмици.  Работата ни е свързана с голямо напрежение, особенно сега, когато разширяваме производството. Но, т.к сестра ми има нужда от мен, аз незабавно трябва да отлетя. А той е против.
Как да "омекотя" конфликта"?

Последна редакция: пн, 14 май 2007, 01:28 от pechovska

# 1
  • Мнения: 75
С повечето от тук се "познаваш",
а със съпруга ти "познавате "ли се?

# 2
  • Мнения: 5 468
С повечето от тук се "познаваш",
а със съпруга ти "познавате "ли се?
Айде, появи се веднага остроумец. Стига вече бе. Човек да не пита нещо и юруш - почва се.

pechovska, "навий го".

# 3
  • Мнения: 75
С повечето от тук се "познаваш",
а със съпруга ти "познавате "ли се?
Айде, появи се веднага остроумец. Стига вече бе. Човек да не пита нещо и юруш - почва се.

pechovska, "навий го".
[/size]

При появата на мъдрец,
не ми остава нищо друго
освен да се оттегля. Hug

# 4
  • Мнения: 4 665
Обясняваш бавно, членоразделно с благ тон в продължение на няколко часа и летиш Peace

# 5
  • Мнения: 742
а ако казаното от каси не проработи/пробваш с неблаг тон   Grinning и летиш

# 6
  • Мнения: 742
всъщност съдейки по себе си, ако искаш да отидеш - ще го направиш, дори и с цената на мнооого кандърми или дори спречкване. Ако обаче не си навита много-много, ще използваш неговото неодобрение за повод да не тръгнеш.

Щом има кой да ти гледа чаветата, няма какво да му мислиш, на мъжа ти ще му мине и да се разсърди. Но тис иго познаваш най-добре де.

# 7
  • Мнения: 1 299
Но, т.к сестра ми има нужда от мен, аз незабавно трябва да отлетя. А той е против.
Заминаваш и това е. Щом сестра ти има нужда от теб. 2 седмици са, не 2 години.

# 8
  • с/у ОколоМръсТното
  • Мнения: 19 148
абе такива новини/разговори за по тИлИфон ли сааааа....  Rolling Eyes
Как да отреагира човека...  ooooh!
Подхвани го в по-благоразположен момент.
Късмет  Peace

# 9
  • Мнения: X
Честно казано, не мога да си представя мъжът ми да ме спре от пътуване, и то по работа.
А при вас, след като има кой да гледа детенце, не виждам какво те притеснява.
Опитай с добро да му обясниш колко е важно пътуването, пък и две седмици са смешно кратко време. Ако не разбира - замини. Някои постъпки, особено свързани с независимостта ти трябва да се правят, с възпитателна цел. Не знам какъв е случаят на сестра ти и не мога да ти дам съвет.

# 10
  • France
  • Мнения: 726
Според мен, мъжът ми ревнува, защото там имах сериозна връзка.
Наистина трябва да замина, а точно сега не е моментът, но "сестринският" дълг е по- важен, като че ли....

# 11
  • Мнения: 4 665
Е, защо забрави да споменеш в началото тази така важна подробност Mr. Green Всичко е ясно Wink

# 12
  • Мнения: 2 723
Аз не разбирам какъв е проблема
Мъжът ти не може да се справи с детето ли? Или не може да живее 2 седмици без теб?
Аз снощи се върнах от едноседмична командировка в чужбина, нищо страшно не се беше случило, гледали се бяха момчетата, майка ми наминала няколко пъти да ги види...
2 седмици са, не са 2 години

# 13
  • Мнения: 3 835
А дали има някаква възможност, да вземеш мъжа си с теб, да те пази? Mr. Green  Ако бях на мястото на мъжа ти, и на мен нямаше да ми е много приятно. А иначе, с блага дума много се постига. Поговорете си, изяснете се, току виж сте се разбрали. Hug

# 14
  • Мнения: 3 423
Мъжете винаги реагират така.
Обичат да са господари на положението.
Споки. Ще клекне. Майка ти, сестра ти, но
и майка му са насреща, което ще го убеди.
Не го мисли. Стягай куфарите. Две седмици
без секс с теб все някак ще ги издържи.

Общи условия

Активация на акаунт