Хранителна ли ми е кърмата?

  • 849
  • 5
  •   1
Отговори
  • гр.Варна
  • Мнения: 1 339
Здравейте!!
Искам помощ:Вчера се изцедих и за пръв път събрах заветните 100мл #Crazy #Crazy.Аз преди цедях по около 20мл от двете.Много се зарадвах,но ми се стори,че кърмичката е доста рядка.Сложих я в хладилника и като станах тази сутрин,констатирах,че се е утаила и 2/3 от кърмата е вода Rolling Eyes #CrazyЗащо така?Нормално ли е????Ясно,че не е толкова хранителна,ама може ли това да се регулира и да я направя по-питателна за моя бебо???някой с опит??
Лека вечер и благодаря   bouquet

# 1
  • Анкх-Морпорк
  • Мнения: 3 476
Нормално е, не се тревожи.
Първо се отделя "предно" мляко, което е по-рядко, а докато бебето суче, се образува и "задно", което е по-гъсто.
Човешкото мялко не е като кравето, което си свикнала да гледаш, по-рядко е и по-синкаво, но е НОРМАЛНО да е така. Не се тревожи.
Бебето може да си го направи по-хранително, защото то може да изсуче повече, отколкото ти можеш да изцедиш.

# 2
  • София, Младост 2
  • Мнения: 8 374
Съвсем нормално изглежда - за разлика от млякото, което купуваш от магазина, кърмата не е хомогенизирана и при престояване се разделя - отдолу по-воднистата част, отгоре каймака. Т.е. след като имаш една трета каймак, значи е здраво хранителна Wink
Човешкото мляко е синкаво и изглежда по-воднисто от кравето - но е даже с по-висока масленост, а вида му няма нищо общо с качествата. Затова не се ръководи от такива външни признаци, а си храни бебето - ако цедиш, разклащай внимателно преди употреба кърмата, докато се хомогенизира (не трябва да се тръска и разбива като АМ, защото се увреждат част от живите клетки в нея), но за бебето е най-добре да я поема направо от гърдата. Така няма да се тревожиш и от това как изглежда Laughing

# 3
  • гр.Варна
  • Мнения: 1 339
Благодаря Ви момичета!!
Шашкам се защото на едната мама в болницата кърмата й беше чак с жълтеникав оттенък....и си мислех,че това е кърмата,която трябва да изсуква и моето бебе....
А тя моята.........в началото си изтича като водичка/знам,че е нормално,ама чак пък толкова воднисто.../ и после с леко бял оттенък.Като цяло млякото беше с бял към сивеещ цвят....дано това да е нормалното:)))
Каймакът на кърмата ми е около 1/2,а не 2/3...водичката за жалост е 2/3.
А аз се цедих,защото имах излизане и пропуснах хранене на бебо и гърдите ми се бяха напрегнали...та затова
Приятна вечер  bouquet Hug

# 4
  • София, Младост 2
  • Мнения: 8 374
В болницата все още кърмата е смесена с коластра, т.нар. преходно мляко. То е по-жълтеникаво от зрялата кърма, която се появява около третата седмица след раждането. Зрялото мляко е синкаво и изглежда воднисто, като може да придобива най-различни цветове в зависимост от това с какво се храни майката - може да стане розово, зеленикаво, оранжевеещо, сивкаво и т.н. Това са нормални промени и нямат нищо общо с качествата му.
Ако изцедиш в отделни съдчета малко мляко преди кърмене на бебето - 10-15мл, а после - след като бебето е сукало, ще видиш много ясна разлика между двете Grinning Така че не се шашкай от това как изглежда, тя си мени състава и вида дори в рамките на едно хранене - просто си кърми бебето винаги, когато е гладно и всичко ще е ок Grinning

# 5
  • гр.Варна
  • Мнения: 1 339
Благодаря много Hug

Общи условия

Активация на акаунт